ניהול פיננסים – הא' ב' של ניהול מוצלח

הדבר נכון על אחת כמה וכמה במישור העסקי ובנושאים פיננסים, שבהם הלימוד הופך להכרחי פי כמה עקב המורכבות שלהם: בתחום הזה ידע שווה לא רק כוח, אלא הרבה מאד כסף. הוא מה שיכול להבחין בין העסקים המוצלחים יותר שמצליחים להתפתח ולגרוף רווחים, לבין עסקים שמתקשים להתנהל, מדשדשים או אפילו נסגרים בשלב מוקדם.
קורס ניהול פיננסי מקנה כלים ומיומנויות לשיפור ההתנהלות הכספית של עסקים בצורות שונות. הנה כל מה שחשוב שתדעו על הקורס, יתרונותיו המגוונים ואוכלוסיית היעד שלו.

על החשיבות של קורס ניהול פיננסי

קורס ניהול פיננסי (CFO) מסייע לאנשי עסקים לשחות הרבה יותר טוב במים העמוקים של התחום הכלכלי. באמצעות קורס ניהול פיננסי ניתן לקבל את הערך המוסף הדרוש בלא מעט עסקים, יחד עם הידע הדרוש לניהול העסק: האמונה לפיה הדברים האלה נלמדים "מעצמם", לאחר שנים של עיסוק בתפקידי ניהול או בנושאים פיננסיים, היא לא תמיד נכונה ולעיתים גם נאיבית. הקורס מאפשר לא לשבת מהצד ולא להסתמך באופן בלעדי על המלצות של אחרים (מה שגם כרוך בהוצאות כספיות), אלא לקחת את השליטה ולנתח באופן עצמאי דוחות כספיים ונתונים פיננסיים. כאשר המנהל יושב מול אותם נתונים, הוא לא יוכל לגבש אסטרטגיה מוצלחת ולהביא לתוצאות ולשינוי אמתי בארגון ללא הידע הדרוש. הידע הזה מאפשר לקבל תמונת מצב שתאפשר לקבל החלטות שונות שמשפיעות על עתיד העסק, הן מבחינה כלכלית והן מבחינה תפעולית. עסקים בהם הניהול נעשה תוך הכרת הזירה הכלכלית יוכלו לצעוד קדימה ולשפר את המאזנים שלהם.

בליבת קורס ניהול פיננסי עומדים לא מעט נושאים ותחומים. הקורס עוסק במשתנים המרכיבים את תפקידו של המנהל הפיננסי בארגונים (הגדרות התפקיד, המיומנויות הנדרשות מהעוסק בתחום, תחומי האחריות שלהו ועוד), הקשרים שהמנהל מקיים עם סביבת העבודה שלו, ההתנהלות עם הגורמים הרשמיים השונים, הפקת דוחות כספיים, ניהול תקציב ובקרה, ניהול סיכונים כלכלי, היכרות עם המערכת הבנקאית, חשבונאות – והרשימה עוד ארוכה.

בסך הכול, נמשך קורס שכזה כ-70 שעות אקדמיות, במתכונת של לימודי בוקר או ערב. גמישות זו מקלה על אנשים אשר מועסקים בתפקיד פיננסי, ובוודאי מנהלים עסק, לשלב אותו בשגרת החיים שלו מבלי "להקריב" דבר. סיום הקורס בהצלחה והשלמת כל המטלות הניתנות במסגרתו יביאו לקבלת תעודת הגמר, שיכולה לפתוח דלתות שונות בעולם התעסוקתי וגם לשדרג את בוגר הקורס מבחינה כלכלית: העלאת המשכורת שלו, למשל.

למי מתאים קורס ניהול פיננסי? ומהן דרישות הקבלה אליו?

כדי שקורס ניהול פיננסי יהיה מועיל, הוא צריך לשלב בצורה מיטבית בין תיאוריה לפרקטיקה. בהתאם לכך, הקורס מתאים לאנשים אשר משמשים כבר כמנהלי כספים בארגון שלהם, אך גם כאלה שמעוניינים לקבל הכשרה בתפקיד מפתח פיננסי. אוכלוסייה נוספת שתגלה עניין בקורס היא בעלי מקצועות פיננסיים אחרים, דוגמת חשבים ועוזרי חשבים, מנהלי חשבונות או כלכלנים, שרוצים להוסיף נדבכים נוספים לעבודה שלהם.
בנוסף, הקורס מתאים גם למנכלים בחברות בינוניות שנדרשים להרחבת בסיס הידע הפיננסי.

רוצה להתייעץ או לדבר איתנו?​

זה המקום להשאיר פרטים, מבטיחים לחזור אליך בהקדם

בודק...