page up
envelopeלהשארת פרטים

גיוס עובדים בעולם ההייטק בעידן הדיגיטלי מציב אתגרים רבים בפני מחלקת ניהול משאבי אנוש. תחרות עזה על כל טאלנט מול חברות בינלאומיות דרך גיוס מועמדים עם הבנה טכנולוגית מתקדמת ועד גיוס בשלט רחוק. המועמדים של היום חשופים להזדמנויות רבות, פתוחים לרילוקיישן, מחפשים איזון בין עבודה לבית וכתוצאה מכך, ענף הגיוס נדרש להתאים את עצמו לציפיות של המועמדים.  לפניכם חמשת אתגרי הגיוס הנפוצים היום וכיצד ניתן להתמודד עמם.

האתגר: להגיע למועמדים פאסיביים

המועמדים הנחשקים באמת הם לא בהכרח מחפשי עבודה אקטיביים ורוב הסיכויים שהם לא יפנו מיוזמתם למשרות שנפתחו. האתגר הוא להגיע לפרפקט מאץ' לתפקיד בדרך שתעורר בו עניין לעבור משרד או לבחור במקום העבודה, אפילו אם הוא בכלל לא חשב על שינוי.
הדרכים לעשות זאת הן דרך חיפוש ממוקד, למשל ברשת הלינקדאין בעקבות הפרופיל המושלם לתפקיד ושליחת הצעה מסקרנת כדי לקבוע ראיון עבודה. יש צורך לעבור את הסינון של המועמד עצמו וכבר בתכתובת בתוך האתר להציע לו הצעה מעניינת להמשך האינטראקציה עמו.
חשוב להכיר לעומק את כללי המשחק בלינקדאין, את הכלים לגיוס מועמדים ופרסום המשרות בדרך בה הן באמת ייחשפו למועמדים הרלבנטיים ביותר ויניעו לפעולה.

האתגר: להתחרות מול חברות מחו"ל

בעידן הגלובלי יותר ויותר תאגידים בינלאומיים פותחים סניפים בארץ או מעוניינים למשוך מועמדים מקומיים לעבודה ברילוקיישן. באופן טבעי, עבודה בחברה עצומה מעבר לים המציגה את המעבר לחו"ל כעליית מדרגה וכהרפתקה מקצועית יכולה להיתפס אטרקטיבית יותר מחברה מקומית. לכן, מגייסים מתוך חברות מקומיות נוקטים בטקטיקות יצירתיות כדי להשאיר מועמדים במגרש הביתי.
בין אם מדובר בהעלאת השכר או בהצעות שונות כמו אופציות, אתגר וסיפוק מקצועי (למשל, חברת סטארט אפ חדשנית ומובילה בתחומה), קידום מהיר יותר ויצירת סביבת עבודה מושקעת, הדגשת היתרונות כמו שפה, קרבה לבית וכדומה.

האתגר: גיוס עובדים לחו"ל

ומהעבר השני יש מגייסים שנדרשים לגייס מראש עובדים לתפקידים בחו"ל, לדוגמא, אם מדובר בחברה מקומית שפתחה סניפים בחו"ל ומעוניינים בעובדים ישראלים לביצוע התפקיד בשלוחה מעבר לים. במקרה זה יש לדאוג למערך שלם כולל ביורוקרטיה וגיוס מועמדים שדוברים שפה זרה ומוכנים לשנע את המשפחה ולהעתיק את חייהם למדינה אחרת, אופרציה שלמה שמצריכה גיוס ממוקד של מועמדים העונים לדרישות והדגשת הערך המוסף של מעבר לחו"ל בתפקיד חדש ומאתגר.

האתגר: הבנה טכנולוגית מתקדמת

יחד עם האופציות התעסוקתיות חל גידול מאסיבי בדרישות מהמועמדים. העובד העכשווי הוא סוג של מולטי טסקינג בעל ידע רחב והכרות מעמיקה עם מגוון פלטפורמות, תוכנות וכלים, שמחובר לחידושים הטכנולוגיים ויכול להצעיד את הארגון קדימה. המגייס עצמו נדרש להבין יותר בטכנולוגיה עצמה כדי לגייס את המועמד הנכון לתפקיד ולוודא שהוא אכן מגיע עם הידע הנחוץ לעבודה ותהליך הגיוס יכול להיות ארוך יותר כאשר נוספים ראיונות ומבדקים לבדיקת הידע הטכני הנחוץ.  היום חברות רבות משתתפות בהאקתון למציאת טאלנטים ובבדיקות מיומנות מקוונות על מנת לנהל הליך גיוס אפקטיבי ומהיר יותר.  

קורס  ניהול משאבי אנוש יעניק לכם את הכלים הדרושים לפיצוח אתגרי הגיוס...בדרך למועמדים הטובים והמתאימים ביותר!

קורסים בתחום שיכולים לעניין אותך

icon
ניהול משאבי אנוש

56 שעות אקדמאיות

בעידן זה של שינויים, תחום ניהול משאבי אנוש מהווה מפתח להצלחת הארגון. בפני העוסקים בתחום זה ניצבות משימות מאתגרות הדורשות ידע מקצועי ומיומנויות. בתוך מעגל המשאב אנושי, על המנהלים בתחום לדעת כיצד לגייס את האדם הנכון והמתאים ביותר למשימות, כיצד להכשיר לתהליך העבודה, כיצד לייצר תהליכי סוציאליזציה פנים ארגוניים – המייצרים סיפוק לעובד וחוויית עבודה טובה, אופן קביעת תגמולים וטיפול ברווחת העובד, כמו גם כיצד לעבור את חוויית הפיטורין של העובד. הקורס נוגע ביסודות המרכיבים את ניהול המשאב האנושי בארגון. הקורס מקנה בסיס מקצועי איתן לעוסקים בתחום ומאפשר למידה וקבלת מיומנויות בניהול משאבי אנוש בסיוע התיאוריות המתקדמות בתחום מחד, ומאידך בסיוע של כלים מעשיים.

ספרו לי עוד
ספרו לי עוד

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

אני מסכים/ה שהמי"ל בע"מ תשתמש במידע למטרות שיווק, דיוור ישיר ומשלוח פרסומות באמצעי הקשר שמסרתי, ותכלול אותו במאגר המידע של החברה, והכל בכפוף למדיניות הפרטיות של המי"ל בע"מ וקבוצת מטריקס הזמינה כאן.

המידע שייאסף יישמר במאגר מידע מס' 990051484 הרשום בפנקס מאגרי המידע. להסרה בעתיד פנה/י לדוא"ל info@hamil.co.il או בטלפון: 03-6711911.