page up
envelopeלהשארת פרטים

אומנם יש אנשים שנולדים עם כישורי מנהיגות בולטים יותר מאחרים, אבל תפקיד ניהולי דורש הרבה מעבר לפוטנציאל. מנהלים טובים הם מנהלים שלומדים כל הזמן כיצד לנהל ושמים דגש על שכלול המיומנויות הבינאישיות וחיפוש אחר דרכים אפקטיביות להובלת צוותים, הנעת עובדים, התמודדות עם קונפליקטים ומשברים.

בשנים האחרונות, יותר ויותר ארגונים מבינים את החשיבות הטמונה בשדרוג כישורי הניהול כפונקציה להצלחה עסקית ושולחים את המנהלים בחברה, מדרגות של מנהל זוטר ועד מנהלים בכירים, לקורסים וסדנאות לפיתוח מנהלים. מסגרות אלה מקנות למנהלים ידע חשוב הן במישור של חיזוק הביטחון האישי והן במישור של התייעלות ארגונית.

מדוע להשקיע בפיתוח מנהלים?

יש הרבה מאוד סיבות לארגון להשקיע באופן יזום בפיתוח מנהלים: המנהלים הם החוליה המקשרת בין הארגון לעובדים והם אלה שדואגים לפרודקטיביות של העובדים בביצוע משימות, בהצלחה שלהם בפרויקטים השונים וכמובן בשביעות רצונם ממקום העבודה.
אם מנהל יידע להפיק את המיטב מעובדיו, הוא ידאג שהם יהיו עובדים פרודקטיביים ומרוצים יותר וכך גם יתרום לשימור עובדים לאורך זמן ולעשייה המקצועית של הצוות או המחלקה.
בנוסף, פיתוח מנהלים מעודד את הצמיחה האישית והמקצועית של המנהל עצמו וכך גם למוטיבציה שלו לתת יותר לארגון ולהוביל את הצוותים להצלחה גדולה יותר ולאורך זמן.

מה לומדים בסדנאות פיתוח מנהלים?

סדנאות פיתוח מנהלים מפגישות בין מנהלים שונים מחברות שונות ומייצרות חוויית התפתחות אישית ומקצועית בסביבה תומכת ודינאמית.


המנהלים נפגשים זה עם זה ומלבד מלאכת הנטוורקינג, שמואיל פעמים רבות ביצירת קשרים עסקיים אסטרטגיים, נוצר סיעור מוחות בין המנהלים שמחליפים זה עם זה רשמים מעניינים על סיטואציות ניהוליות שונות ולומדים אחד מהניסיון של האחר.


כמו כן, קורס פיתוח מנהלים כולל נבחרת מרצים מומחים בעלי רקע ניהולי, אקדמי או אימוני, בין אם יועצים ארגוניים ויועצים עסקיים מנוסים מאוד, שמעבירים למנהלים מגוון אסטרטגיות שניתן לתרגם לפרקטיקה ניהולית מעצימה כמו למשל, זיהוי הסגנון הניהולי של כל מנהל ושינוי סגנון ניהולי זה בזמן אמת בהתאם לסיטואציה הנדרשת, מיפוי משימות לפי עובדים, יצירת שגרת ניהול אפקטיבית, התייחסות לניהול זמן אצל עובדים, תהליכי תקשורת טובים יותר עם עובדים ולקוחות, כיצד להניע עובדים תוך כדי תנועה ולהסב להם גם הנאה וסיפוק מקצועי ואישי ועוד.


במהלך הקורס עולים לדיון נושאים שמשביחים את היכולת הניהולית של המנהלים דרך העצמה אישית למשל, העברת פרזנטציה מנצחת, עמידה מול העובדים וניהול אפקטיבי של ישיבות צוות, פיתוח שפת גוף של מנהיג ועוד.


מדובר במכלול שלם של כלים לניהול ישיר של אחרים התורמים גם לקידום של המנהלים עצמם. זו היא פלטפורמה יעילה מאוד למנהלים מתחילים אך גם למנהלים ותיקים שמעוניינים להיות מנהלים "חכמים" יותר.
ההצלחה של הקורסים הייעודיים לפיתוח מנהלים היא בזכות היותם קורסים פרקטיים מאוד: מעבר לדיון בתיאוריות שונות, המשתתפים מבצעים סימולציות בתנאי מעבדה ונהנים ממתן פידבקים מקצועיים, כדי שיהיה להם קל יותר ליישם את הטכניקות היצירתיות בשטח בעת הצורך אחרי ש"התאמנו" על כך בקבוצה אינטימית.

לסיכום, אין ספק שמנהלים זקוקים לתמיכת הארגון כדי לבטא ולממש את היכולות הניהוליות שלהם ולכן, כשארגון בוחר להשקיע במנהלים שלו בקורס או בסדנת פיתוח הוא למעשה מחזק את המנהלים שלו ותורם כך להצלחת הארגון המבוססת במידה רבה על הצלחת המנהלים. 

קורסים בתחום שיכולים לעניין אותך

icon
פיתוח מנהיגות והעצמה אישית Step-up

45 שעות אקדמאיות

בכל אחד מאתנו קיימים כוחות ועוצמות, אך האם אנו מביאים אותן לידי מימוש במלואם? לא כמו שהיינו רוצים. בתוך העשייה היומיומית השוחקת, העבודה השוטפת שואבת ומשתלטת וקשה לעצור בכדי לבחון, ללמוד ולרענן את ארגז הכלים האישי. ההנחה המלווה את הקורס היא כי כולנו שואפים ליצור תנועה קדימה. כלומר, להביא לידי ביטוי את היכולות האישיות שלנו, להציב יעדים חדשים ולהשיג אותם בדרך יעילה יותר. בסדרת מפגשים זו נזמין את המשתתפים להפנות את הזרקור פנימה ולקחת צעד נוסף קדימה – step up ! את הבסיס נניח באמצעות המשגת חזון אישי, מיפוי חוזקות וראייה עתידית של ציר התפתחות וקריירה. במקביל נתרגל כלים וטכניקות מתחומים של – ניהול אישי בזמן, שגרות עבודה, אינטליגנציה רגשית, אסרטיביות ועוד.  בקורס ילמדו המשתתפים תפיסות, מודלים ואסטרטגיות לצד שיטות פרקטיות הניתנות ליישום בשטח. במסגרת הקורס, יוכלו המשתתפים להתאמן על הנלמד ב"תנאי מעבדה", דבר שיסייע להם להטמיע את הכלים בסביבה הטבעית - בזירה הארגונית.

ספרו לי עוד
ספרו לי עוד

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

אני מסכים/ה שהמי"ל בע"מ תשתמש במידע למטרות שיווק, דיוור ישיר ומשלוח פרסומות באמצעי הקשר שמסרתי, ותכלול אותו במאגר המידע של החברה, והכל בכפוף למדיניות הפרטיות של המי"ל בע"מ וקבוצת מטריקס הזמינה כאן.

המידע שייאסף יישמר במאגר מידע מס' 990051484 הרשום בפנקס מאגרי המידע. להסרה בעתיד פנה/י לדוא"ל info@hamil.co.il או בטלפון: 03-6711911.