טיפים למנהלי צוותים להצמיח מנהיגים בארגון

"להתכנס זו התחלה. להישאר ביחד זו התקדמות. לעבוד ביחד זו הצלחה", כך אמר הנרי פורד המייסד של חברת הרכב הענקית והטיב לתאר את העוצמה שיש לשיתוף פעולה צוותי בארגונים.
עבודת צוות מוצלחת היא חלק בלתי נפרד מההצלחה העסקית ובמקרים רבים יחידים לא יכולים להשיג את המטרה שצוות יכול לה.

הקמת צוותים היא תהליך אסטרטגי מורכב, אך לעיתים מנהלי צוותים מקבלים כבר צוות מוכן ונדרשים לנהל אותו בדרך הפרודקטיבית ביותר ולהבטיח שחברי הצוות יעבדו ביחד בסינרגיה.

במסגרת קורסי ניהול בהמי"ל נלמדים העקרונות החשובים להרכבת, הנעת וניהול צוותים וכיצד להנהיג אותם בהצלחה. אספנו עבורכם מהמומחים טיפים ומידע חשוב בדרך לצוות משגשג:

גיבוש תפקיד מוגדר מראש

אם לכל חבר צוות יהיה תפקיד מוגדר בצוות כל אחד ידע על מה הוא ממונה ומה נמצא בתחום האחריות שלו ובדרך זו גם ניתן יהיה להקצות סמכויות, לדעת ממה לצפות ולמדוד ביצועים וכן להפחית את קיומם של קונפליקטים.
רצוי גם לקבוע תחומי אחריות משותפים לצורך ביצוע משימה מוגדת בדרך לתוצאה הרצויה.
בכל מקרה, יש להגדיר מטרות ויעדים ברורים שיהיה ניתן למדוד את הביצועים.
כדאי לבחון לעומק את נושא ניהול הזמן ולבחון שכל חבר צוות והצוות כיחידה אחת עומד בזמנים ולפי זה גם לארגן את לוח המשימות ולקבוע את אבני הבניין בדרך המשותפת.

יצירת תקשורת אפקטיבית בצוות

צוותים מקצועיים חזקים מבוססים על תקשורת יעילה ולכן יש ליצור ערוצי תקשורת עבורם ולהגדיר פגישות ושיחות.
רצוי לקבוע שיחות אחד על אחד וכן שיחות צוותיות על מנת לתאם עמדות, לייצר דיון פורה בין חברי הצוות שיוכלו להסתייע זה בזה וללמוד האחד מהשני.
קידום סביבת שיח מכבדת ועידוד ערוצי תקשורת פתוחים קריטי ליצירת הדדיות ומוטיבציה.
אפשר לגבש חזון, אמנה, להגדיר יסודות וערכי ליבה לעבודה המשותפת בצוות ליצירת אמון עמוק ומחויבות אישית ואחריות משותפת.

שימוש בטכנולוגיה מתקדמת לניהול צוות מרחוק

בעידן של עבודה מרחוק אפשר לקיים באמצעות פלטפורמות טכנולוגיות מתקדמות של שיחות וידאו ועידה אינטראקציה וירטואלית ולבסס תקשורת שוטפת גם באמצעות מערכות אלה וכן מערכות לניהול פרויקטים.
מהמנהל מצופה לתמוך, לכוון ולטפח את שיתוף הפעולה על מנת לקדם את תחושת האחדות ואת ההצלחה ולשמור על הצוותים פעילים ומחוברים.
למנהל צוות צריכה להיות הנכונות לעודד עובדים ואת הצוות כולו וכן לדעת כיצד לפתור קונפליקטים תוך העברת משובים וביקורת בונה מבלי לשכוח להעצים כל עובד ועובד.

יצירתיות היא שם המשחק

בניהול צוות חשוב לדעת להטמיע חדשנות על מנת לייעל את העבודה וכן להציע גם פתרונות יצירתיים תוך גמישות מחשבתית במיוחד אם צצים אתגרים שונים לאורך הדרך.
בסביבה עסקית מורכבת ניהול צוות יכול להיות משימה מאתגרת למדי. לצד התכנון האסטרטגי המקדים חשוב להיות ערים לדינאמיקה המתפתחת בצוות.
קורסי ניהול יסייע לכם לפתח את כישורי המנהיגות ויקנה לכם שיטות וטכניקות בהובלת צוותים מצליחים והתנהלות עם עובדים בכלל.

רוצה להתייעץ או לדבר איתנו?​

זה המקום להשאיר פרטים, מבטיחים לחזור אליך בהקדם

בודק...