page up
envelopeלהשארת פרטים

הקדמה הטכנולוגית השפיעה באופן משמעותי על תחום ניהול הפרויקטים. מערכות טכנולוגיות משפרות את התקשורת בין הגורמים המעורבים בפרויקטים, מקצרות ומייעלות תהליכים, מאפשרות לקבל החלטות מבוססות נתונים ותורמות לביצועים ולתוצאות, במיוחד בפרויקטים מורכבים. כיצד תחום ניהול הפרויקטים השתנה בעקבות כניסתה של הטכנולוגיה ומה נדרש ממנהל הפרויקטים בעידן העכשווי?
 

תקשורת וסנכרון
המפתח להצלחה בפרויקטים רבים טמון בתקשורת בין כל הגורמים המעורבים בפרויקט – מנהלים, צוותים, לקוחות, ספקים ועוד. מערכות ניהול פרויקטים מתקדמות החליפו התכתבויות ארוכות במיילים ומעניקות למשתתפי הפרויקט אפשרות לעקוב, כל אחד מצדו, אחר התקדמות הפרויקט, לעדכן סטטוס פעילות, לבצע שינויים ותיקונים המסתנכרנים בו זמנית אצל כולם, לשתף מסמכים ועוד פעולות ששיפרו דרמטית את האינטגרציה והתקשורת.
למעשה, כולם מעודכנים במה שקורה בפרויקט ויכולים לפעול בשיתוף פעולה מלא. פיצ'רים אלה יעילים במיוחד בפרויקטים גלובליים - צוותים מבוזרים במקומות שונים בארץ ואף בחו"ל.


חיסכון בזמן
זמן הוא משאב יקר ובפרויקטים מדובר בלוחות זמנים צפופים מאוד. תוכנות לניהול פרויקטים ממקסמות את ההתנהלות בכך, שהן מעדכנות נתונים בזמן אמת ומאפשרות עיבוד נתונים מהיר. כך ניתן להפיק מסקנות במהירות, לקבל התראות על פעולות שונות וכך לתעדף נכון את המשימות, להפיק דו"חות במהירות ועוד.

 

שליטה בפרויקט
האתגר הגדול בניהול פרויקטים הוא לשלוט בפרויקט מכל הבחינות: במסמכים, במשתתפים, בלוחות הזמנים, במטרות. תוכנות לניהול פרויקטים מאפשרות לעשות זאת בדרך יעילה ומהירה: ניווט בין פרויקטים, שמירת נתונים וגיבויים, גישה לפי בחירה, התאמת הפרויקט לפי הצרכים האישיים, בקרה ודיווח, מעקב מתקדם. כמו כן, מרבית הפלטפורמות לניהול פרויקטים הן פלטפורמות בענן ומאפשרות ניהול בכל זמן ומכל מקום וכן גישה לניהול הפרויקט ממגוון מכשירים.

 

העלאת הביצועים
תוכנות לניהול פרויקטים מעלות את תפוקת העבודה ומאפשרות להגיע לתוצאות עסקיות טובות יותר. התוכנות מסוגלות לעבד כמויות גדולות של נתונים ממקורות שונים לבצע אנליזות מורכבות, לבצע מעקב אחר התקדמות הפרויקט, לבסס החלטות מדויקות, להניע תהליכים והכל בדרך פשוטה וידידותית למשתמש – העבודה יעילה יותר ולכן, התוצאות בהתאם.

 

תחום ניהול פרויקטים מתנהל כיום בשני מישורים מקבילים: הפיזי והווירטואלי. מנהל פרויקטים נוכח בעבודה, הוא נמצא בקשר יומיומי עם הצוותים אבל חלק משמעותי מעבודתו מתקיים בזירה הטכנולוגית – און ליין. לכן, ניהול פרויקטים בעידן הדיגיטלי, החכם והמהיר, מחייב הכרות עם כלים שונים אשר מייעלים את העבודה על הפרויקט.
מנהלי פרויקטים נדרשים לעדכן את הידע הטכנולוגי שברשותם על מנת למקסם את היכולות והמיומנויות בניהול פרויקטים. להכיר סוגים שונים של תוכנות לניהול פרויקטים ואת הפונקציות השונות כדי לשדרג תהליכים, לחסוך כסף לארגון ולשפר את התוצאות.

קורס מקצועי ועדכני לניהול פרויקטים, קנה לכם את הידע הדרוש לרבות יישומים טכנולוגיים מתקדמים - תוכלו לקחת את התפקיד צעד אחד קדימה ולהשתמש בטכנולוגיה החדשנית ככלי להצלחה בתחום. 

קורסים בתחום שיכולים לעניין אותך

icon
קורס ניהול בכיר

80 שעות אקדמאיות

בעידן הנוכחי – המתאפיין בקצב מהיר של שינויים לצד תחרות גבוה בזירה במקומית והגלובלית , נדרשים מנהלים בכירים בארגון לידע מקיף ולהבנה במגוון דיסציפלינות – זאת על מנת שיוכלו לקבל החלטות נכונות יותר המשרתות את יעדי הארגון ומטרותיו. המציאות הארגונית מתאפיינת במודלים חדשים של ניהול ועיצוב הזהות הארגונית לשם רלוונטיות והובלה בשוק תחרותי. לפיכך חייב המנהל הבכיר לשלוט ולהתעדכן בתחומי הידע השונים החל מאסטרטגיה, דרך הבנה פיננסית ומשפטית ועד למיומנויות ניהוליות מתקדמות וכלים חדשניים לחשיבה פורצת דרך. קורס ניהול בכיר, אחד מקורסי הדגל של המי"ל, מתייחס לכלל התחומים הללו תוך דגש על פרקטיקה מעשית ועדכניות. את הקורס יעבירו שורה של מרצים מהמובילים בארץ בתחומם, אשר מביאים עימם ידע וניסיון תעסוקתי עשיר.

ספרו לי עוד
ספרו לי עוד

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

אני מסכים/ה שהמי"ל בע"מ תשתמש במידע למטרות שיווק, דיוור ישיר ומשלוח פרסומות באמצעי הקשר שמסרתי, ותכלול אותו במאגר המידע של החברה, והכל בכפוף למדיניות הפרטיות של המי"ל בע"מ וקבוצת מטריקס הזמינה כאן.

המידע שייאסף יישמר במאגר מידע מס' 990051484 הרשום בפנקס מאגרי המידע. להסרה בעתיד פנה/י לדוא"ל info@hamil.co.il או בטלפון: 03-6711911.