ליווי משאבי אנוש בכניסת מנהל חדש לחברה

כאשר מדובר במנהל שזה גם התפקיד הניהולי הראשון שלו האתגר אף גדול יותר. מנהל חדש מגיע לתפקידו במגוון מצבים, כמו למשל, פרישה או פיטורים של המנהל הקודם, או רצון לשנות את השדרה הניהולית כחלק משינויים ארגוניים שחלים בחברה כמו החלפת בעלות או כניסה לשווקים חדשים.
כך או כך, המנהל החדש נדרש מהר מאוד להבין "מי נגד מי" ומה מצופה ממנו, להסתגל לתרבות הארגונית ולתת את הדעת על ניהול התקציב, כאשר הוא מושפע ומשפיע על כל הגורמים המעורבים – הכפופים לו, הקולגות שלו אם יש מנהלים נוספים באותה עמדה בחברה, הממומנים עליו (כי לכל בוס יש בוס) וכמובן, קהל הלקוחות. ולכל אלה המנהל צריך להתייחס בביצוע תפקידו. הוא צריך ללמוד עם הזמן איך לרצות את הממומנים עליו, כיצד לרתום את השותפים האסטרטגיים שלו – המנהלים המקבילים ואת העובדים תחתיו, וכיצד לשכנע את הלקוחות להצטרף או להישאר בחברה בה השתנה המנהל.

כיצד משאבי האנוש מסייעים למנהל בתפקידו?

למנהלי משאבי אנוש חלק בלתי נפרד מתהליך ההסתגלות של מנהל חדש בחברה, על אחת כמה וכמה אם הוא ממנכ"ל אותה ונדרש לתיווך בין החזון והשינויים במדיניות הארגון ובין העובדים שמושפעים משינויים אלה, ומעוניין שמנהלי משאבי אנוש יסייעו במעורבות העובדים.
למנהלי משאבי אנוש חשיבות רבה בשילובו של המנהל בחברה: מצד אחד, הם מספקים הדרכה למנהל ומכניסים אותו בסוד העניינים כולל מידע חיוני על העובדים, שיטות עבודה ותקשורת, ומצד שני, מסייעים לעובדים בהכרות עם המנהל החדש. נדרש מהם לבצע תיאום ציפיות מהמנהל על מנת להבין מהן המשמעויות מבחינת העובדים, לתדרך אותו בנוגע לפרויקטים, ליזום מפגשי הכרות.
התמיכה שמעניק צוות ה-HR למנהל עוזרת להעלאת המוטיבציה גם של המנהל ולעודד אותו להאציל סמכויות ולשתף אותם בנושאים שהם יוכלו לקחת על עצמם כדי לסייע לו להתאקלם במהירות.
מנהלי משאבי אנוש גם לוקחים חלק בהענקת הזדמנויות לפיתוח מקצועי של המנהל במיוחד אם מדובר במנהל ללא רקע ניהולי קודם, זאת על מנת להעניק לו את הכלים החיוניים לצורך עבודת הניהול. כמו למשל, הכשרה למנהלים שתסייע לו לייצג טוב יותר את עמדותיו, לפעול נכון בחברה מול בעלי מניות, העובדים והלקוחות וכדומה.
הם מספקים הדרכה שוטפת בנושא שיטות עבודה, יוצרים הנחיות למנהלים, מגבשים יחד עם המנהל את הציפיות והיעדים ולבנות מערכת יחסים טובה יותר עם העובדים, כי בלעדיה העובדים יהיו פחות מסורים למקום העבודה ופחות יעילים בעבודתם.
מנהלי משאבי אנוש נכנסים לתמונה גם בכך שהם מסייעים למנהל להישאר מחובר למה שקורה בחברה ולא להתנתק ולנהל מגבוה ללא קשר למה שקורה בפועל.
לרוב לוקח זמן עד שהמנהל החדש מסתגל לחברה (והחברה מסתגלת אליו) כאשר יש תקופת התארגנות בה הוא לומד בעזרת ה-HR כיצד הדברים עובדים. לאחר מכן, הוא מיישם את השינויים או את הניהול כפי שהוא רואה לנכון ותוך כדי תהליך צוות משאבי האנוש נדרש לסייע בפתרון קונפליקטים ולסייע לו לנווט את דרכו בחברה ומהווים חלק בלתי נפרד מהצלחתו.

רוצה להתייעץ או לדבר איתנו?​

זה המקום להשאיר פרטים, מבטיחים לחזור אליך בהקדם

בודק...