page up
envelopeלהשארת פרטים


 אין ספק שבמאה ה-21 יש יותר נשים בעמדות מפתח במשק העולמי והישראלי. רבות הצליחו לפרוץ את תקרת הזכוכית ולהגיע להישגים מרשימים. בין הדמויות הבולטות ניתן למצוא את מרי בארה, מנכ"לית חברת ג'נרל מוטורס האישה הראשונה בעולם שמונתה למנכ"לית של יצרנית כלי רכב, וירג'יניה רומטי יו"ר, נשיאה ומנכ"לית IBM ובארץ, ניתן לציין את רקפת רוסק-עמינח מנכ"לית בנק לאומי, עפרה שטראוס יו"ר קבוצת שטראוס ועוד רבות. עם זאת, על פי נתונים, עדיין קיים פער מהותי בין גברים לנשים המאיישים תפקידים בכירים בישראל בהשוואה לבכירות במדינות OCED אחרות.

על פי דו"ח שוויון מגדרי שפורסם על ידי ה-OECD, ישראל מדורגת מתחת לממוצע בייצוג נשים בעמדות מפתח וייצוג נשים בדירקטוריונים בישראל עומד על 18.1% לעומת ממוצע של 20% בקרב המדינות החברות בארגון.

המיעוט הנשי בדירקטוריונים בארץ בא לידי ביטוי גם בנתונים שפרסמה פירמת הייעוץ Deloitte בדו"ח אשר בחן את אחוז הנשים בדירקטוריון ואת אחוז הנשים המכהנות כיו"ר בדירקטוריון ב-64 מדינות ברחבי העולם.
מהדו"ח עולה שישראל ממוקמת במקום ה-11 מתוך 64 באחוז הנשים בדירקטוריונים ובנשים המכהנות כיו"ר דירקטוריון. נשים פועלות בדירקטוריונים בעיקר בתעשיית ההייטק ובמוסדות פיננסיים.
מהדו"ח עולה ש-80% מהרכבי הדירקטוריונים הם גברים, זאת על אף תיקון 16 בחוק החברות שלפיו, במינוי דירקטור יגוון הרכב דירקטוריון בהתחשב בגיוון המגדרי. "בהרכב דירקטוריון של חברה ממשלתית יינתן ביטוי הולם לייצוגם של בני שני המינים".
מסתבר שהתיקון בחוק יצר עלייה קטנה במספר הנשים המכהנות אך בהחלט לא מספקת. לדברי ערן שמואל האוזר, יו"ר רשות ניירות ערך בכנס "בדרך לשוויון סביב שולחן קבלת ההחלטות" שנערך בכנסת, מדובר בשיעור נמוך במיוחד לנוכח העובדה שלכ-71% מהנשים יש תואר שני אחד או יותר, זאת בהשוואה ל-56% מהגברים.

נכון לעכשיו, קיים מיעוט של נשים בדירקטוריון, אך ניתן לראות נכונות מצד הממסד הציבורי להעלות את הייצוג הנשי בשנים הבאות. בין הנשים המכהנות בחברות מובילות, בולטות גליה מאור דירקטורית בשטראוס ובטבע, אפרת פלד דירקטורית בבנק הפועלים, רו"ח איריס שטרק דירקטורית בבנק מסד, ד"ר קירה רדינסקי, דירקטורית ב- ebay ועוד.

על מנת להגביר את הסיכוי להשתלב בדירקטוריון חשוב להגיע מרקע מתאים כמו ניהול בכיר, רקע משפטי או פיננסי, לייצר רשת קשרים עם משפיענים בחברות גדולות וכדאי להציג מידע עדכני הנדרש לאיוש התפקיד שיסייע בתפקיד החשוב של ניהול עסקי בדירקטוריון.
קורס דירקטורים מקנה את המיומנויות והכלים החשובים להצלחה בתפקיד. זה הוא קורס ניהול המשלב בהיבטים פיננסיים, משפטיים וניהוליים. בין היתר, נלמדים נושאים חשובים על סדר היום של דירקטור כמו חובת אמונים וזהירות של נושאי משרה, אכיפת מנהלית והשלכותיה, קריאה וניתוח של דו"חות כספיים, תקינה חשבונאית כולל דיון בסוגיות אקטואליות במסגרת פאנל בהשתתפות בכירים במשק הישראלי, הדמיות של ישיבת דירקטוריון, ניהול סיכונים, גיבוש אסטרטגיה עסקית מנקודת הזווית של דירקטור ועוד.
 

קורסים בתחום שיכולים לעניין אותך

icon
ניהול עובדים והכשרת מנהלים - קורס ניהול צומח

45 שעות אקדמאיות

פיתוח יכולות ניהוליות הינה נקודת המפתח ביכולת הצמיחה של העובד לתפקידים ניהוליים וביכולת הצמיחה של הארגון להשגת החזון והיעדים העסקיים. פעמים רבות אנו עדים לסיטואציות בהם עובדים מתוך הארגון מתקדמים לתפקידים ניהוליים אך על אף הוכחת מקצועיות ומקצוענות בתחומם, הרי שהם חסרים את מיומנויות הניהול הבסיסיות. קורס "ניהול צומח" מיועד להקנות למשתתפיו הבנה מעמיקה של תפקיד המנהל והאחריות במסגרת התפקיד, הקניית מיומנויות ניהול צוות עובדים ועוד. בקורס יילמדו מספר נושאי מפתח בעולם הניהול אשר מתמקדים ביצירת מנהלים מוצלחים, המשתלבים בארגון ומובילים את עובדיהם לעמידה ביעדים ולשיפור ביצועים. בקורס ילמדו המשתתפים תפיסות, מודלים ואסטרטגיות לצד שיטות פרקטיות הניתנות ליישום בשטח. במסגרת הקורס, יוכלו המשתתפים להתאמן על הנלמד ב"תנאי מעבדה", דבר שיסייע להם להטמיע את הכלים בסביבה הטבעית - בזירה הארגונית.

ספרו לי עוד
ספרו לי עוד

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

אני מסכים/ה שהמי"ל בע"מ תשתמש במידע למטרות שיווק, דיוור ישיר ומשלוח פרסומות באמצעי הקשר שמסרתי, ותכלול אותו במאגר המידע של החברה, והכל בכפוף למדיניות הפרטיות של המי"ל בע"מ וקבוצת מטריקס הזמינה כאן.

המידע שייאסף יישמר במאגר מידע מס' 990051484 הרשום בפנקס מאגרי המידע. להסרה בעתיד פנה/י לדוא"ל info@hamil.co.il או בטלפון: 03-6711911.