page up
envelopeלהשארת פרטים

אני אתה והחבר'ה על אתגרים ניהוליים בניהול צוותים במאה ה-21

סיגל ברודסקי-סתוי
כששואלים אותי מהו מודל העבודה שלי בתהליכי פיתוח צוותים. אני עונה שאני מתבססת על מודל "אני והחבר'ה" של רוב ריינר משנת 1986.
וכן ... לא טעיתם ... אני מתכוונת לאותו סרט התבגרות שליווה את הילדות שלי והיום מלווה אותי בעבודתי.

הסרט מתאר את סיפורם של 4 חברים היוצאים למסע חיפוש אחר גופה של ילד בן גילם. מעבר למסע הפיזי מתרחש מסע אמיתי בו לומדים 4 החברים על החוזקות והחולשות של כל אחד מהם ושל כל אחד בתוך החבורה, על המטרה והדרך להשיג את המטרה,על התמודדות עם שינויים ,על יחסים ואיך מנהלים קונפליקטים, על התמודדות במצבי משבר, על תמיכה והשלמה אחד של השני, על ניהול שיודע מתי לקחת צעד אחורה ולתת לאחרים לנהל את הסיטואציה.


למרות שהסרט צולם בשנת 1986 הרי שהוא מציג באופן כמעט מדוייק את האתגרים עימם מתמודדים מנהלי צוותים במאה ה- 21 . היכולת לגבש קבוצה של שונים למטרה משותפת לעבור עימם דרך ארוכה הנתונה לשינויים תכופים, ניידות גבוהה של עובדים ( הן בהיבט התחלופה והן בהיבט מיקום פיזי), ניידות של רעיונות, טכנולוגיה וסגנון חיים המייצרים סביבת עבודה בה עובדים מתבגרים תוך כדי עבודה, עובדים מחפשים משמעות לעשייה שלהם, עובדים זקוקים לפיתוח אישי והכוונה למציאת האיזון פרט - עבודה.


מנהל צוות כיום מעבר להובלה והנהגה נדרש גם לדעת לייצר מרחב בו לחברי הצוות יש אפשרות למימוש עצמי, להצפת ידע ולניהול הידע, הוא צריך לנווט את הידע ואת העובדים למציאת פיתרונות משותפים, הוא נדרש להיות יד מכוונת, יד מובילה, יד מבקרת ולדעת לשלב בין כולם ברגע הנכון, במצב הנכון ומול העובד הנכון.


אך לשם כך ולפני הכל עליו להכיר את עצמו ולהתבגר במסע הניהולי העצמי שלו.
אני מזמינה אתכם לקחת איתי חלק במסע משותף בו נלמד ונכיר נקודות ציון לחבר בין האני - האתה והחבר'ה.
קורס ניהול צומח במסגרת של 40 שעות אקדמיות יאפשר לכם ללמוד, לחוות ולתרגל את הכלים העדכניים להצלחה בדרך.

 

להלן חלק מנושאי הקורס:

הסגנון הניהולי שלנו - מה מאפיין אותנו , מהו הסגנון האפקטיבי למצב בה אנו נמצאים?
ניהול קונפליקטים - איך מנהלים קונפליקט המוביל לפיתרון של win-win?
הנעת עובדים - כיצד מניעים עובד ומשמרים מוטיביציה?
תקשורת אפקטיבית - איך לתקשר נכון מול מנהלים, קולגות וכפיפים?
ניהול זמן - כיצד לתעדף ולנהל את המשאבים נכון?
ניהול שינויים - איך מנהלים ומשיגים תוצאות בסביבה משתנה?
 

אודות הכותבת:
סיגל ברודסקי-סתוי - בעלת ניסיון של כחמש עשרה שנים בייעוץ להנהלות בכירות ומנהלים בהובלת תהליכי שינוי ופיתוח ארגוני במגזר העסקי והציבורי.
מתמחה בפיתוח אסטרטגיות שירות וחווית לקוח .מנחה, מלווה ומחברת בין צרכי הארגון המנהלים והעובדים להצלחה משותפת ולהשגת יעדים.

קורסים בתחום שיכולים לעניין אותך

icon
פיתוח מנהיגות והעצמה אישית Step-up

45 שעות אקדמאיות

בכל אחד מאתנו קיימים כוחות ועוצמות, אך האם אנו מביאים אותן לידי מימוש במלואם? לא כמו שהיינו רוצים. בתוך העשייה היומיומית השוחקת, העבודה השוטפת שואבת ומשתלטת וקשה לעצור בכדי לבחון, ללמוד ולרענן את ארגז הכלים האישי. ההנחה המלווה את הקורס היא כי כולנו שואפים ליצור תנועה קדימה. כלומר, להביא לידי ביטוי את היכולות האישיות שלנו, להציב יעדים חדשים ולהשיג אותם בדרך יעילה יותר. בסדרת מפגשים זו נזמין את המשתתפים להפנות את הזרקור פנימה ולקחת צעד נוסף קדימה – step up ! את הבסיס נניח באמצעות המשגת חזון אישי, מיפוי חוזקות וראייה עתידית של ציר התפתחות וקריירה. במקביל נתרגל כלים וטכניקות מתחומים של – ניהול אישי בזמן, שגרות עבודה, אינטליגנציה רגשית, אסרטיביות ועוד.  בקורס ילמדו המשתתפים תפיסות, מודלים ואסטרטגיות לצד שיטות פרקטיות הניתנות ליישום בשטח. במסגרת הקורס, יוכלו המשתתפים להתאמן על הנלמד ב"תנאי מעבדה", דבר שיסייע להם להטמיע את הכלים בסביבה הטבעית - בזירה הארגונית.

ספרו לי עוד
ספרו לי עוד

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

אני מסכים/ה שהמי"ל בע"מ תשתמש במידע למטרות שיווק, דיוור ישיר ומשלוח פרסומות באמצעי הקשר שמסרתי, ותכלול אותו במאגר המידע של החברה, והכל בכפוף למדיניות הפרטיות של המי"ל בע"מ וקבוצת מטריקס הזמינה כאן.

המידע שייאסף יישמר במאגר מידע מס' 990051484 הרשום בפנקס מאגרי המידע. להסרה בעתיד פנה/י לדוא"ל info@hamil.co.il או בטלפון: 03-6711911.