5 טיפים להצלחה ברילוקיישן

בעידן הגלובלי הנוכחי עובדים רבים מחפשים הזדמנויות קריירה מעבר לים. רילוקיישן פותח אפשרויות רבות לראות עולם, ליצור קשרים אסטרטגיים ולבסס עתיד מקצועי מוצלח.

יש מי שמבצעים רילוקיישן עצמאי על ידי הגשת מועמדות לעבודה בארץ זרה ואחרים נשלחים מטעם העבודה לאייש תפקיד בסניף בחו"ל. כך או כך, המעבר משפיע על העובד ובני משפחתו וחשוב להיערך מראש לשינוי המשמעותי של מגורים ותעסוקה בחו"ל. מעבר לרילוקיישן הוא תהליך שינוי שמצריך כלים וידע לניהולו ולהתמודדות עם האתגרים בדרך, את הכלים הנלמדים במסגרת קורס ניהול ניתן ליישם גם במעבר לארץ אחרת .

תחקיר מקדים שעושה הבדל גדול

הנחיתה תהיה רכה יותר אם תדעו בדיוק לאן פניכם מועדות. בדקו היטב מה היעד המועדף לרילוקיישן או אם הוחלט עבורכם מה היעד לפי מיקום הסניף של החברה, מומלץ לבקר בו טרם המעבר על מנת להתרשם מהווי המקום ולבחור באיזו שכונה להשתקע.
אין כמו המלצות ממקור ראשון – שוחחו עם מי שעברו מישראל לאותו אזור וקבלו מהם המלצות כמו למשל, מהם מוסדות החינוך הטובים ביותר.

בעד ונגד רילוקיישן – דעו מה מצפה לכם

בדקו מה תרוויחו מהרילוקיישן, למשל, יוקרה מקצועית, משכורת גבוהה יותר, הזדמנות לטיולים וחוויה תרבותית ומה יכול להיות המחיר של ההחלטה לעזוב את הארץ לטובת עבודה בחו"ל – ריחוק מהמשפחה, תחושת זרות וכיצד ניתן להתגבר על הקושי. לדוגמא, למצוא חברים ישראלים דרך קהילות בפייסבוק.

ניהול מו"מ שעובד בשבילכם

כדי לבצע רילוקיישן בתנאים הטובים ביותר, יש לדאוג לכך מבעוד מועד באמצעות ניהול מו"מ על תנאי ההעסקה הפוטנציאליים. בדקו האם יידרש מכם להתפטר ממקום העבודה הנוכחי כדי לקבל הסכם חדש במקום העבודה הבא בחו"ל, מה כוללים תנאי ההעסקה החדשים, האם אתם מאבדים וותק ומרוויחים למשל, סיוע בדיור, חינוך פרטי לילדים, מה מציעים לכם מבחינת חופשות, ביטוחים, העלאה במשכורת. חשוב להגיע להסכם האופטימאלי עבורכם שיהפוך את הרילוקיישן לאטרקטיבי במיוחד. כמו כן, שימו לב מבחינת הסכם בכתב מה מבטיחים לכם במידה ותופסק עבודתכם בחו"ל, תוך כמה זמן תידרשו לעזוב והאם ההסכם כולל טיסות לארץ לצורך ביקור מולדת כדומה.

לא עוזבים לפני שמתארגנים

רילוקיישן אינו דומה לטיול בחו"ל ויש לבדוק מה נדרש מכם על מנת לבצע את הרילוקיישן בראש שקט. לדוגמא, סגירת חובות בארץ, פתיחת חשבון בנק בחו"ל, תשלומים לרשויות, בדיקת תשלום מס על הכנסות בחו"ל, השכרת הדירה או מכירת הנכס. כדאי גם להכין את בני המשפחה למעבר, לבחון אפשרויות של השגת אישור עבודה עבור בן/בת הזוג, שיעורי אנגלית או שפה זרה לילדים, מציאת סוכן נדל"ן שימצא עבורכם את הנכס המתאים ביעד החדש, הוצאת רישיון נהיגה במדינה החדשה ועוד עניינים לוגיסטיים כמו אפשרויות שילוח של החפצים שלכם מעבר לים.

תקופת הסתגלות

באופן טבעי, היכונו לקשיי קליטה שנובעים מהבדלי מנטליות והסתגלות לסביבת חיים חדשה. מומלץ להגיע לפחות כחודש לפני תחילת העבודה או לקחת חופש מיוחד כדי לדאוג לכל הפרטים וגם להכיר את האזור, ליצור קשרים חברתיים, למצוא לילדים חוגים, לסייע לבני הזוג באיתור עבודה או פעילויות שונות לפני שאתם מתחילים את התפקיד החדש. יש מצבים בהם תעדיפו לנסוע לחו"ל לפני בני המשפחה כדי להכין את הקרקע לקראת בואם.

השקיעו בתהליך הרילוקיישן על מנת לצלוח אותו בשלום וליהנות מהחוויה המיוחדת שהוא מזמן לחייכם.

רוצה להתייעץ או לדבר איתנו?​

זה המקום להשאיר פרטים, מבטיחים לחזור אליך בהקדם

בודק...