בחן את עצמך: איזה סוג מנהל אתה?

מודל ארבעת התפקודים של אדיג'ס (PAEI), מהווה דוגמא לאחד מהמודלים האפקטיביים עבור ארגונים אשר מחפשים מנהלים בסגנונות שונים שביחד מייצרים פתרון ניהולי אידיאלי לארגון.
המודל פותח על ידי ד"ר איצ'ק אדיז, מומחה לניהול ומייסד מכון אדיז, שפיתח את המודל של ארבעת הפונקציות בתחילת שנות ה-70 ומאז הוא יושם בהצלחה בהרבה מאוד ארגונים ברחבי העולם.

 PAEI המודל לניהול מוצלח

PAEI הם למעשה ראשי תיבות המתארים את ארבעת תפקידי המפתח:
 p– Produce- יצרן או ביצועיסט. זהו מנהל מאוד יעיל שמעניק מענה לצרכים של הצוות או הלקוחות, הוא מוציא לפועל את החזון של הארגון על ידי כך שהוא אחראי לפגישות, קביעת יעדים והחתירה להשגתן ומוודא שהפרויקט עומד בלוח הזמנים ומשיג את התוצאה הרצויה. אלה מנהלים מאוד חרוצים ויעילים. מתמקדים בהפקת המוצר או השירות המוצעים לשוק על ידי הארגון.
 A– Administer- במודל הוא מנהלן. אלה הם לרוב מנהלים אנליטיים יסודיים שמתעמקים בכל שלב של התהליך, זהירים, מתודולוגיים, מחושבים, מתוזמנים, בעלי שליטה עצמית גבוהה. מתייחסים בעיקר לאופן בהם נעשים הדברים במטרה לעשות אותם "נכון".
 E– Entrepreneurהוא יזם. אלה הם מנהלים עתירי רעיונות ששותפים לבניית החזון הארגוני היעילים בהבאת רעיונות שמאפשרים לארגונים לבדל את עצמם, להוביל את השוק, לפתח מוצרים חדשים, הראייה שלהם היא גלובלית והם ממוקדים בראייה עתידית של הדברים, זיהוי הזדמנויות (ומאידך גם תגובה לאיומים).
 I– Integrate- אינטרגטור הוא "הדבק" של הארגון, כיוון שהוא מסייע בשמירה על הרמוניה בתוך הקבוצה ועל כל קבוצה/ צוות / מחלקה / ארגון כעל קבוצה מלוכדת שפועלת למען מטרה זהה. הם מנהלים בעלי אינטליגנציה רגשית מפותחת, בניית אמון, סיוע לעמיתים. מנהלים בכירים בארגונים מגייסים מראש אנשים שתואמים לתכונות של המודל כדי להוביל את הצוותים שלהם להצלחה והם בעצמם לעיתים מאמצים תפקוד אליהו הם מתחברים הוא אותו הם סבורים שיוכלו למלא בדרך האופטימלית והמוצלחת ביותר.

הבנת סגנון הניהול שלכם חשוב מאוד להתייעלות עצמית וארגונית. אבל בסופו של דבר, לא משנה איזה "תפקיד" בחרת, חשוב לדעת שתמיד אפשר להתפתח ולצמוח מבחינה ניהולית באמצעות הכלים הנכונים שמסייעים בתהליך של פיתוח מנהלים. בעזרת קורס ניהול צומח תלמדו כיצד לעמוד ביעדים העסקיים, להתקדם לתפקידים ניהוליים בדרגה גבוהה יותר, להניע ולהעצים גם את העובדים בצוות.

רוצה להתייעץ או לדבר איתנו?​

זה המקום להשאיר פרטים, מבטיחים לחזור אליך בהקדם

בודק...