משאבי אנוש – המקצוע שמשלב הכל

מנהלי משאבי אנוש מעצם היות החוליה המקשרת בין העובדים להנהלה, הינם בעלי השפעה רבה על שביעות הרצון של שני הצדדים. בשנים האחרונות השתנה משמעותית הפרופיל של עולם משאבי האנוש וכתוצאה מכך, גם תפקידם בפועל של העוסקים בתחום.

אם בעבר מרבית מנהלי משאבי האנוש עסקו בעיקר בפעולות גיוס, מיון והשמת עובדים, הרי שכיום מדובר במקצוע רב-תחומי המתמקד בפן האנושי וממגוון היבטים כמו דאגה לרווחת העובדים, פיתוח הדרכה והטמעת שינויים טכנולוגיים. כמו כן, מנהלי משאבי אנוש מסייעים לארגונים לנווט בזירה התחרותית בין השינויים המהירים בהם מאופיין העידן הנוכחי.

לפניכם מספר דברים שחשוב לדעת על ניהול משאבי אנוש – הדור החדש.

טיפוח המשאב האנושי

כיום כבר ברור לארגונים שחשוב להשקיע בעובד ולכן, מושקעים מאמצים רבים מצד מנהלי משאבי אנוש בטיפוח העובדים מכל הכיוונים: השבחה מקצועית וכן מעורבות אישית.

האתגר הגדול של מנהלי משאבי אנוש הוא לחבר את העובד לארגון ברמה הרגשית, כדי שהוא ירגיש שייכות וירצה לתרום. השגת שיתוף הפעולה מהעובדים באה לידי ביטוי במתן הטבות, שיפור תנאים ובכלל, גישה שגורמת לעובד להרגיש שהוא חלק חשוב מהחברה.

מנהלי HR קשובים לצרכי העובדים, נותנים מענה לצרכיהם הייחודיים במידת האפשר ועושים את המקסימום, כדי שהעובדים יהיו חלק פעיל וחיוני לארגון. כך למעשה הפכו מנהלי משאבי אנוש לסוג של שותפים אסטרטגיים בארגון, כיוון שהם מסייעים להנהלה בחיזוק העוצמה הארגונית. בנוסף, הם מסייעים לעובדים להתמודד עם שינויים פנים ארגוניים, כמו למשל, התרחבות החברה או צמצומים בחברה, חילופי מנהלים וכדומה.

מנהלים שהם מנהיגים

מנהלי משאבי אנוש הם "הפנים" של הדרג הניהולי בארגון, כיוון שהם אלה שמגשרים בין החלקים השונים בהיררכיה. כדי להניע את העובדים ולעורר בהם השראה ומוטיבציה, עליהם להיות מנהיגים. הם אלה שהופכים את החזון של הארגון למציאות, מעבירים את המסר בדרכים שונות ורותמים את העובדים למאמץ הארגוני ולהצלחה.
הנוכחות שלהם בארגון תורמת מאוד לשימור עובדים, כיוון שהם מזהים בזמן עובד שמעוניין לעזוב ויודעים כיצד לפעול על מנת להשאיר אותו בארגון תוך שמירה על שביעות רצון גבוהה.

אין ספק שהעידן הנוכחי מציב בפני מנהלי משאבי אנוש אתגרים רבים. אך מצד שני, הוא מציע להם מגוון הזדמנויות לפיתוח הקריירה ולהפיכתם לפונקציה חשובה ויקרת ערך בארגונים.

חשוב מאוד לרכוש את הכלים החיוניים היום להתמודדות עם שינויים ארגוניים ודרישות מהתפקיד באמצעות קורס ניהול משאבי אנוש.

קורס משאבי אנוש כולל בין היתר, פיתוח הדרכה, כלים להנעת עובדים, הערכת ביצועים ושיחות משוב, יחסים פיננסיים, תהליכי פיטורין ועוד. לימודים המסייעים למנהלי משאבי אנוש לגדול ולצמוח בדרך המקצועית המעמיקה ביותר.

רוצה להתייעץ או לדבר איתנו?​

זה המקום להשאיר פרטים, מבטיחים לחזור אליך בהקדם

בודק...