הכשרת מנהלים

האם ג'ק ולש נולד מנהל? לא. הוא למד תוך כדי תנועה ושינה את דרכו גם במהלך כהונתו בג'נרל אלקטריק, כיצד לנהל את החברה על פי השינויים בשוק והתעשייה.
בעידן מאתגר בו קיימים סגנונות ניהול שונים ונדרש גם ניהול מרחוק, מנהלים רבים מבינים את הצורך בהכשרה מקצועית כמו הכשרת מנהלים אשר תקנה להם את הכלים להצלחה.
סגנון ניהולי מבוסס גם על מאפיינים אישיותיים וגם על מדיניות הארגון אך גם על הקשבה לעובדים ולהלך הרוח של התקופה. לפניכם מספר טיפים ותכונות המאפיינות מנהלים מובילים וכיצד ניתן להשתפר לאורך הדרך:

לא לשתוק – לתקשר

תקשורת ניהולית היא אספקט חשוב הן להצלחת הארגון והן לעבודתו של המנהל. מצד אחד, לשמור על קשר שוטף עם העובדים ולהבין כיצד ניתן לשפר את האינטראקציה על מנת להעלות מוטיבציה ופרודקטיביות ומצד שני, לתקשר עם הממונים, דירקטוריון וכדומה על מנת להעביר את המסרים  לעובדים ובמובנים רבים להפוך חזון מופשט לתוכנית עבודה יישומית.
חשוב מאוד להבין מה העובדים רוצים וכיצד לתקשר אתם בדרך האפקטיבית ביותר. על מנת לעשות זאת, נהוג ליצור פגישות אישיות ופגישות של הצוות ולהיות מעורב, להכיר את העובדים ולאפשר להם גם לצמוח כדי שלא יחפשו הזדמנויות קריירה במקום אחר.

להוות מודל לחיקוי

המנהל של היום הוא מנהיג אנושי, סוג של מנטור. גישת הדיסטנס הטשטשה אבל לא הגיעה לרמה חברית. המנהל הוא הדמות המניעה שמהווה מודל לחיקוי ומאפשרת למנהל להודות גם בטעויות שלו, לבקש עזרה. נושא האיזון משחק תפקיד חשוב: מנהל לומד עם הזמן מתי להיות סמכותי ומתי ידידותי ממקום מאוזן וגם עקבי בגישה שלו, כדי שהעובדים ידעו עם הזמן לקרוא אותו ולמה לצפות.

מיקוד וארגון

על אף העידן הדינאמי בו כל יום נראה אחרת והטכנולוגיה מתקדמת בקצב מסחרר, מנהל לא יכול להרשות לעצמו להתפזר או להיות מבולגן ועליו לנהל תהליכים בדרך מאורגנת, להיות ממוקד מטרה ולשמור על יציבות בצוות ובארגון.
חשוב שהעובדים יבינו מה מצופה מהם וכיצד הם יכולים להשיג את היעד תוך כדי שמנהל מנווט את דרכם. כמובן שלא צריך לחשוש לעשות התאמות על מנת להגיע לתוצאות חיוביות, לחפש הזדמנויות נוספות לקידום והצלחה. גמישות, יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסה הן תמיד תכונות מוערכות כל עוד ההחלטות ריאליות ואכן נותנות ערך מוסף.
תנו לעצמכם להתפתח בתפקיד הניהול באמצעות הכשרה מקצועית למנהלים ותוכלו להגיע רחוק יותר בארגונים ובתפקידי ניהול.

רוצה להתייעץ או לדבר איתנו?​

זה המקום להשאיר פרטים, מבטיחים לחזור אליך בהקדם

בודק...