page up
envelopeלהשארת פרטים

יכולת ניהול היא תכונה נרכשת ויש הרבה מנהלים גדולים שהחלו את דרכם בחיל ורעדה כשהם עומדים מול צוות שבוחן אותם מכל הכיוונים ומאתגר את ההתפתחות הניהולית שלהם בכל הזדמנות אפשרית. ההתנסות בקונפליקטים, שדרוג מיומנויות של הובלה ומנהיגות וכמובן, ניסיון והכוונה מקצועית הם הדרך להיות מנהל יעיל ומוערך. אולם במהלך המרתון היומיומי, לא תמיד אנחנו עוצרים לבדוק איזה מנהלים אנחנו או איזה מנהלים נרצה להיות וכדאי להכיר מודלים בולטים של ניהול שנחקרו לאורך השנים ומשקפים את התכונות של מנהל חיוני לארגון.

מודל ארבעת התפקודים של אדיג'ס (PAEI), מהווה דוגמא לאחד מהמודלים האפקטיביים עבור ארגונים אשר מחפשים מנהלים בסגנונות שונים שביחד מייצרים פתרון ניהולי אידיאלי לארגון.
המודל פותח על ידי ד"ר איצ'ק אדיז, מומחה לניהול ומייסד מכון אדיז, שפיתח את המודל של ארבעת הפונקציות בתחילת שנות ה-70 ומאז הוא יושם בהצלחה בהרבה מאוד ארגונים ברחבי העולם.

 PAEI המודל לניהול מוצלח


 PAEI הם למעשה ראשי תיבות המתארים את ארבעת תפקידי המפתח: 
 p- Produce- יצרן או ביצועיסט. זהו מנהל מאוד יעיל שמעניק מענה לצרכים של הצוות או הלקוחות, הוא מוציא לפועל את החזון של הארגון על ידי כך שהוא אחראי לפגישות, קביעת יעדים והחתירה להשגתן ומוודא שהפרויקט עומד בלוח הזמנים ומשיג את התוצאה הרצויה. אלה מנהלים מאוד חרוצים ויעילים. מתמקדים בהפקת המוצר או השירות המוצעים לשוק על ידי הארגון.
 A– Administer- במודל הוא מנהלן. אלה הם לרוב מנהלים אנליטיים יסודיים שמתעמקים בכל שלב של התהליך, זהירים, מתודולוגיים, מחושבים, מתוזמנים, בעלי שליטה עצמית גבוהה. מתייחסים בעיקר לאופן בהם נעשים הדברים במטרה לעשות אותם "נכון". 
 E– Entrepreneurהוא יזם. אלה הם מנהלים עתירי רעיונות ששותפים לבניית החזון הארגוני היעילים בהבאת רעיונות שמאפשרים לארגונים לבדל את עצמם, להוביל את השוק, לפתח מוצרים חדשים, הראייה שלהם היא גלובלית והם ממוקדים בראייה עתידית של הדברים, זיהוי הזדמנויות (ומאידך גם תגובה לאיומים).
 I- Integrate- אינטרגטור הוא "הדבק" של הארגון, כיוון שהוא מסייע בשמירה על הרמוניה בתוך הקבוצה ועל כל קבוצה/ צוות / מחלקה / ארגון כעל קבוצה מלוכדת שפועלת למען מטרה זהה. הם מנהלים בעלי אינטליגנציה רגשית מפותחת, בניית אמון, סיוע לעמיתים. מנהלים בכירים בארגונים מגייסים מראש אנשים שתואמים לתכונות של המודל כדי להוביל את הצוותים שלהם להצלחה והם בעצמם לעיתים מאמצים תפקוד אליהו הם מתחברים הוא אותו הם סבורים שיוכלו למלא בדרך האופטימלית והמוצלחת ביותר.

הבנת סגנון הניהול שלכם חשוב מאוד להתייעלות עצמית וארגונית. אבל בסופו של דבר, לא משנה איזה "תפקיד" בחרת, חשוב לדעת שתמיד אפשר להתפתח ולצמוח מבחינה ניהולית באמצעות הכלים הנכונים שמסייעים בתהליך של פיתוח מנהלים. בעזרת קורס ניהול צומח תלמדו כיצד לעמוד ביעדים העסקיים, להתקדם לתפקידים ניהוליים בדרגה גבוהה יותר, להניע ולהעצים גם את העובדים בצוות.

קורסים בתחום שיכולים לעניין אותך

icon
הכשרה מתקדמת למנהלים - Master in Management

60 שעות אקדמאיות

הכשרה מתקדמת למנהלים הינה התוכנית החדשנית להכשרת מנהלים מבית המי"ל, תוכנית זו נבנתה על מנת לאפשר לכל מנהל מנוסה קפיצת מדרגה משמעותית ביכולות, במיומנויות וכמובן בתוצאות. בעידן בו המציאות הארגונית משתנה על בסיס יום יומי נדרש המנהל לאמץ יכולת ניהול היברידית – יכולת לפעול מתוך מקורות כוח שונים, שילוב או בחירה בהתאם לאירועים ואתגרים ניהוליים. בסדרת מפגשים זו נרחיב את נקודות ההסתכלות של המשתתפים באמצעות צלילה מהירה ומעמיקה לתכנים מתקדמים כגון – קבלת החלטות, ניהול ביצועים, פוליטיקה ארגונית, ניהול השינוי ועוד. בקורס ילמדו המשתתפים תפיסות, מודלים ואסטרטגיות לצד שיטות פרקטיות הניתנות ליישום בשטח. במסגרת הקורס, יוכלו המשתתפים להתאמן על הנלמד ב"תנאי מעבדה", דבר שיסייע להם להטמיע את הכלים בסביבה הטבעית - בזירה הארגונית.

ספרו לי עוד
ספרו לי עוד

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

אני מסכים/ה שהמי"ל בע"מ תשתמש במידע למטרות שיווק, דיוור ישיר ומשלוח פרסומות באמצעי הקשר שמסרתי, ותכלול אותו במאגר המידע של החברה, והכל בכפוף למדיניות הפרטיות של המי"ל בע"מ וקבוצת מטריקס הזמינה כאן.

המידע שייאסף יישמר במאגר מידע מס' 990051484 הרשום בפנקס מאגרי המידע. להסרה בעתיד פנה/י לדוא"ל info@hamil.co.il או בטלפון: 03-6711911.