page up
envelopeלהשארת פרטים


הרבה מאד דברים בחיים שלנו הם הדרגתיים ומצריכים לימוד בשלבים שונים. כך למשל, אנחנו לא יכולים לפתור משוואות מורכבות במתמטיקה ללא היכרות עם לוח הכפל, ולא יכולים לבנות בניין מבלי שאנו יודעים כיצד למקם את היסודות שלו. 

הדבר נכון על אחת כמה וכמה במישור העסקי ובנושאים פיננסים, שבהם הלימוד הופך להכרחי פי כמה עקב המורכבות שלהם: בתחום הזה ידע שווה לא רק כוח, אלא הרבה מאד כסף. הוא מה שיכול להבחין בין העסקים המוצלחים יותר שמצליחים להתפתח ולגרוף רווחים, לבין עסקים שמתקשים להתנהל, מדשדשים או אפילו נסגרים בשלב מוקדם.
קורס ניהול פיננסי מקנה כלים ומיומנויות לשיפור ההתנהלות הכספית של עסקים בצורות שונות. הנה כל מה שחשוב שתדעו על הקורס, יתרונותיו המגוונים ואוכלוסיית היעד שלו.

 

על החשיבות של קורס ניהול פיננסי
קורס ניהול פיננסי (CFO) מסייע לאנשי עסקים לשחות הרבה יותר טוב במים העמוקים של התחום הכלכלי. באמצעות קורס ניהול פיננסי ניתן לקבל את הערך המוסף הדרוש בלא מעט עסקים, יחד עם הידע הדרוש לניהול העסק: האמונה לפיה הדברים האלה נלמדים "מעצמם", לאחר שנים של עיסוק בתפקידי ניהול או בנושאים פיננסיים, היא לא תמיד נכונה ולעיתים גם נאיבית. הקורס מאפשר לא לשבת מהצד ולא להסתמך באופן בלעדי על המלצות של אחרים (מה שגם כרוך בהוצאות כספיות), אלא לקחת את השליטה ולנתח באופן עצמאי דוחות כספיים ונתונים פיננסיים. כאשר המנהל יושב מול אותם נתונים, הוא לא יוכל לגבש אסטרטגיה מוצלחת ולהביא לתוצאות ולשינוי אמתי בארגון ללא הידע הדרוש. הידע הזה מאפשר לקבל תמונת מצב שתאפשר לקבל החלטות שונות שמשפיעות על עתיד העסק, הן מבחינה כלכלית והן מבחינה תפעולית. עסקים בהם הניהול נעשה תוך הכרת הזירה הכלכלית יוכלו לצעוד קדימה ולשפר את המאזנים שלהם.


בליבת קורס ניהול פיננסי עומדים לא מעט נושאים ותחומים. הקורס עוסק במשתנים המרכיבים את תפקידו של המנהל הפיננסי בארגונים (הגדרות התפקיד, המיומנויות הנדרשות מהעוסק בתחום, תחומי האחריות שלהו ועוד), הקשרים שהמנהל מקיים עם סביבת העבודה שלו, ההתנהלות עם הגורמים הרשמיים השונים, הפקת דוחות כספיים, ניהול תקציב ובקרה, ניהול סיכונים כלכלי, היכרות עם המערכת הבנקאית, חשבונאות – והרשימה עוד ארוכה.


בסך הכול, נמשך קורס שכזה כ-70 שעות אקדמיות, במתכונת של לימודי בוקר או ערב. גמישות זו מקלה על אנשים אשר מועסקים בתפקיד פיננסי, ובוודאי מנהלים עסק, לשלב אותו בשגרת החיים שלו מבלי "להקריב" דבר. סיום הקורס בהצלחה והשלמת כל המטלות הניתנות במסגרתו יביאו לקבלת תעודת הגמר, שיכולה לפתוח דלתות שונות בעולם התעסוקתי וגם לשדרג את בוגר הקורס מבחינה כלכלית: העלאת המשכורת שלו, למשל.


למי מתאים קורס ניהול פיננסי? ומהן דרישות הקבלה אליו?

כדי שקורס ניהול פיננסי יהיה מועיל, הוא צריך לשלב בצורה מיטבית בין תיאוריה לפרקטיקה. בהתאם לכך, הקורס מתאים לאנשים אשר משמשים כבר כמנהלי כספים בארגון שלהם, אך גם כאלה שמעוניינים לקבל הכשרה בתפקיד מפתח פיננסי. אוכלוסייה נוספת שתגלה עניין בקורס היא בעלי מקצועות פיננסיים אחרים, דוגמת חשבים ועוזרי חשבים, מנהלי חשבונות או כלכלנים, שרוצים להוסיף נדבכים נוספים לעבודה שלהם.
בנוסף, הקורס מתאים גם למנכלים בחברות בינוניות שנדרשים להרחבת בסיס הידע הפיננסי.

קורסים בתחום שיכולים לעניין אותך

icon
ניהול עובדים והכשרת מנהלים - קורס ניהול צומח

45 שעות אקדמאיות

פיתוח יכולות ניהוליות הינה נקודת המפתח ביכולת הצמיחה של העובד לתפקידים ניהוליים וביכולת הצמיחה של הארגון להשגת החזון והיעדים העסקיים. פעמים רבות אנו עדים לסיטואציות בהם עובדים מתוך הארגון מתקדמים לתפקידים ניהוליים אך על אף הוכחת מקצועיות ומקצוענות בתחומם, הרי שהם חסרים את מיומנויות הניהול הבסיסיות. קורס "ניהול צומח" מיועד להקנות למשתתפיו הבנה מעמיקה של תפקיד המנהל והאחריות במסגרת התפקיד, הקניית מיומנויות ניהול צוות עובדים ועוד. בקורס יילמדו מספר נושאי מפתח בעולם הניהול אשר מתמקדים ביצירת מנהלים מוצלחים, המשתלבים בארגון ומובילים את עובדיהם לעמידה ביעדים ולשיפור ביצועים. בקורס ילמדו המשתתפים תפיסות, מודלים ואסטרטגיות לצד שיטות פרקטיות הניתנות ליישום בשטח. במסגרת הקורס, יוכלו המשתתפים להתאמן על הנלמד ב"תנאי מעבדה", דבר שיסייע להם להטמיע את הכלים בסביבה הטבעית - בזירה הארגונית.

ספרו לי עוד
ספרו לי עוד

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

אני מסכים/ה שהמי"ל בע"מ תשתמש במידע למטרות שיווק, דיוור ישיר ומשלוח פרסומות באמצעי הקשר שמסרתי, ותכלול אותו במאגר המידע של החברה, והכל בכפוף למדיניות הפרטיות של המי"ל בע"מ וקבוצת מטריקס הזמינה כאן.

המידע שייאסף יישמר במאגר מידע מס' 990051484 הרשום בפנקס מאגרי המידע. להסרה בעתיד פנה/י לדוא"ל info@hamil.co.il או בטלפון: 03-6711911.