page up
envelopeלהשארת פרטים


כמנהלים תידרשו לקבל החלטות קשות בסיטואציות מורכבות: בעניין קידום עובדים, תכנון הפרויקט ועד פיטורין. במרבית הארגונים ככל שיותר בכירים כך להחלטות יש משקל כבד יותר. יצופה מכם להגיע להחלטות גם בתנאי לחץ, כשהחברה נקלעה למשבר או כשלוח הזמנים דחוק.
קבלת החלטות הפכה כבר מזמן מיומנות ליבה בתפקידים ניהוליים והיא מהווה מרכיב קריטי להצלחה האישית והמערכתית.

בתהליך קבלת החלטות נשקלים כל הפרמטרים האפשריים משיקולים פוליטיים דרך עסקיים ועד טובת העובד או טובת הפרויקט וחשוב לבחון מבעוד מועד את ההשלכות הישירות והעקיפות שיהיו לכל החלטה שתתקבל. חשוב להציג גם סימוכין להחלטה וכן להיערך להתנגדויות שונות.

איך תקבלו החלטות נכונות בעבודה ומה יכול לסייע לכם בגיבוש ההחלטה הסופית? טיפים לקבלת החלטות נבונה, גם בעתות לחץ ומשבר.

מחליטים ומבצעים – שלבים בדרך להחלטה
אינטואיציה היא נהדרת כשמדובר אולי בקבלת החלטות ברמה האישית, אבל במישור הארגוני נדרש להסתמך על נתונים ועל מגוון הגורמים הנכסים למשוואה.
בקורסי ניהול מדברים כיום על הגישה התהליכית שהוכיחה את עצמה כיעילה עבור ארגונים רבים כאשר כדאי לפעול במספר שלבים בדרך לקבלת ההחלטה.
בשלב הראשון יש לזהות את הבעיה או להגדיר את הבעיה, בין אם זו דילמה או אתגר בדרך להשגת היעד המבוקש. אפשר לאסוף נתונים ולנתח אותם על מנת לחלץ מסקנות ולאבחן את הבעיה.
לאחר שזו הוגדרה, מגיעים לשלב של שקילת האופציות – חשוב לסקור את כל האלטרנטיבות האפשריות לפני שמבצעים החלטה, כדי להבין מה ריאלי ומה לא, בהקשר ספציפי של פתרון אותה בעיה.
לאחר מכן, נדרש להעריך את היתרונות והחסרונות, העלויות שכרוכות בכל פתרון תוך התייחסות להשפעות לטווח הקצר ולטווח הארוך כאשר לעיתים עשוי להיווצר ביניהן פער משמעותי. למשל, החלטה שנראית באותו זמן כנבונה עשויה להתגלות בהמשך כטעות גורלית וכדאי לבחון את כל ההשלכות לפני שבוחרים.
בשלב הבא, יש לחשוב מה היא התגובה או הפתרון הנכונים ביותר וליישם אותו במידי או בשלבים, תלוי באותה החלטה. עם זאת, חשוב לבצע רפלקציה כבר בזמן אמת כדי לבחון את ההשפעה והשינוי ולהגיב בהתאם.


להחליט מהר ומפרספקטיבה רחבה
אם מדובר כמובן בקבלת החלטות בזמן אמת תחת לחץ קשה יותר לבצע את השלבים ולעבד את המידע, אבל כדאי בכל זאת לנסות להריץ אותם במהירות בראש ולשקול את האופציות ואת ההשפעות לפני שבוחרים.
טכניקת STAR עשויה לעזור לכם כאשר היא מתייחסת לבחינת המצב, המשימה, הפעולה והתוצאה כשהתשובות שעליכם לתת לעצמכם יהיו תמציתיות וקצרות ואופרטיביות ככל שניתן לביצוע בזמן אמת. כדאי גם להתבונן בקבלת ההחלטה מבחוץ על מנת לאמץ פרספקטיבה של מי שיושפע מההחלטה. למשל, אותו עובד שמשנה תפקיד.

יש לקחת בחשבון את ההשפעה העקיפה על תהליך קבלת החלטות ניהוליות גם לפי אופי הארגון והמדיניות שלו. לכן, חשוב לדעת למצוא את האיזון והדרך בין סגנון אישי ובין מבנה ארגוני. בכל מקרה, אפשר ליישר את ההחלטה עם ערכי הליבה של הארגון ולתקשר את ההחלטה מהפרספקטיבה הנכונה בהתאם למדיניות הנהוגה.

במסגרת קורסי ניהול תקבלו את הכלים המעשיים ביותר לקבל החלטות בעבודה כולל אסטרטגיות לקבלת החלטות ועד התנהלות נכונה בעקבות ההחלטה. 

קורסים בתחום שיכולים לעניין אותך

icon
ניהול עובדים והכשרת מנהלים - קורס ניהול צומח

45 שעות אקדמאיות

פיתוח יכולות ניהוליות הינה נקודת המפתח ביכולת הצמיחה של העובד לתפקידים ניהוליים וביכולת הצמיחה של הארגון להשגת החזון והיעדים העסקיים. פעמים רבות אנו עדים לסיטואציות בהם עובדים מתוך הארגון מתקדמים לתפקידים ניהוליים אך על אף הוכחת מקצועיות ומקצוענות בתחומם, הרי שהם חסרים את מיומנויות הניהול הבסיסיות. קורס "ניהול צומח" מיועד להקנות למשתתפיו הבנה מעמיקה של תפקיד המנהל והאחריות במסגרת התפקיד, הקניית מיומנויות ניהול צוות עובדים ועוד. בקורס יילמדו מספר נושאי מפתח בעולם הניהול אשר מתמקדים ביצירת מנהלים מוצלחים, המשתלבים בארגון ומובילים את עובדיהם לעמידה ביעדים ולשיפור ביצועים. בקורס ילמדו המשתתפים תפיסות, מודלים ואסטרטגיות לצד שיטות פרקטיות הניתנות ליישום בשטח. במסגרת הקורס, יוכלו המשתתפים להתאמן על הנלמד ב"תנאי מעבדה", דבר שיסייע להם להטמיע את הכלים בסביבה הטבעית - בזירה הארגונית.

ספרו לי עוד
ספרו לי עוד

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

אני מסכים/ה שהמי"ל בע"מ תשתמש במידע למטרות שיווק, דיוור ישיר ומשלוח פרסומות באמצעי הקשר שמסרתי, ותכלול אותו במאגר המידע של החברה, והכל בכפוף למדיניות הפרטיות של המי"ל בע"מ וקבוצת מטריקס הזמינה כאן.

המידע שייאסף יישמר במאגר מידע מס' 990051484 הרשום בפנקס מאגרי המידע. להסרה בעתיד פנה/י לדוא"ל info@hamil.co.il או בטלפון: 03-6711911.