המיומנויות שכל מנהלי משאבי אנוש צריכים

בשנים האחרונות מתמודדים מנהלי משאבי אנוש עם אתגרים רבים – עבודה מרחוק או מודל תעסוקתי היברידי, גלובליזציה וסניפים בכל העולם, תחרות על ההון האנושי ועוד.
כדי לשרוד את המרוץ ולמנף את ההצלחה, מנהלי משאבי אנוש נדרשים לחדד את הכישורים שלהם. להתאים את סט המיומנויות שלהם לעת העכשווית התובענית,
להעצים את יכולת המנהיגות, לייעל את כישורי התקשורת ולשפר את תהליכי קבלת ההחלטות.
מהן המיומנויות שכל מנהלי משאבי אנוש צריכים לפיתוח הקריירה בתקופה הנוכחית?

תקשורת במקום הראשון

העבודה של מנהלי משאבי אנוש היא עם אנשים והאינטראקציה מולם וזו הסיבה שיחסי אנוש הם חלק בלתי נפרד מההצלחה בתפקיד, כולל:  אינטליגנציה רגשית ואמפתיה.  כישורי תקשורת מפותחים בעל פה ובכתב, הקשבה מודעת, זיהוי בעיות והצגת פתרונות. שיפור יחסי הגומלין בארגון, התמודדות עם קונפליקטים והנעה לתהליכים במיוחד בתקופות של משבר, ניהול מו"מ (עם עובדים ומועמדים על שכר), קידום מדיניות החברה, הסקת מסקנות בעקבות משובים של עובדים ועוד.
מנהלי משאבי אנוש היום נדרשים במובנים רבים,  גם למיומנות של סטוריטלינג, שנחשב לכלי חשוב בהנעה ובהשפעה וכן ביצירת קהילה פנים ארגונית.

כישורי מנהיגות

HR היא דמות מפתח בארגון ורבים נושאים אליה את פניהם על מנת לקבל התוויית דרך. מנהלי משאבי אנוש הם גם איש הקשר והחולייה המקשרת בין ההנהלה לעובדים והאחראיים ליישום בפועל של מדיניות החברה ושינויים (כולל קיצוצים בתקופות של צמצומים והתייעלות ארגונית) ולכן, היכולת לסחוף, להניע וליצור סביבה פרודקטיבית וגם נעימה, לשמר עובדים ולהעצים אותם קריטית לביצוע העבודה.
מצד אחד, מנהלי משאבי אנוש צריכים ליישם מדיניות, לדווח להנהלה ולהעביר מסרים לעובדים מטעם ההנהלה ולדאוג שהעובדים אכן יפעלו על פי ההנחיות ומצד שני, הם גם נדרשים לפעול לטובת העובדים ולכן, עליהם להשיג את האיזון העדין בין טובת הארגון לטובת העובדים.

ידע טכנולוגי

כיום, בעידן של טרנספורמציה דיגיטלית, לא ניתן לאייש תפקיד ניהולי בלי שליטה טכנולוגית וישנן תוכנות ומערכות רבות שיכולות לייעל תהליכים ופעילויות שקשורות לניהול משאבי אנוש וחשוב להכיר אותן לעומק. כמו גם להכיר את החידושים העדכניים בתחום הפעילות של החברה על מנת לסייע בהטמעת חידושים לפיתוח ההון האנושי בארגון.

הבנה עסקית מעמיקה

מנהלי משאבי אנוש מעורבים בהיבטים עסקיים רבים של הארגון ויכולים גם לסייע להנהלה לחולל שינויים שיעזרו להגברת הביצועים העסקיים תוך דרבון העובדים, ניהול לוחות זמנים, הטמעת פתרונות טכנולוגיים ומדידת ביצועים.
הם יכולים לסייע בהטמעת האסטרטגיה ולפקח על ביצוע הפעילות בשטח ולהעביר להנהלה את הפידבקים ולסייע לבסס תובנות שיעזרו במישור העסקי.

קורס ניהול משאבי אנוש מקנה את הכלים החשובים ביותר הנדרשים היום בתחום ניהול משאבי האנוש כולל גיוס, פיתוח עובדים, היבטים של רווחה, שיטות תגמול, ליווי בעת פיטורין, פרישה ועוד טכניקות ומיומנויות כולל התנסויות מעשיות בדרך למילוי התפקיד בצורה הטובה ביותר.

רוצה להתייעץ או לדבר איתנו?​

זה המקום להשאיר פרטים, מבטיחים לחזור אליך בהקדם

בודק...