מה זה ניהול ופיתוח למידה? פיתוח הדרכה בארגון

ג'ק וולץ, איש העסקים שכונה בעבר גם המנהל הטוב ביותר בעולם, אמר ש"היכולת של ארגון ללמוד ולתרגם את הלמידה במהירות לפעולה היא היתרון התחרותי האולטימטיבי".
בכך הטיב לתמצת את החשיבות הרבה שטמונה בפיתוח הדרכה של העובדים ותרומתו לביצועים העסקיים.

בשנים האחרונות ניכרת השקעה רבה מצד ארגונים להצמיח את הפועלים בשורותיהם הן במטרה לשפר פרודקטיביות והן כאמצעי להעלאת המוטיבציה ושימור עובדים.
פעילויות יזומות ומכוונות של הדרכות ופיתוח נועדו לשכלול הידע והמיומנויות של העובדים והפכו לחלק אינטגרלי מהתרבות הארגונית של ארגונים רבים.

מדוע חשוב לפתח הדרכה בארגון?

העובדים הם הנכס הגדול של הארגון וכאשר הם מקבלים הזדמנויות מגוונות לחיזוק הכישורים ונחשפים למחוזות חדשים שיסייעו להם בהתפתחות האישית והמקצועית שביעות הרצון ואף היעילות והמעורבות שלהם יכולות לעלות כתוצאה מכך.
היום כבר ברור לארגון שיש לטפח חוויית למידה בתוך הארגון עצמו ולא לבנות על כך שהעובדים ילמדו בעצמם, כדי לייעל את העבודה של המועסקים בתפקידם הנוכחי או כדי להקנות להם מיומנויות לעבודה מתקדמת. למשל, לצורך איוש תפקידי ניהול או שליטה בתוכנות שונות ואפילו התאמה לעבודה מרחוק או שכלול תהליכי עבודה.
יש לקחת בחשבון שהקצב המהיר של שינויים בעידן הנוכחי מחייב אותם להיות עם יד על הדופק ולהכניס לחברה את הטכנולוגיות האחרונות והידע המתקדם ביותר דרך הכשרות פנים ארגוניות ולאפשר את הצמיחה הנדרשת לסביבת עבודה אפקטיבית בזירה התחרותית.
תוכניות הכשרה ופיתוח מסייעים גם לבניית וחיזוק המוניטין של החברה ולמשוך טאלנטים ועובדים חדשים במיוחד בתקופה הנוכחית בה ארגונים נאבקים על כישרונות בולטים. מסקר שנערך על ידי הארגון "Great Place to Work", עולה שהכשרה ופיתוח נחשבים יותר מכל גורם אחר כתחום חשוב במיוחד וארגונים עם תוכניות הכשרה מפותחות במקום העבודה אף מדווחים על רווחים בממוצע גבוהים פי שלושה מהמתחרים שלהם.
קיימות דרכים רבות מקוריות, יצירתיות ואפקטיביות ללמידה בארגון מסרטונים דרך פלטפורמות להעברת ידע, פתרונות מתוקשבים, מצגות ואפילו כלי VR חווייתיים מתקדמים להעצמת החוויה.

מה כדאי לדעת על תפקיד פיתוח וניהול הדרכה?

היום ברוב הארגונים הבינוניים-הגדולים ישנה יחידה בארגון עצמו שאחראית וממונה על תחום ההדרכה כאשר היא זו שיוזמת את ההשתלמויות, הקורסים השונים לרוב עם נבחרת מומחים ומרצים מהחוץ.
הממונים על פיתוח והדרכה בארגון אחראים על גיבוש תוכניות הלימוד וגם מדידת ההצלחה והערכת השפעת תוכניות הלמידה על העלייה בפריון ושביעות רצון העובדים. מדובר בתפקיד מאתגר, דינאמי ומרתק בתנאים מתגמלים.
למעשה, מנהל פיתוח והדרכה נחשב היום לתפקיד מפתח נחשק בארגונים והדרך לאייש אותו היא באמצעות קורס פיתוח הדרכה מסודר במוסד לימודים מבוסס ומוביל בתחומו אשר יקנה ללומדים את הכלים הנדרשים בעולם ניהול ופיתוח תהליכי למידה.
הקורס כולל, בין היתר, שיטות ליצירת חוויית למידה, סוגי למידה, ניהול ידע, שיטות למדידת ביצועים ואפקטיביות, כלים לבניית סימולציות, טכנולוגיות ותהליכי למידה, פיתוח לומדות, סרטוני למידה, גיבוש תקציבי הדרכה ודגשים חשובים ללמידה והדרכה בחיי העובד כולל יצירת מחוברות העובדים לארגון באמצעות למידה.

רוצה להתייעץ או לדבר איתנו?​

זה המקום להשאיר פרטים, מבטיחים לחזור אליך בהקדם

בודק...