תחרות פרסי האפי 2022 – תנובה היא הזוכה הגדולה

זוכים נוספים בפרסי הזהב: אסם נסטלה, אופטיקנה, בנק מזרחי טפחות, דלתא גליל, המשביר, כללית, כלמוביל, עמותת יד שרה,
עמותת שוות, פרטנר, קבוצת לאומי, קימברלי קלארק, קליל, max פיננסים, ו- yes.

השכר הממוצע בהייטק הוא 24,160 שקל בחודש והוא צפוי לעלות ב-2017 ב-3.2% עד 3.6%, כך לפי חברת צבירן, בהתבסס על סקרי שכר שכוללים 100 אלף עובדים בתעשיות הטכנולוגיות. הוותק הממוצע של עובדי ההייטק הוא 7.7 שנים. לשם השוואה, בתעשייה המסורתית הוותק הממוצע הוא 10 שנים והשכר הממוצע הוא 14,900 שקל בחודש. בשנת 2016 נהנו עובדי ההייטק מעלייה של 3.6% בשכרם לאחר שב-2015 עליית השכר הייתה בשיעור של 3.1%.

בהייטק השכר הוא גבוה יחסית לתעשייה המסורתית, מגזר מוצרי הצריכה ותעשיית הפארמה וזאת בעיקר עקב הקרב על הטאלנטים, הביקוש לעובדים בעלי מומחיות בתחומים מסויימים. אחד האינדיקטורים לכך שקיימת מלחמה על טאלנטים בתחומים מסויימים, הוא שקיים מחסור בעובדים ושעובדים חדשים שמגוייסים לחברה משתכרים יותר מעובדים קיימים.

לפי הנתונים, מהנדס תוכנה מנוסה שמגויס לחברת הייטק ישתכר בממוצע 11% יותר מאשר עובד קיים. המצב בחברות הסטארט-אפ ביחס לחברות הגדולות הוא קיצוני יותר. סטארט-אפים מגייסים עובדים חדשים בפערים גדולים יותר ביחס לשכר העובדים הקיימים.

כך, בתחום פיתוח התוכנה, חברות הייטק מציעות שכר הגבוה ב-3% למגוייס חדש לעומת עובד קיים. בחברות הסטארט-אפ, השכר לעובד חדש בפיתוח תוכנה גבוה ב-6% מזה של עובד קיים. גם בתחום בדיקות התוכנה השכר המוצע לעובד חדש בסטארט-אפ גבוה ב-4% משל עובד קיים ואילו בחברות מבוססות, הפער בשכר בין מגוייס חדש לעובד קיים הוא 2%.

כאשר משווים את השכר החודשי באופן מובהק, בסטארט-אפים משלמים יותר, אך כשמסתכלים על השכר הכולל בונוסים שנתיים ותוספות, הפערים מצטמצמים. כך, בעוד שחברות סטארט-אפ משלמות לעובדי פיתוח תוכנה 5.4% יותר מחברות מבוססות בכל חודש, הפער בשכר הכולל תוספות שנתיות הוא 1.5% בלבד. כך גם בתחום בדיקות התוכנה, עובדים בסטארט-אפים מרוויחים בכל חודש 6.5% יותר מעובדים בחברות ותיקות, אך הפער בשכר השנתי הוא 4.6%.

היכנסו לכתבה המלאה באתר גלובס >> https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001429722

רוצה להתייעץ או לדבר איתנו?​

זה המקום להשאיר פרטים, מבטיחים לחזור אליך בהקדם

בודק...