page up
envelopeלהשארת פרטים

מיכל יוסף

ישנן דרכים רבות לנהל משא ומתן. לא אחת אנחנו מתלבטים- מהי הגישה הנכונה במשא ומתן הנוכחי? האם נכון לנקוט בטקטיקות כאלה או אחרות? למשל- האם לגלות מידע או לא? האם לשתף באילוצים שלנו או לא? האם להפוך לפחות זמינים?

לנושאים ונותנים ישנה נטייה להתמקד יתר על המידה בטקטיקות עצמן מבלי להתאימן למטרת המו"מ. מבלי לבחון באמת ובמודע את הסגנון המתאים למו"מ הנוכחי.

בחלק גדול מהמקרים, סגנון המו"מ (משתף, תחרותי וכד') נבחר באופן אינטואיטיבי על ידי הנושא והנותן- לרוב בעיקר על פי נטייתו הטבעית. לפעמים סגנון המו"מ אינו תואם כלל וכלל את המצב, את השותפים לו בצד השני, את הסיטואציה בה מצוי הנושא והנותן והארגון השולח ועוד.

השאלה אודות הטקטיקטות המתאימות היא שאלה שהתשובה עליה תיגזר משאלות משמעותיות יותר- הראשונה שבהן- מהי המטרה? מהי מטרת המו"מ בכללותו ומהי מטרת המהלכים הקרובים?

בתוך זמן קצר נוכל להבחין האם הסגנון בו אנו נוקטים מתאים למצב.

הטקטיקות אמורות לשרת את המטרות המרכזיות ואת מטרות הביניים במשא ומתן. לפעמים טקטיקה לא מתאימה עשויה להוביל, מבלי שהתכוונת, את כל המו"מ למבוי סתום.
ולכן, בחירה של טקטיקה אינה יכולה להיעשות מבלי לבחון את אופי המו"מ הרצוי, את המצב, את המהלך הבא שעליך לנהל, את היחסים עם האחר. טקטיקה תחרותית למשל- הסתרה, אי זמינות מכוונת, התבצרות ועוד, יכולה לחבל מאוד במקרה בו היחסים עם השותפים לתהליך טובים או אם הסגנון של השותפים למו"מ הוא אחר לגמרי. התנהלות שכזו יכולה לגרום לו לסגת.
בין יתר הנושאים שנלמד בקורס יהיו- הגדרת מטרה המו"מ (נגלה שלעיתים אין זה פשוט כמו שזה נשמע), בחירת הסגנון האופטימלי, בחירת הטקטיקות המתאימות שישרתו את הסגנון שבחרנו ועוד.

אודות הכותבת:
מיכל יוסף מגשרת, משפטנית ובעלת תואר שני ביישוב סכסוכים וניהול מו"מ .פיתחה מודל ייחודי לגישור פנים ארגוני (BRDM-Business Results Driven Mediation), הממנף את הקונפליקט ועושה בו שימוש לקידום תוצאות הארגון.

הקלק לפרטים נוספים אודות קורס משא ומתן לבכירים >

קורסים בתחום שיכולים לעניין אותך

icon
קורס דירקטור הלכה למעשה- חברות ציבוריות, פרטיות וממשלתיות

60 שעות אקדמאיות

דירקטור בעידן המודרני הוא חלק בלתי נפרד ממערך בקרה קפדני על ניהולו התקין של התאגיד. דירקטורים אמונים על שקיפות, מנגנוני בקרה אפקטיבית, ותחומים רבים הנמצאים תחת האחריות האישית והחובות המוטלות עליהם.  קורס דירקטורים בהמי"ל מספק היכרות עם הדין והפרקטיקה, ומאפשר הבנה מעמיקה של מכלול השיקולים הרלוונטיים בעבודת הדירקטור (משפטיים, פיננסיים ועסקיים). הכשרת דירקטורים מקנה כלים משוכללים לשם מילוי התפקיד על הצד הטוב ביותר, תוך נטרול החשיפה המשפטית הטמונה בתפקיד. ייחודי למשתתפי הקורס- שיתוף פעולה בין המי"ל ובין אנטרופי, רישום מוזל למאגר הדירקטורים של אנטרופי המשמש לאיתור מועמדים לדירקטוריונים.  

ספרו לי עוד
ספרו לי עוד

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

אני מסכים/ה שהמי"ל בע"מ תשתמש במידע למטרות שיווק, דיוור ישיר ומשלוח פרסומות באמצעי הקשר שמסרתי, ותכלול אותו במאגר המידע של החברה, והכל בכפוף למדיניות הפרטיות של המי"ל בע"מ וקבוצת מטריקס הזמינה כאן.

המידע שייאסף יישמר במאגר מידע מס' 990051484 הרשום בפנקס מאגרי המידע. להסרה בעתיד פנה/י לדוא"ל info@hamil.co.il או בטלפון: 03-6711911.