קריירה בניהול פרויקטים כל מה שצריך לדעת

בשנים האחרונות התרחב תפקידם של מנהלי פרויקטים, זאת ביחס ישיר לשינויים הטכנולוגיים שהשפיעו על אופיים של פרויקטים רבים, בעיקר בתעשיית ההייטק וכן לפעילות הגלובלית של חברות רבות. כמו כן, פותחו תקנים בינלאומיים לניהול פרויקטים אשר מחייבים לנהל פרויקטים במתכונת מובנית.
מנהלי פרויקטים בעידן הנוכחי נדרשים לסט עשיר של כלים, מיומנויות, אסטרטגיות וטכניקות לפתרון בעיות וביצוע פעולות מורכבות, כדי להשיג את התוצאות הרצויות בדרך האפקטיבית ביותר.
מדובר בג'וב מבוקש במגוון חברות וארגונים במגוון סגנונות העסקה – מנהלי פרויקטים יכולים להיות שכירים, יועצים עצמאיים או עובדים במיקור חוץ, תלוי בסוג הפרויקט והארגון.

 

מה מנהלי פרויקטים עושים בפועל?
מנהלי פרויקטים הם אלה שמגדירים ומתכננים את התנהלות הפרויקט מתחילתו ועד סופו. עליהם לגבש תכנית עבודה מסודרת ובעיקר ריאלית ליישום הכוללת ניהול תקציבי ומטרות קונקרטיות, בחינת הסיכונים הכרוכים בפרויקט. הם מקצים סמכויות, משאבים, מתאמים בין המעורבים בתהליך. כמו כן, הם צריכים לדעת כיצד למדוד את הביצועים בכל שלב, כדי לוודא שהפרויקט מספק תוצאות טובות והעבודה נעשית על פי התקנות והציפיות.
אומנם מנהלי פרויקטים אינם מבצעים את העבודה בפועל, אך הם מנהלים צוותים מקצועיים ומלוא האחריות מוטלת על כתפם. הם אלה שצריכים לתת דין וחשבון על כל צעד ומכאן גם המחויבות הרבה שנדרשת מהם למקצועיות חסרת פשרות. מנהלי פרויקט טובים הינם בעלי מיומנות תקשורת מפותחת, כושר ארגון, חזון ויוזמה.

 

מה לומדים בקורס ניהול פרויקטים?
ארגונים מחפשים לשפר את שיעורי ההצלחה בפרויקט באמצעות מנהלי פרויקטים שידעו כיצד לנהל פרויקטים מורכבים וכאן נכנס לתמונה קורס ניהול פרויקטים. קורס מקצועי המקנה מיומנויות וכלים ליישום תהליכים חשובים בניהול פרויקט, כולל פיתוח יכולת מנהיגות הדרושה להצלחה ושיטות ניהול לפרויקטים בכל גודל והיקף.
בקורס נלמדים נושאים כמו בסיס הידע לניהול פרויקטים PMBOK, תכנון מוקדם של פרויקט לרבות מסמך ייזום פרויקט, אפיון, הגדרת תכולה, ניהול זמן ומשאבים, בניית תקציב וכן ניהול הפרויקט בפועל כולל הכרות מעמיקה עם התוכנה הפופולרית – MS Project. המשתתפים לומדים גם על חוזים, מכרזים והתקשרויות, מיומנויות משא מתן, ניהול איכות ושינויים, ניהול סיכונים בפרויקט, ניהול ספקים וקבלני משנה, סגירת הפרויקט והפקת לקחים. אחד היתרונות הבולטים של הקורס הוא בשילוב בין תיאוריה למעשה, כולל סימולציות, ניתוח תיאורי מקרה וכן פרויקט מתגלגל המדמה פרויקט בפועל ומטרתו לתרגל וליישם את אשר נלמד.
קורס ניהול פרויקטים מתאים למנהלי פרויקטים ומובילי פרויקטים, מנהלים ועובדים בארגון שמנהלים פרויקטים המעוניינים להתמקצע על פי הקריטריונים העדכניים בניהול פרויקטים. המי"ל מקנה ידע תיאורטי עדכני בתחום ניהול הפרויקטים המבוסס על גוף הידע לניהול פרויקטי PMBOK.

רוצה להתייעץ או לדבר איתנו?​

זה המקום להשאיר פרטים, מבטיחים לחזור אליך בהקדם

בודק...