page up
envelopeלהשארת פרטים

המנהל בעידן המודרני הוא מנהל מולטי טסקינג הבקיא בכל הפרטים הן הטכניים והן הן האסטרטגיים ולא פלא שיותר ויותר מנהלים מתעקשים להיות מעורבים גם בניהול הפיננסי של החברה.

פרשיות תקשורתיות שונות הצביעו על מעילות כספים שהתרחשו כאשר מנהלים העבירו אחריות מוחלטת לאנשי מקצוע בתחום הנהלת החשבונות ולא ידעו שאלה משתפים פעולה או מבצעים בעצמם את העבירות שהתגלו בדיעבד כשהחברה הגיע לתסבוכת משפטית.
מנהל מודע הוא מנהל ששולט בין היתר גם הניהול הכספים הן במניעת זיופים או עבירות מס והן במטרה לבסס אסטרטגיה עסקית מוצלחת על בסיס הנתונים הכספיים הידועים לו.

מה חשוב לדעת בניהול כספי ואיך ניתן להפיק את הערך המקסימלי לניהול העסק?

מעקב אחר נתונים וקריאת דוחות כספיים – ידע שווה כוח

חשוב מאוד להבין מהם הנתונים הכספיים הרלבנטיים לתהליך קבלת החלטות מושכל. כך למשל,
המזומנים הם החמצן של כל עסק ומנהלים חייבים להיות מודעים לפקטור התזרים מלבד להכנסות ולהוצאות היות וההכנסות והרווחים לא בהכרח מעידות על חוזק העסק. למעשה, משקיעים המעוניינים להשקיע בעסק בודקים דוח תזרים מזומנים המתייחס ל-3 פרמטרים חשובים: תזרים מזומנים מפעילות שוטפת, תזרים מזומנים מפעילות השקעה ותזרים מזומנים מפעילות מימון והמטרה היא להבין האם לעסק יש בסיס תזרים מוצק.
דוחות כספיים חשובים נוספים הם דוח מאזן ודוח רווח והפסד וכן דו"ח שינויים בהון העצמי. דו"ח רווח והפסד מתייחס לפעילות של החברה בפרק זמן מוגדר כמו שנה וסוקר את ההכנסות וההוצאות של העסק לאחר ניכוי ההוצאות מההכנסות. דהיינו – הרווח הנקי. המאזן משקף את המצב הפיננסי בתקופת זמן מסוימת ואילו דוח שינויים בהון העצמי משקף שינויים בהון של החברה.

ביקורת חשבונאית והפקת מסקנות – הבסיס להובלת העסק קדימה

הידע בניתוח דוחות כספיים מאפשר גם לבקר את העוסקים במלאכה ולבחון אם הם לא נופלים לטעויות שיכולות לעלות לכם ביוקר. ידע פיננסי מעניק למנהלים גם את התובנות החשובות להכוונת הפונקציות הפיננסיות כך שיעשו את עבודתם בצורה יעילה יותר כמו למשל, בקביעת תקציב ובקרה תקציבית.
כמובן שחשוב לדעת באמצעות ניתוח דוחות כספיים כיצד לקרוא נכון את הנתונים וכל דו"ח על מנת להפיק תובנות שמסייעות בהתנהלות הפיננסית, להבין כיצד הפעילות השיווקית משפיעה על ההכנסות, התנהגות שוק ולדעת היכן לקצץ ובמה להשקיע על פי הנתונים מכניסה לשווקים חדשים דרך שינוי בתמהיל המוצרים ועד תמחור חדש של השירות. הכרות עם המצב הכספי קריטית גם לניהול צמיחת העסק ואף מנהל לא מעוניין שיתפסו אותו בלי הידע הדרוש כשהוא נכנס לישיבות מול משקיעים או שותפים אסטרטגיים ובכלל בניהול הפעילות העסקית.

מנהלים היום בכל סוגי עסק ותעשייה נדרשים לידע פיננסי מוצק וכלים פרקטיים, שיעזרו להם לשלוט באספקט הפיננסי של ניהול העסק ולקחת אותו צעד אחד קדימה.

 

קורסים בתחום שיכולים לעניין אותך

icon
קורס ניהול בכיר

80 שעות אקדמאיות

בעידן הנוכחי – המתאפיין בקצב מהיר של שינויים לצד תחרות גבוה בזירה במקומית והגלובלית , נדרשים מנהלים בכירים בארגון לידע מקיף ולהבנה במגוון דיסציפלינות – זאת על מנת שיוכלו לקבל החלטות נכונות יותר המשרתות את יעדי הארגון ומטרותיו. המציאות הארגונית מתאפיינת במודלים חדשים של ניהול ועיצוב הזהות הארגונית לשם רלוונטיות והובלה בשוק תחרותי. לפיכך חייב המנהל הבכיר לשלוט ולהתעדכן בתחומי הידע השונים החל מאסטרטגיה, דרך הבנה פיננסית ומשפטית ועד למיומנויות ניהוליות מתקדמות וכלים חדשניים לחשיבה פורצת דרך. קורס ניהול בכיר, אחד מקורסי הדגל של המי"ל, מתייחס לכלל התחומים הללו תוך דגש על פרקטיקה מעשית ועדכניות. את הקורס יעבירו שורה של מרצים מהמובילים בארץ בתחומם, אשר מביאים עימם ידע וניסיון תעסוקתי עשיר.

ספרו לי עוד
ספרו לי עוד

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

אני מסכים/ה שהמי"ל בע"מ תשתמש במידע למטרות שיווק, דיוור ישיר ומשלוח פרסומות באמצעי הקשר שמסרתי, ותכלול אותו במאגר המידע של החברה, והכל בכפוף למדיניות הפרטיות של המי"ל בע"מ וקבוצת מטריקס הזמינה כאן.

המידע שייאסף יישמר במאגר מידע מס' 990051484 הרשום בפנקס מאגרי המידע. להסרה בעתיד פנה/י לדוא"ל info@hamil.co.il או בטלפון: 03-6711911.