page up
envelopeלהשארת פרטים

הבדלים מגדריים נחקרים כמעט בכל תחומי החיים וכך גם בגזרה הניהולית. כששואלים מישהו האם הוא יעדיף שהבוס שלו יהיה אישה או גבר, הוא בדרך כלל יתייחס בתשובתו לסגנונות הניהול השונים של כל אחד – הגברי והנשי. כמו שיש סגנונות ניהול שונים יש גם סגנון ניהול הנובע מהבדלים מגדריים.  

על פי מחקר בנושא, שערכה חברת המחקר MRG ניתן לראות שנשים מתמקדות בהשגת תוצאות, בשקיפות ובבהירות ביחסי עבודה ואילו גברים בולטים ביכולת התכנון האסטרטגי וביכולת שכנוע גבוהה.
נקודת ההנחה היא שהבידול הוא ביולוגי וסוציולוגי. כלומר לא ברור אם הנטייה הטבעית יוצרת את ההבדל ההתנהגותי או תהליך החברות (סוציאליזציה) שעברו שני המינים בעולם (שרחוק עוד מלהשיג שוויון מוחלט בין המינים).

כך או כך, יש נשים שמאמצות סממני מנהיגות גברית בעוד ישנם גברים שמסגלים במקרים מסוימים ניהול נשי. מה בכל זאת מאפיין ניהול גברי לעומת ניהול נשי כאשר מנסים להשוות ביניהם? לפניכם מספר דוגמאות.

 

סגנונות תקשורת
כאשר בוחנים ניהול גברי מול ניהול נשי, ניתן לראות שניהול נשי מאופיין באינטראקציה ויצירת מעורבות. הניהול הנשי רותם את העובדים לפרויקט תוך דגש על שיתוף פעולה, אמפתיה ואווירת צוות ואילו הניהול הגברי מנוהל ממקום של מרחק וסמכות ביחסי עבודה היררכיים.

 

פרספקטיבה
ניהול נשי מאופיין בהתמקדות בפרטים הקטנים בעוד ניהול גברי מסתכל על התמונה השלמה. נשים יפרקו את הלו"ז לאירועים, משימות, מטלות. זהו ניהול ממוקד משימות ששואף לתוצאות, אך עשוי להחטיא לפעמים את המטרה. בעוד ניהול גברי בוחן קודם כל את המטרה ואת האסטרטגיה הכללית ואומד את ההתנהלות מנקודת מבט רוחבית.
בספרה, The Male Factor, מתייחסת shaunti feldhahn למחקרים שונים, שהראו שהמוח הגברי והנקבי "מחווטים" בצורה שונה. מכאן לעיתים ניתן גם ההסבר להבדלים השונים בגישות הניהוליות והסגנוניות שלהם. המחברת מתארת נשים מרובות משימות או כפי שהיא מתארת אותן - כבעלות חלונות רבים הפתוחים בו זמנית - בעוד גברים פותחים חלון אחד כל פעם. לכן, נשים מצליחות להתמודד עם משימות שונות בו זמנית יותר מאשר שגברים יוכלו.

 

קידום אישי
מחקרים שונים מצביעים על כך שהיות ונשים עסוקות כל כך במשימות היומיומיות, הן לעיתים שוכחות לשים דגש על עצמן ולתקשר את ההצלחה המקצועית שלהן ברבים. בניגוד לכך, גברים מנהלים מבלים זמן רב בעשיית יחסי ציבור לעצמם ולפועלם לרבות מפגשי נטוורקינג וטיפוח קשרי חברות עם מנהלים בכירים או שותפים עסקיים. הקרבה החברית הזו עשויה לסייע להם בקידום עתידי, שלא בהכרח מבוסס על הישגים ולעיתים נובע מהתדמית והמוניטין שהם בנו במרוצת הזמן.
אין ספק שאם רוצים למצוא, הרי שניתן להבחין בהבדלים בין גברים ונשים במישור הניהולי. אך לא ניתן לקבוע שסגנון ניהולי אחד יותר טוב מהאחר ושני הסגנונות בהחלט יכולים להשלים האחד את השני.

קורסים בתחום שיכולים לעניין אותך

icon
גישות חדשות לניהול פרויקטים

75 שעות אקדמאיות

מנהל הפרויקט הוא העובד שעליו הטיל הארגון את האחריות להשגת יעדי הפרויקט. לשם כך, הוא חייב להפגין ידע רב ומיומנות גבוהה כדי להצליח. הקורס העוסק בגישות חדשות בניהול פרויקטים מתרכז באותן מיומנויות הדרושות למנהלה פרויקט ומייצרות לו את הערך המוסף הדרוש. השילוב הנכון בין הידע, המיומנות, הכלים והשיטות הם אלו שייצרו את היכולות להוביל ולהנחות את צוות הפרויקט תוך השגת מטרות הפרויקט ואיזון בין אילוציו . לשם כך הוא חייב לשלוט בתהליכי ניהול הפרויקטים, בעיקר בסביבה מרובת פרויקטים, ולענות לצרכי הלקוח ולדרישות העסקיות המורכבות כדי להצליח בפרויקט. הקורס משלב שתי גישות שונות ומשלימות, בכדי להעניק למשתתפים את התמונה הרחבה ביותר בעולם ניהול הפרויקטים: חלקו הראשון של הקורס מתבסס על מתודולוגיות ניהול הפרויקטים של ה PMI - כפי שמוצגות ב PMBOK . חלק זה יקנה למשתתפים את הידע הבסיסי והכלים לניהול הפרויקט. חלקו השני של הקורס יציג תפיסות מתקדמות לניהול ושיטות ותהליכים מעולם ה- Agile

ספרו לי עוד
ספרו לי עוד

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

אני מסכים/ה שהמי"ל בע"מ תשתמש במידע למטרות שיווק, דיוור ישיר ומשלוח פרסומות באמצעי הקשר שמסרתי, ותכלול אותו במאגר המידע של החברה, והכל בכפוף למדיניות הפרטיות של המי"ל בע"מ וקבוצת מטריקס הזמינה כאן.

המידע שייאסף יישמר במאגר מידע מס' 990051484 הרשום בפנקס מאגרי המידע. להסרה בעתיד פנה/י לדוא"ל info@hamil.co.il או בטלפון: 03-6711911.