page up
envelopeלהשארת פרטים


שינויים טכנולוגיים, פריצתה של הרשת החברתית לחיינו, טרנספורמציה דיגיטלית. המנהל של היום נדרש לעמוד בקצב המסחרר של הקדמה, להתעדכן בחידושים ולהוביל את הארגון קדימה לעבר האתגר הבא. המנהל בעידן הדיגיטלי הוא מולטי טסקינג – מבצע מגוון משימות בו זמנית, מטמיע פתרונות של אוטומציה, מגיב במהירות למגמות בשוק וצריך להמציא את עצמו כל פעם מחדש.  

מה מצופה ממנהלים כיום ואיך הם יכולים להתבלט ולהצליח?

סודות הטכנולוגיה

ההיבט העסקי קריטי אבל לא ניתן לנהל היום בלי לאמץ יישומים טכנולוגיים המשדרגים תהליכי עבודה מתקשורת באמצעים מתקדמים ועד פיצ'רים ושכלולים לקידום פרויקטים באמצעים חדשניים. מערכות לניהול פרויקטים, כלי אוטומציה שלעיתים מהוות חלופה לכוח אדם וכל מה שנדרש כדי לשפר את התפוקה על בסיס קבוע.

מחוברים להצלחה


כניסה של המדיה החברתית לעולם העבודה דורשת ממנהלים להכיר את הזירה החברתית מקרוב ולדעת כיצד להשתמש בפלטפורמות בדרך אסטרטגית ויעילה, מאיתור טאלנטים לתפקיד ועד יצירת נטוורקינג עם עמיתים ושותפים עסקיים, חיפוש מתקדם וחכם בעקבות מודיעין עסקי והפקת המקסימום מהפעילות ברשת. מהיבט אחר - חשוב לקחת בחשבון שבעידן הנוכחי בגבולות בין חיים אישיים לעבודה לפעמים מטשטשים כשעובדים מתחברים אחרי שעות העבודה, יש עובדים שמעלים פרסומים עסקיים בעמודים הפרטיים במדיה וחשוב לדעת כיצד לבצע נכון את ההפרדה וגם לשמור על אבטחת מידע תוך כדי.

ניהול בשלט רחוק

כאשר מדובר בארגון גלובלי וניהול חוצה מדינות, כשהעובד והספק יושבים בצד השני של העולם מהמנהל מצופה להשתמש גם באמצעים שונים על מנת לנהל ולפקח בדרכים וירטואליות. לעקוב אחר ביצועים, לגבש בין צוותים מבוזרים, לנהל פעילות גלובלית אפילו בזמנים שונים לאורך כל היום.

גמישות היא שם המשחק

השינויים המהירים בעידן העכשווי מחייבים את המנהלים לאמץ גישה אחרת – גמישות מחשבתית, ראש פתוח, מוכנות להטמעת שינויים ואינטגרציה, פעילות רב תחומית.
תרבות ארגונית גמישה תסייע לארגון לתפקד בזירה הנוכחית בה יש להגיב במיידי לשינויים בענף אחרת נשארים מאחור. השינוי שנדרש מתרחש בשתי זירות במקביל: בזירה המנטאלית ובהלך החשיבה ובזירת הפרקטית, כשיש צורך לשנות את הפעילות ולהיות מוכנים לבצע טרנספורמציה בדרך היעילה והמהירה ביותר. למשל, כשנכנסת טכנולוגיה חדשה שהופכת את הפרויקט ללא רלבנטי או כשמגלים שלמתחרים יש פיצ'ר שהשיג אתכם ויש צורך לצמצם פערים ולפעול בדרך אחרת על מנת לעקוף אותם בסיבוב.

זמן זה הכל

אם המנהלים של פעם רצו מרתון, היום רצים ספרינט. לוחות הזמנים התקצרו והמשימות התרבו בשל השינויים המהירים בענף וחשוב לאמץ טכניקות יעילות של ניהול זמן על מנת לעמוד ביעדים לטווח הקצר והארוך. ביצוע של מגוון משימות בו זמנית הפך לחלק בלתי נפרד מהשגרה וחשוב לדעת כיצד לייצר צוותים רב תחומיים פרודקטיביים שיוכלו לתפקד מצוין תוך כדי תנועה.
במסגרת קורס ניהול נלמדות הטכניקות לניהול עכשווי במרחב הדיגיטלי תוך התמודדות עם אתגרים טכנולוגיים והטמעת כלים מתקדמים להשגת תוצאות מרשימות. רכישת מיומנויות דיגיטליות, אסטרטגיות ניהול מובילות ויצירת סביבת עבודה שעושה הבדל גדול.

קורסים בתחום שיכולים לעניין אותך

icon
גישות חדשות לניהול פרויקטים

75 שעות אקדמאיות

מנהל הפרויקט הוא העובד שעליו הטיל הארגון את האחריות להשגת יעדי הפרויקט. לשם כך, הוא חייב להפגין ידע רב ומיומנות גבוהה כדי להצליח. הקורס העוסק בגישות חדשות בניהול פרויקטים מתרכז באותן מיומנויות הדרושות למנהלה פרויקט ומייצרות לו את הערך המוסף הדרוש. השילוב הנכון בין הידע, המיומנות, הכלים והשיטות הם אלו שייצרו את היכולות להוביל ולהנחות את צוות הפרויקט תוך השגת מטרות הפרויקט ואיזון בין אילוציו . לשם כך הוא חייב לשלוט בתהליכי ניהול הפרויקטים, בעיקר בסביבה מרובת פרויקטים, ולענות לצרכי הלקוח ולדרישות העסקיות המורכבות כדי להצליח בפרויקט. הקורס משלב שתי גישות שונות ומשלימות, בכדי להעניק למשתתפים את התמונה הרחבה ביותר בעולם ניהול הפרויקטים: חלקו הראשון של הקורס מתבסס על מתודולוגיות ניהול הפרויקטים של ה PMI - כפי שמוצגות ב PMBOK . חלק זה יקנה למשתתפים את הידע הבסיסי והכלים לניהול הפרויקט. חלקו השני של הקורס יציג תפיסות מתקדמות לניהול ושיטות ותהליכים מעולם ה- Agile

ספרו לי עוד
ספרו לי עוד

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

אני מסכים/ה שהמי"ל בע"מ תשתמש במידע למטרות שיווק, דיוור ישיר ומשלוח פרסומות באמצעי הקשר שמסרתי, ותכלול אותו במאגר המידע של החברה, והכל בכפוף למדיניות הפרטיות של המי"ל בע"מ וקבוצת מטריקס הזמינה כאן.

המידע שייאסף יישמר במאגר מידע מס' 990051484 הרשום בפנקס מאגרי המידע. להסרה בעתיד פנה/י לדוא"ל info@hamil.co.il או בטלפון: 03-6711911.