כיצד ניתן למנוע כישלון בניהול פרויקט?

מהם הגורמים הנפוצים לכישלונות בפרויקט וכיצד ניתן למנוע כישלון בתהליך ניהול פרויקטים?

יציאה לדרך ללא תוכנית ברורה

הצלחה של פרויקט יכולה להימדד בדרכים שונות, אבל חשוב שכל המעורבים בפרויקט ידעו לפני שהם יצאו לדרך לאן הם מכוונים ומה מצופה מהם כצוות ומכל אחד מהם בנפרד.
תכנון חכם של הפרויקט לפרטי פרטים יסייע בהצלחתו. חשוב להתוות מדיניות לכל פרויקט ואמות מידה להצלחה (תוך בהשוואה לפרויקטים קודמים והתייחסות לפרמטרים כגון עלויות, איכות, לוחות זמנים) ולשפוט תוך כדי תהליך את הפרויקט על פי מטרות ויעדים ברורים.

הימנעות מהערכה תוך כדי עבודה

הערכת הפרויקט בזמן אמת יכולה גם היא להציל את המצב. במקרה זה, נדרשת התנהלות גמישה המותאמת לשינויים בתעשייה למקרה שבפועל הפרויקט לא מתקדם כמצופה או הלקוח מבקש לבצע התאמות חדשות. אופטימיזציה יכולה להועיל כאשר מנסים לשנות כיוון, להטמיע טכנולוגיה חדשה או כל אלמנט שיחזיר את הפרויקט למסלול.
התעלמות מסימני אזהרה או הערכה שגויה ("הכל עובד נהדר" אבל בפועל הפרויקט קורס) עלולים לחסל את הפרויקט. יש לשים לב במיוחד לניהול סיכונים כדי להבין כמה יעלה כל תיקון, איך אפשר למזער סיכונים באמצעות כלים טכנולוגיים והערכות מבוססות נתונים.

קצר תקשורת בין הצוותים

חלק חשוב בניהול פרויקטים הוא באינטגרציה בין הצוותים השונים כולל בין המחלקה העסקית למחלקה הטכנית ובין חבריו של כל צוות. יתכנו מצבים בהם כל אחד מחברי הצוות פועל לפי דעתו או בהתאם לדרך בה הוא חווה את הפרויקט וחוסר תיאום בין חברי הצוות ובין הצוותים השונים עלול לגרום להשקעה רבה שיורדת לטמיון. מוצר שלא פותח בהתאם לאסטרטגיה העסקית או חברי צוות שבזבזו משאבים כי עבדו על אותו אלמנט בפרויקט מבלי לדעת על כך.
לשם כך יש להשתמש בצורה יעילה בתוכנות לניהול פרויקטים המאפשרות שיתוף החומר ומעקב אחר פעולות ומעורבות הצוות בתהליכי הפרויקט.

מסתכלים מלמעלה – מאבדים את הפוקוס

מנהלי פרויקטים עשויים למצוא את עצמם עסוקים בניהול של רכיבים מסוימים בפרויקט או במגוון פרויקטים ותוך כדי לפספס את התמונה השלמה. הדרך בה הם ינהלו את הפרויקט תקבע את סיכוייו להצלחה: כיצד לנהל נכון את הפעילות תוך הכרות עם פלטפורמות וכלים לניהול משימות ובקרת איכות, להכיר כל פרט בפרויקט ואת הנפשות הפועלות וניהול אופרטיבי של הפרויקט.

מומחיות בניהול פרויקטים יכולה לעשות הבדל גדול בין כישלון להצלחה. קורס ניהול פרויקטים יסייע לכם לנהל פרויקטים בתור מנהיגי הפרויקט ובסטנדרטים הגבוהים ביותר על פי הטכנולוגיות העדכניות בתחום.

רוצה להתייעץ או לדבר איתנו?​

זה המקום להשאיר פרטים, מבטיחים לחזור אליך בהקדם

בודק...