הבסיס להצלחה של ארגונים – ניהול פרויקטים

ניהול
הבסיס להצלחה של ארגונים – ניהול פרויקטים
המי"ל

ארגונים היום מפקידים את הפרויקט שלהם בו הם תולים תקוות רבות מבחינת חזון והכנסות, בידיהם המסורות של מנהלי פרויקטים. פונקציה מקצועית המתמחה בניהול הפרויקט בכל שלב במחזור חייו. למנהלי פרויקטים חשיבות רבה בהצלחת הפרויקט, כיוון שהם הוכשרו והוסמכו לאפיין, לעקוב ולפקח אחר הפרויקט כך שיעמוד בציפיות, בלוח הזמנים ובמסגרת התקציבית שנקבעו מראש. הם מסורים לפרויקט ועבודתם יכולה להשפיע משמעותית על ההתקדמות ועל הצלחתו. 

מה עושים מנהלי פרויקטים וכיצד הם תורמים לארגונים?

 

מדובר בתפקיד מורכב, מאתגר ומגוון להפליא. מנהלי פרויקטים הם המנהלים המקצועיים של הפרויקט ומנהלים אותו מכל מני היבטים:
ראשית, מהבחינה האסטרטגית הם אלה שמגדירים תכנית לפרויקט המבוססת על התחזית העסקית של הארגון ומוודאים שהפרויקט מתנהל לפי הצרכים העסקיים של הארגון. כמו כן, הם בונים מסגרת לפרויקט מקביעת לוחות זמנים ועד המסגרת התקציבית. בפועל הם גם מבצעים אינטגרציה בין המשאבים הרבים שמוקצים לטובת הפרויקט מהמשאב האנושי ועד המשאב הפיננסי, כדי שהכל יסתנכרן ביחד ויעבוד היטב.
מנהל פרויקט הוא הכוח המניע של הפרויקט. מנהלי פרויקטים אחראים למעקב שוטף אחר התקדמות הפרויקט, ליווי העובדים והספקים שלוקחים חלק בפרויקט. בנוסף, הם אחראים על בקרת עלויות ועל בדיקת איכות וטיב העבודה ותוצרי הפרויקט.
כשיש מנהל פרויקט בשטח, ארגונים לא צריכים להיות במתח, יש מי שממוקד בפרויקט על כל המשמעויות של המשימה, כולל התייחסות לשינויים שיש לבצע בפרויקט כתוצאה ממציאות עסקית משתנה, ניהול סיכונים והפקת לקחים בסיום הפרויקט מהם ניתן להפיק מסקנות לטובת פרויקטים עתידיים. למנהלי פרויקטים מגוון כישורי ניהול בין אם זה ביכולת לנהל מו"מ על המשאבים הדרושים לפרויקט, תזמון הפרויקט, ניהול העובדים וביצוע תקשורת יעילה עם כל הגורמים המעורבים כדי לתרום אותם לעבודה משותפת.
היום, כדי להגיע לביצועים עסקיים בסטנדרטים הגבוהים ביותר, יש מגוון כלים, טכניקות ומתודולוגיות מוסדרות ואפילו תקנים שנועדו יעל את עבודתם של מנהלי פרויקטים. קורס ניהול פרויקטים מקנה את הכלים החשובים ביותר לעבודה בשטח של מנהל פרויקטים.

 

 

מה לומדים בקורס ניהול פרויקטים?

 

קורס ניהול פרויקטים הוא קורס ניהול משלב בין תיאוריה למעשה ומטרתו להקנות ידע מעשי ליישום בשטח. הקורס מתאים לנהלי פרויקטים שמבקשים להתמקצע ולקבל כלים עדכניים וכן למי שמיועדים לתפקידים של מנהלי פרויקטים המעוניינים לשכלל את המיומנויות הנדרשות. במהלך הקורס, נלמדים תכנים כמו יצירת מסמך יזום פרויקט, אפיון הפרויקט לרבות הגדרת תכולת הפרויקט, קביעת לוחות זמנים, גיבוש תקציב. כמו כן, שימוש בכלי המוביל לניהול פרויקטים MS Project ותרגול להכרות ושימוש יעיל בכלי. נדבך חשוב בעבודתו של מנהל פרויקטים הוא מעקב ובקרה על הפרויקט והקורס מקנה מתודולוגיה גם בניהול איכות וניהול שינויים בפרויקט, ניהול סיכונים וכן התמודדות עם המשאב האנושי כמו ניהול ספקים וקבלני משנה. משתתפי הקורס אף יבצעו פרויקט בפועל כתרגול מעשי מקיף הכולל, בין היתר, הכנת לוח גאנט, בניית מסמך ייזום, תכנון משאבים וניהול איכות הפרויקט.
 

קורסים קשורים
מאמרים קשורים
לכל המאמרים