page up
envelopeלהשארת פרטים


טכנולוגיית המידע היא כיום חלק בלתי נפרד מהניהול העסקי ומשפיעה באופן ישיר על הדרך בה מזהים הזדמנויות עסקיות, מקצים משאבים ובונים אסטרטגיה. מנהלים בעידן המידע יכולים למנף את ההצלחה באמצעות שימוש מושכל בנתונים על ידי הכרות רחבה עם השוק, זיהוי יתרון תחרותי, אינטגרציה בין נתונים וקבלת החלטות מבוססות לצורך שיפור הביצועים. תחום הביג דאטה מניע את העסק קדימה וכל שצריך זה למקסם את הפוטנציאל. 

לפניכם מספר דרכים לשדרוג הניהול העסקי באמצעות BIG DATA:

יכולת מעקב מתקדמת
מנהלים נדרשים לעקוב אחרי ניהול הנכסים הפיזיים או הווירטואליים שלהם. לפני עידן הביג דאטה, היה מאוד קשה לעשות זאת. כיום אפשר פשוט לקבל נתונים כמעט בכל פרמטר אפשרי כמו תנועה לאתר ולחנויות, מספר סחורות שנכנסו בחודש ורווחים פר תקופה וכך לבצע מעקב יעיל ורחב היקף על פעילות העסק – מכירות, רווחים, שרשרת האספקה ועוד.

קבלת החלטות מבוססת נתונים
אם בעבר מנהלים רבים פעלו על פי תחושת בטן או על פי כמות נתונים מזערית, שלא בהכרח העידה על מגמות בשוק, הרי שעכשיו מנהלים יכולים לבסס החלטות. הם עושים זאת בקלות ובמהירות יחסית באמצעות כלים ופלטפורמות לניתוח מדויק של נתונים מאסיביים וכך יכולים לקבל החלטות בדרך אובייקטיבית, שיש להן אחיזה ממשית במציאות. למשל, העדפה של משתמשים, המוצרים הנמכרים ביותר.
ניתוח מתקדם של נתונים מאפשר לבצע עיבוד סטטיסטי מתקדם ולהעריך את השוק בדרך הטובה ביותר. לאור הנתונים, אפשר לקדם מכירות או להחליט החלטות שיווקיות בעלות ערך. לדוגמא, להכריז על מבצע על מוצרים שבאמת יש להם דרישה כדי להביא יותר לקוחות לחנות.

ניתוח מבוסס מקום
אנליזה חכמה של נתונים מאפשרת להבין מגמות בשוק, כך גם לגבי מיקומים גיאוגרפיים. כיום ניתן להפיק מידע על פי אזורים ולבחון היכן קונים יותר את המוצר או אם מדובר למשל בחברת תפעול, הפצה ושינוע – כיצד ניתן לשפר את תהליך המסירה על ידי ארגון מחודש של מסלול הנסיעה של השליח, כדי לחסוך פקקים ולספק את הסחורה במהירות המרבית.

אינטגרציה בין נתונים
למנהלים חשוב לבחון כיצד פעילות עסקית כלשהי השפיעה על מכירות, רווחי החברה וכדומה. בעבר אפשר היה לאמוד השפעה קצרת טווח או נקודתית בלבד, אבל כיום עם אינספור אפשרויות לאינטגרציה בין נתונים, ניתן לבחון השפעות ארוכות טווח והשפעות משולבות. כלומר, כיצד מבצע מסוים השפיע על לקוחות ותיקים לאורך תקופה וגם על לקוחות חדשים באזורים גיאוגרפיים שונים ברחבי הארץ.

אין ספק שנתונים הם נכס אבל כדי להפוך אותם לערך עסקי - יש להשתמש בהם בדרכים חכמות. באמצעות עיבוד מתקדם של נתונים, תוכלו לקצר תהליכים, לבסס החלטות ולהשיג תוצאות טובות יותר בזירה העסקית.

איתור נתונים
חשוב להצטייד בפלטפורמות לאיתור נתונים בדרכים חכמות

זיהוי נתונים רלבנטיים
חשוב לאתר את הנתונים הרלבנטיים מבין כל הנתונים המהווים בסיס לקבלת החלטות עסקיות. כמו כן, ניתוח נתונים להפקת תובנות קונקרטיות

לדבר על הדאטה שהופכת ליותר ויותר חשובה עבור עסקים ומנהלים. הדאטה הופכת אותנו לחכמים יותר ולכן גם הניהול הופך לחכם יותר.
 

קורסים בתחום שיכולים לעניין אותך

icon
קורס ניהול בכיר

80 שעות אקדמאיות

בעידן הנוכחי – המתאפיין בקצב מהיר של שינויים לצד תחרות גבוה בזירה במקומית והגלובלית , נדרשים מנהלים בכירים בארגון לידע מקיף ולהבנה במגוון דיסציפלינות – זאת על מנת שיוכלו לקבל החלטות נכונות יותר המשרתות את יעדי הארגון ומטרותיו. המציאות הארגונית מתאפיינת במודלים חדשים של ניהול ועיצוב הזהות הארגונית לשם רלוונטיות והובלה בשוק תחרותי. לפיכך חייב המנהל הבכיר לשלוט ולהתעדכן בתחומי הידע השונים החל מאסטרטגיה, דרך הבנה פיננסית ומשפטית ועד למיומנויות ניהוליות מתקדמות וכלים חדשניים לחשיבה פורצת דרך. קורס ניהול בכיר, אחד מקורסי הדגל של המי"ל, מתייחס לכלל התחומים הללו תוך דגש על פרקטיקה מעשית ועדכניות. את הקורס יעבירו שורה של מרצים מהמובילים בארץ בתחומם, אשר מביאים עימם ידע וניסיון תעסוקתי עשיר.

ספרו לי עוד
ספרו לי עוד

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

אני מסכים/ה שהמי"ל בע"מ תשתמש במידע למטרות שיווק, דיוור ישיר ומשלוח פרסומות באמצעי הקשר שמסרתי, ותכלול אותו במאגר המידע של החברה, והכל בכפוף למדיניות הפרטיות של המי"ל בע"מ וקבוצת מטריקס הזמינה כאן.

המידע שייאסף יישמר במאגר מידע מס' 990051484 הרשום בפנקס מאגרי המידע. להסרה בעתיד פנה/י לדוא"ל info@hamil.co.il או בטלפון: 03-6711911.