page up
envelopeלהשארת פרטים

הסיטואציה הבאה אולי מוכרת לכם: סוף סוף קבלתם הזדמנות ותפקיד ניהולי נחשק בחברה וכעת מצופה מכם להנהיג צוותים של עובדים, לפקח על פרויקטים מלמעלה, כל זה תוך כדי עמידה ביעדים צפופים ובתקציב מצומצם.
מסלול חדש רצוף באתגרים ניהוליים: מהתמודדות עם עובדים שלא כולם משתפים פעולה ועד גיבוש תהליכי עבודה והצגת ביצועים מרשימים וכמובן, תוצאות בשטח.
אולי יש בידיכם תואר בניהול ובמשך 3 שנים למדתם על ניהול, אבל בפועל יתכן שהתכנים התיאורטיים שהועברו אינם הקנו לכם כלים להצלחה בזמן אמת. אתם לא לבד. בוגרים רבים בעלי תואר אקדמי בניהול מגלים שהם חסרים את הפרקטיקה ופונים למסגרות משלימות בהמשך הדרך כמו קורס ניהול מקצועי.

מה יש בקורס ניהול שיכול לסייע לכם להפוך למנהלים טובים ומיומנים יותר? סקירה של ההבדלים המרכזיים בין שני מסלולי הלימוד – תואר אקדמי מול הכשרה מקצועית ועצות כיצד לבחור קורס ניהול מנצח.

התוכן עושה הבדל

ההבדל המרכזי בין השניים טמון באופי של תוכנית הלימודים. ברוב המקרים, תואר בניהול הוא תואר כללי ותיאורטי המבוסס על לימודי ליבה ותשתית החיוניים להבנת עולם הניהול ולפעילות בו המוגשים מתוך פרספקטיבה רחבה כולל היסטוריה, פסיכולוגיה, חשבון דיפרנציאלי, כלכלה, שיטות מחקר כאשר יש התמחויות שונות כמו למשל, ניהול וכלכלה או ניהול טכנולוגיה וכדומה.
לעומת זאת, קורסי ניהול מבוססים על סילבוס של תכנים יישומיים הרלבנטיים לעבודת הניהול ואף לתפקידי ניהול קונקרטיים בפועל. כמו למשל, שלבים בבניית פרויקט או ניהול מו"מ ומעניקים מיומנויות והתמחויות ממוקדות לשדרוג הפעילות הניהולית והעסקית ביום יום או בהתאמה לתפקיד הניהולי הספציפי.
יש לקחת בחשבון שהזמן עושה את שלו ועולם הניהול משתנה בקצב מהיר בהתאם למגמות בשוק וטכנולוגיות עדכניות וסגנונות ניהוליים ומחקרים חדשים המשפיעים על הלך הרוח ולא תמיד הידע הניהולי שנרכש במסגרת התואר האקדמי לפני מספר שנים עוד רלבנטי לניהול בעידן העכשווי של טרנספורמציה דיגיטלית. במקרים רבים גם המרצים באקדמיה מגיעים מהעולם האקדמי בעוד המרצים בקורסי ניהול הם מנהלים מנוסים מחברות מובילות.
פורמט הלימוד אף הוא שונה כאשר לימודי תואר הם לימודים מלאים לרוב פרונטאליים בעוד קורס ניהול מוצע לרוב אחת בשבוע, כולל אופציות ללימודי ערב או שישי בוקר ומסתיים כעבור מספר חודשים-שנה והלימודים חווייתיים וכוללים מגוון שיטות, גישות וסגנונות לימוד בעוד לימודי תואר נמשכים מספר שנים.

מהו קהל היעד של כל אחד ממסלולי הלימוד

תואר בניהול מיועד למי שרוצה להציג תואר אקדמי ממקום מוכר, תנאי קבלה היום בחברות רבות בתפקידי ניהול שונים ואילו  קורסי ניהול מקצועיים מיועדים למי שכבר מחזיקים ברקע במנהל עסקים או בכלכלה ובעלי תואר בתחום וכעת מחפשים את ההשלמות והעשרת התכנים על מנת להתקדם בסולם הדרגות או למלא תפקיד כלשהו בדרך מקצועית יותר או למשל, להתעדכן בחידושים כמו מערכות וטכנולוגיות, אסטרטגיות ומגמות בתחום הניהול. לימוד של כישור ניהול שניתן ליישם באופן מידי.
היות ולקורסים מגיעים אנשים שכבר עובדים בתחום הקורסים מוצעים בשעות גמישות ונוחות בהתאמה לאנשים עובדים וגם מבוססים עם סימולציות ומקרי בוחן מהמציאות של המשתתפים.
תנאי הקבלה אף הם משתנים בין שני המסלולים: קבלה לתואר ראשון מבוססת על הישגים לימודיים, פסיכומטרי וכדומה עוד הקבלה לקורס ניהולי לרוב נקבעת על פי ראיון אישי, ניסיון תעסוקתי רלבנטי וכדומה.

מטרות קריירה

סטודנט לתואר ראשון בניהול הוא לא סטודנט בקורס ניהול מתקדם. באופן טבעי, מי שכבר צבר ותק וניסיון מגובש יותר בנוגע למה חשוב לו ללמוד ולדעת בניגוד למי שרק סיים תואר ראשון וטרם התנסה בניהול בפועל ומכאן גם השוני בתכנים ובסגנון הלימוד.
התחרות בתחום מביאה לידי כך שמנהלים השואפים לתפקידי ניהול בכיר נדרשים לשדרג את עצמם ויש הכשרות ניהול מתקדמות המתמקדות בנושאים רלבנטיים לתפקידי ניהול בכיר כמו אסטרטגיה, הבנה פיננסיות, מיומנויות מו"מ ועוד מיומנויות שיכולות לסייע למנהלים לפתח קריירת ניהול מצליחה.

חשוב לבחור קורס ניהול מקצועי בבית ספר מוכר המציע תוכנית לימודים מקיפה ופרקטית בהובלת מרצים בולטים בתחומם המשלבת פתרונות יישומיים והקניית כלים אפקטיביים לניהול.
זכרו שגם כשיש לכם כבר תואר בניהול ביד תוכלו תמיד להתמקצע ולהשיג יותר בתפקידי ניהול במשק!

קורסים בתחום שיכולים לעניין אותך

icon
פיתוח מנהיגות והעצמה אישית Step-up

45 שעות אקדמאיות

בכל אחד מאתנו קיימים כוחות ועוצמות, אך האם אנו מביאים אותן לידי מימוש במלואם? לא כמו שהיינו רוצים. בתוך העשייה היומיומית השוחקת, העבודה השוטפת שואבת ומשתלטת וקשה לעצור בכדי לבחון, ללמוד ולרענן את ארגז הכלים האישי. ההנחה המלווה את הקורס היא כי כולנו שואפים ליצור תנועה קדימה. כלומר, להביא לידי ביטוי את היכולות האישיות שלנו, להציב יעדים חדשים ולהשיג אותם בדרך יעילה יותר. בסדרת מפגשים זו נזמין את המשתתפים להפנות את הזרקור פנימה ולקחת צעד נוסף קדימה – step up ! את הבסיס נניח באמצעות המשגת חזון אישי, מיפוי חוזקות וראייה עתידית של ציר התפתחות וקריירה. במקביל נתרגל כלים וטכניקות מתחומים של – ניהול אישי בזמן, שגרות עבודה, אינטליגנציה רגשית, אסרטיביות ועוד.  בקורס ילמדו המשתתפים תפיסות, מודלים ואסטרטגיות לצד שיטות פרקטיות הניתנות ליישום בשטח. במסגרת הקורס, יוכלו המשתתפים להתאמן על הנלמד ב"תנאי מעבדה", דבר שיסייע להם להטמיע את הכלים בסביבה הטבעית - בזירה הארגונית.

ספרו לי עוד
ספרו לי עוד

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

אני מסכים/ה שהמי"ל בע"מ תשתמש במידע למטרות שיווק, דיוור ישיר ומשלוח פרסומות באמצעי הקשר שמסרתי, ותכלול אותו במאגר המידע של החברה, והכל בכפוף למדיניות הפרטיות של המי"ל בע"מ וקבוצת מטריקס הזמינה כאן.

המידע שייאסף יישמר במאגר מידע מס' 990051484 הרשום בפנקס מאגרי המידע. להסרה בעתיד פנה/י לדוא"ל info@hamil.co.il או בטלפון: 03-6711911.