page up
envelopeלהשארת פרטים

גלי גופר
מהי החוליה החסרה בניהול? מהו אותו סוד חמקמק שיכול להפוך מנהל מן השורה לסיפור הצלחה ניהולי, למנהל משמעותי לאנשיו? למנהל שישאיר אחריו חותם?  

בבסיסו של כל סיפור הצלחה ניהולי נמצאים שני מוקדי כוח – הראשון הוא יכולת מנהיגות (Leadership) והשני הוא מיומנויות ניהול (Management). מה ההבדל בין השניים?

יכולת מנהיגות מוגדרת כ"יכולת של אדם להוביל אנשים אחרים לעבר מטרה משותפת". בחלקה היא מורכבת מכריזמה או כשרון מולד, בחלקה מהנחלת חזון, מתן דוגמא אישית והתמקדות בערכי ליבה הבאים לידי ביטוי בשגרת היום-יום.

ניתן לומר שנגזרות המושג מנהיגות עונות על שאלת ה"מה?" – מה מטרת הצוות?, מה הערכים אותם נרצה ליישם? , לאן נרצה להוביל את היחידים בצוות?, מה נרצה לתת ולשדר ללקוחות הצוות?

מיומנויות ניהול מוגדרות כ "תהליך מתמשך של עשיית פעולות יעילות ושימוש נכון במשאבים על מנת להשיג מטרה משותפת" . כלומר עבודת הניהול הינה רצף של פעולות שיביאו למקסום יעדים תןך שימוש בתהליכי תכנון, פיקוח ובקרה.


בהתאמה, ניתן לומר שנגזרות המושג ניהול עונות לשאלה "איך?" – מהם תהליכי העבודה האפקטיביים? , איך לתעדף את משימות הצוות? , איך לתת מענה על צרכים משתנים של היחידים בצוות? איך לחנוך? איך לתת משוב?


וחזרה לשאלה בה פתחנו – מהי החוליה החסרה? אצל כל אחד, התשובה היא שונה. אבל ניתן לומר בוודאות כי סוד ההצלחה בעולם הניהול טמון ביכולת לשלב בין שני בסיסי הכוח אותם מנינו – יכולת המנהיגות לצד מיומנות הניהול.


או כפי שניסח זאת וולט דיסני - "מבין כל הדברים שעשיתי, החיוני ביותר הוא התיאום בין כישרונותיהם של העובדים והכוונתם לעבר מטרה ברורה".


מנהל ששואף למקסם הישגים ולהשאיר אחריו חותם חייב ללמוד כיצד למקד את הצוות לעבר המטרה, להניע אותם בכלים המספקים מוטיבציה ולתמוך מקצועית באמצעות משוב וחניכה.


מזמינה אתכם להצטרף אלי לקורס "ניהול צומח" ובמסגרת של 40 שעות אקדמיות ללמוד, לחוות לתרגל וליישם את כלי הניהול האפקטיביים ביותר- בואו להשלים את החוליה החסרה!


בקורס נהפוך סיסמאות ניהוליות להרגלים וכלים שיטתיים במגוון נושאים לדוגמא:

 

סגנון ניהול אישי – מה מאפיין אותי ומה נכון לאותה הסיטואציה?
אסרטיביות בניהול – כיצד מיישמים אותה בעת היווצרות קונפליקט ומובילים ל- Win Win?
משוב וחניכה – כיצד לבנות מסלול שיפור אישי לכל עובד?
הנעת עובדים – כיצד לטפל במוטיבציה בצוות?
תקשורת אפקטיבית 360 מעלות – איך לתקשר נכון מול מנהלים, קולגות וכפיפים?
ניהול זמן – כיצ לתעדף ולנהל את המשאבים נכון?
 

גלי גופר 

מנהלת אקדמית של תחום מיומנויות ניהול בהמי"ל, אחראית על פיתוח והובלת פרויקטים חדשים בתחום מיומנויות ניהול, בקרת איכות הדרכה ותכנים הכולל פיתוח חומרים למגוון הקורסים.
גלי מנחת קבוצות בכירה בארץ ובעולם. מומחית בהקניית תפישה ומיומנויות ניהוליות. בעלת ניסיון רב ועשיר במגוון תחומים ביניהם: ניהול ומנהיגות, תקשורת וניהול קונפליקטים, הנעת עובדים, חניכה ומשוב, פרזנטציה אפקטיבית, חשיבה יצירתית ועוד.

לפרטים אודות קורס ניהול צומח >

 

קורסים בתחום שיכולים לעניין אותך

icon
ניהול עובדים והכשרת מנהלים - קורס ניהול צומח

45 שעות אקדמאיות

פיתוח יכולות ניהוליות הינה נקודת המפתח ביכולת הצמיחה של העובד לתפקידים ניהוליים וביכולת הצמיחה של הארגון להשגת החזון והיעדים העסקיים. פעמים רבות אנו עדים לסיטואציות בהם עובדים מתוך הארגון מתקדמים לתפקידים ניהוליים אך על אף הוכחת מקצועיות ומקצוענות בתחומם, הרי שהם חסרים את מיומנויות הניהול הבסיסיות. קורס "ניהול צומח" מיועד להקנות למשתתפיו הבנה מעמיקה של תפקיד המנהל והאחריות במסגרת התפקיד, הקניית מיומנויות ניהול צוות עובדים ועוד. בקורס יילמדו מספר נושאי מפתח בעולם הניהול אשר מתמקדים ביצירת מנהלים מוצלחים, המשתלבים בארגון ומובילים את עובדיהם לעמידה ביעדים ולשיפור ביצועים. בקורס ילמדו המשתתפים תפיסות, מודלים ואסטרטגיות לצד שיטות פרקטיות הניתנות ליישום בשטח. במסגרת הקורס, יוכלו המשתתפים להתאמן על הנלמד ב"תנאי מעבדה", דבר שיסייע להם להטמיע את הכלים בסביבה הטבעית - בזירה הארגונית.

ספרו לי עוד
ספרו לי עוד

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

אני מסכים/ה שהמי"ל בע"מ תשתמש במידע למטרות שיווק, דיוור ישיר ומשלוח פרסומות באמצעי הקשר שמסרתי, ותכלול אותו במאגר המידע של החברה, והכל בכפוף למדיניות הפרטיות של המי"ל בע"מ וקבוצת מטריקס הזמינה כאן.

המידע שייאסף יישמר במאגר מידע מס' 990051484 הרשום בפנקס מאגרי המידע. להסרה בעתיד פנה/י לדוא"ל info@hamil.co.il או בטלפון: 03-6711911.