פאנל בכירים במסגרת קורס דירקטורים הלכה למעשה

קורס דירקטור הלכה למעשה
Hamil

במסגרת קורס דירקטור הלכה למעשה של המי"ל, התקיים פאנל בכירים שעסק בנושא "מגמות עדכניות במשק הישראלי".
בפאנל השתתפו פרופ' עמרי ידלין - נשיא מכללת ספיר, גל סטאל- יו"ר אנטרופי, עו"ד אילן פלטו - מנכ"ל איגוד החברות הציבוריות, ד"ר רו"ח אייל סולגניק- לשעבר בכיר ברשות ני"ע ובאי.די.בי. ורו"ח רגינה אונגר, דירקטורית בחברות ויועצת. את הפאנל הנחתה עו"ד ענת פילצר-סומך, ממשרד פילצר-סומך עורכי דין, המשמשת כמנהלת האקדמית של קורסי הדירקטורים של המי"ל. 

המשתתפים בפאנל סקרו את השלכותיהן של מגמות עדכניות דוגמת תיקון מס' 20 לחוק החברות שהסדיר את נושא שכר הבכירים. פרופ' ידלין, נשיא מכללת ספיר, ציין כי "מוקדם עדיין לבחון את השפעתו של התיקון על השוק, ומבחנו האמיתי יהא בהשפעתו על ביצועיהן העסקיים של החברות – שזה מה שבאמת מעניין את המשקיעים מן הציבור -- ולא רק בהשפעתו על רמת השכר של המנהלים".

 

עו"ד פלטו - מנכ"ל איגוד החברות הציבוריות ציין כי "ככל שיש רצון לפתור בעיות של אי שוויון בשכר, יש לפתור זאת ברמת המאקרו, ולא להיטפל למגזר מסוים, דוגמת בכירים בחברות ציבוריות".

 

בנוסף התעורר דיון בסוגיית האכיפה המנהלית, שהתגבשה לאחרונה ככלי אכיפה בידי רגולטורים שונים בישראל. הדעות בין משתתפי הפאנל נחלקו בין תומכי האכיפה המנהלית, שטענו כי יש בה היבטים ראויים וחשובים של הגברת הממשל התאגידי בחברות, ובין מתנגדיה.

 

רו"ח סולגניק המצדד בכלי האכיפה המנהלית, טען כי "החובה להמנע מביטוח ושיפוי של נושאי משרה בתאגידים במסגרת הליכי אכיפה מנהלית, כמו גם המדיניות המצמצמת הננקטת היום לעניין אישור מתן פטור לדירקטורים, שביסודן-הרצון הראוי להגביר את מידת הזהירות, מגדילות משמעותית את החשיפה המשפטית הטמונה בתפקידים מסוג זה, והן עלולות להביא, ואולי כבר מביאות, לכך כי גורמים מקצועיים, אחראים ורציניים ידירו רגליהם מתפקידי דירקטור, ולפיכך לתוצאה ההפוכה מזו המצופה".

 

עו"ד פילצר-סומך טענה כי על אף החשיפה, תפקיד הדירקטור הוא מעניין ומאתגר, וכי קיימים כלים מקצועיים המאפשרים "לצלוח" אותו בשלום. רו"ח אונגר ציינה כי טרם קבלת התפקיד מומלץ לבחון היטב את החברה בה מתעתדים לכהן את היכולת להקדיש לה את הזמן הראוי להתמודד עם אתגריה.

 

קורס "דירקטור הלכה למעשה" של המי"ל הינו הקורס המוביל להכשרת דירקטורים בחברות ציבוריות, פרטיות וממשלתיות. הקורס משלב בין הרצאות פרונטאליות המועברות על ידי מיטב המרצים בתחומים הרלוונטיים; סימולציות (הדמיות) של ישיבות דירקטוריון (בהשתתפות משתתפי הקורס); ניתוח מקרים אקטואליים והפקת לקחים לאורם. בנוסף נוטלים המשתתפים חלק במפגשי-שיח (פאנלים) עם בכירים במשק הישראלי, במהלכם מועלות סוגיות עדכניות ומתקיים דיון באשר להתמודדות עמן מנקודת מבטו של הדירקטור.

 

פאנל בכירים במסגרת קורס דירקטורים הלכה למעשה
בתמונה - חברי פאנל הבכירים

 

הקלק/י כאן לפרטים נוספים אודות קורס דירקטור הלכה למעשה >

תגיות
מנהלים   |   קורס דירקטור הלכה למעשה
לכל החדשות