page up
envelopeלהשארת פרטים


בעידן הדינאמי של ימינו בו הכל פועל בקצב מהיר במיוחד, אין פלא ש- AGILE מוכיחה את עצמה כבסיס להצלחה בניהול פרויקטים ממוקדים ואף בניהול פרויקטים שלמים. 
הגישה מבוססת על מחזורי פיתוח קצרים הנקראים "ספרינטים", שנועדו להטמיע שינויים תוך כדי תנועה במטרה לפתח ולייצר את המוצר הטוב ביותר. 


בסביבת AGILE מנהל הפרויקטים הוא שותף פעיל של הצוות ולא בהכרח יש לו תפקיד מוגדר בהנחיית והובלת הצוות כמו שנהוג לעיתים במתודולוגיות אחרות.  כמו כן, התגובה ניתנת תוך כדי תנועה ולא בדרך ליניארית כמו בגישות אחרות. 

אינטראקציה היא שם המשחק:

בסביבה של ניהול פרויקטים זריזים, מנהל הפרויקט הוא סוג של מנטור אשר מניע תהליכים ויודע להגיב במהירות לשינויים. האינטראקציה במתודולוגיה זו עומדת במרכז, ומנהל פרויקטים על פי גישה זו - מיישם חידושים על פי תקשורת עם גורמים שונים בחברה, לקוחות ובעלי עניין ובעל גישה גמישה. נדרש ממנו לעמוד בתנאי לחץ, להפעיל חשיבה ביקורתית ולדעת לתעדף משימות תוך עמידה בלוחות זמנים ושמירה על התקציב. הוא תמיד עם יד על הדופק בכל הנוגע למעקב אחר התקדמות, התאמת הטכניקות הנחוצות להשגת היעד ותחומי אחריות. 


מתודולוגיות ה- Scrum היא המובילה היום בניהול פרויקטים בסביבות AGILE, ומאסטר scrum אחראי על כך שהצוות יישם בפועל את העקרונות של פיתוח זריז תוך שמירה על סביבת פיתוח אפקטיבית ודינאמיקה טובה בין חברי הצוות, והבטחת הקשר בינו ובין הלקוח והסרת הסחות דעת ומכשולים מהדרך. כל זה נעשה תוך כדי אחריות על איכות, כוח אדם, רכש וכל מה שדרוש כדי שהפרויקט יצליח, כולל תוכנית עבודה ומעקב אחר ביצועים, קבלת החלטות ותזמון משימות, אך אלה נעשים ביחד עם הצוות עצמו. 

מפרויקטים קטנים לגדולים ומורכבים

ניהול פרויקטים זריזים החל אולי בקטן בפרויקטים קטנים עד 20 איש, אבל התרחב בהדרגה ומיושם היום בהצלחה גם בפרויקטים שמגיעים למאות ואפילו 1000 עובדים. בפרויקטים מורכבים למנהל הפרויקט יש יותר אתגרים וכאן נכנס לתמונה נושא האמון שיש לתת גם בחברי הצוות והיבט האימון למען עבודה משותפת אפקטיבית. 
בפרויקטים אלה מפרקים את הדרישות לשלבים ומבצעים בדיקה תוך כדי פעילות – תכנון ביחד עם ביצוע, כדי שיהיה אפשר להגיב כאמור במהירות לדרישות המשתנות, כפי שקורה בעולם של טרנספורמציה מתמשכת, על אחת כמה וכמה בהייטק בו הפיתוחים הטכנולוגיים יכולים לשנות את תמונת המצב בן רגע. 
בניהול פרויקטים זריז יש הרבה יותר מקום לתמרון, ותוכנית עבודה גמישה בה ניתן להכניס שינויים מאשר כלים ותהליכים ארוכי טווח, עידוד רעיונות ושיפור תמידי להעלאת המוטיבציה של העובדים ולקידום הפרויקט תוך שמירה על תשומת לב מתמדת לפרטים. 
AGILE היא פילוסופיית עבודה שהשפיעה על ניהול הפרויקטים ולוקחת אותו קדימה תוך פתיחות לשינויים. במהלך קורס ניהול פרויקטים נלמדות מגוון מתודולוגיות לרבות גישת ניהול פרויקטים לפי גישת AGILE, כך שמנהל הפרויקט יוכל לבחור ולעצב את תפקידו על פי הלך הרוח של הארגון או אופי הפרויקט. 

 

קורסים בתחום שיכולים לעניין אותך

icon
גישות חדשות לניהול פרויקטים

75 שעות אקדמאיות

מנהל הפרויקט הוא העובד שעליו הטיל הארגון את האחריות להשגת יעדי הפרויקט. לשם כך, הוא חייב להפגין ידע רב ומיומנות גבוהה כדי להצליח. הקורס העוסק בגישות חדשות בניהול פרויקטים מתרכז באותן מיומנויות הדרושות למנהלה פרויקט ומייצרות לו את הערך המוסף הדרוש. השילוב הנכון בין הידע, המיומנות, הכלים והשיטות הם אלו שייצרו את היכולות להוביל ולהנחות את צוות הפרויקט תוך השגת מטרות הפרויקט ואיזון בין אילוציו . לשם כך הוא חייב לשלוט בתהליכי ניהול הפרויקטים, בעיקר בסביבה מרובת פרויקטים, ולענות לצרכי הלקוח ולדרישות העסקיות המורכבות כדי להצליח בפרויקט. הקורס משלב שתי גישות שונות ומשלימות, בכדי להעניק למשתתפים את התמונה הרחבה ביותר בעולם ניהול הפרויקטים: חלקו הראשון של הקורס מתבסס על מתודולוגיות ניהול הפרויקטים של ה PMI - כפי שמוצגות ב PMBOK . חלק זה יקנה למשתתפים את הידע הבסיסי והכלים לניהול הפרויקט. חלקו השני של הקורס יציג תפיסות מתקדמות לניהול ושיטות ותהליכים מעולם ה- Agile

ספרו לי עוד
ספרו לי עוד

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

אני מסכים/ה שהמי"ל בע"מ תשתמש במידע למטרות שיווק, דיוור ישיר ומשלוח פרסומות באמצעי הקשר שמסרתי, ותכלול אותו במאגר המידע של החברה, והכל בכפוף למדיניות הפרטיות של המי"ל בע"מ וקבוצת מטריקס הזמינה כאן.

המידע שייאסף יישמר במאגר מידע מס' 990051484 הרשום בפנקס מאגרי המידע. להסרה בעתיד פנה/י לדוא"ל info@hamil.co.il או בטלפון: 03-6711911.