כיצד תחום ה-BIG DATA משפיע על הניהול העסקי שלכם?

לפניכם מספר דרכים לשדרוג הניהול העסקי באמצעות BIG DATA:

יכולת מעקב מתקדמת

מנהלים נדרשים לעקוב אחרי ניהול הנכסים הפיזיים או הווירטואליים שלהם. לפני עידן הביג דאטה, היה מאוד קשה לעשות זאת. כיום אפשר פשוט לקבל נתונים כמעט בכל פרמטר אפשרי כמו תנועה לאתר ולחנויות, מספר סחורות שנכנסו בחודש ורווחים פר תקופה וכך לבצע מעקב יעיל ורחב היקף על פעילות העסק – מכירות, רווחים, שרשרת האספקה ועוד.

קבלת החלטות מבוססת נתונים

אם בעבר מנהלים רבים פעלו על פי תחושת בטן או על פי כמות נתונים מזערית, שלא בהכרח העידה על מגמות בשוק, הרי שעכשיו מנהלים יכולים לבסס החלטות. הם עושים זאת בקלות ובמהירות יחסית באמצעות כלים ופלטפורמות לניתוח מדויק של נתונים מאסיביים וכך יכולים לקבל החלטות בדרך אובייקטיבית, שיש להן אחיזה ממשית במציאות. למשל, העדפה של משתמשים, המוצרים הנמכרים ביותר.
ניתוח מתקדם של נתונים מאפשר לבצע עיבוד סטטיסטי מתקדם ולהעריך את השוק בדרך הטובה ביותר. לאור הנתונים, אפשר לקדם מכירות או להחליט החלטות שיווקיות בעלות ערך. לדוגמא, להכריז על מבצע על מוצרים שבאמת יש להם דרישה כדי להביא יותר לקוחות לחנות.

ניתוח מבוסס מקום

אנליזה חכמה של נתונים מאפשרת להבין מגמות בשוק, כך גם לגבי מיקומים גיאוגרפיים. כיום ניתן להפיק מידע על פי אזורים ולבחון היכן קונים יותר את המוצר או אם מדובר למשל בחברת תפעול, הפצה ושינוע – כיצד ניתן לשפר את תהליך המסירה על ידי ארגון מחודש של מסלול הנסיעה של השליח, כדי לחסוך פקקים ולספק את הסחורה במהירות המרבית.

אינטגרציה בין נתונים

למנהלים חשוב לבחון כיצד פעילות עסקית כלשהי השפיעה על מכירות, רווחי החברה וכדומה. בעבר אפשר היה לאמוד השפעה קצרת טווח או נקודתית בלבד, אבל כיום עם אינספור אפשרויות לאינטגרציה בין נתונים, ניתן לבחון השפעות ארוכות טווח והשפעות משולבות. כלומר, כיצד מבצע מסוים השפיע על לקוחות ותיקים לאורך תקופה וגם על לקוחות חדשים באזורים גיאוגרפיים שונים ברחבי הארץ.

אין ספק שנתונים הם נכס אבל כדי להפוך אותם לערך עסקי – יש להשתמש בהם בדרכים חכמות. באמצעות עיבוד מתקדם של נתונים, תוכלו לקצר תהליכים, לבסס החלטות ולהשיג תוצאות טובות יותר בזירה העסקית.

איתור נתונים

חשוב להצטייד בפלטפורמות לאיתור נתונים בדרכים חכמות

זיהוי נתונים רלבנטיים

חשוב לאתר את הנתונים הרלבנטיים מבין כל הנתונים המהווים בסיס לקבלת החלטות עסקיות. כמו כן, ניתוח נתונים להפקת תובנות קונקרטיות

לדבר על הדאטה שהופכת ליותר ויותר חשובה עבור עסקים ומנהלים. הדאטה הופכת אותנו לחכמים יותר ולכן גם הניהול הופך לחכם יותר.

רוצה להתייעץ או לדבר איתנו?​

זה המקום להשאיר פרטים, מבטיחים לחזור אליך בהקדם

בודק...