page up
envelopeלהשארת פרטים

למנהל פרויקט השפעה ישירה על הצלחת הפרויקט והוא ממונה על אפיון, ביצוע וניהול הפרויקט לאורך כל מחזור חיי הפרויקט. מדובר בתפקיד מאתגר ומשימתי ורבים מעוניינים להשתלב בתחום ולהוביל תהליכים משמעותיים בארגונים.

 

להוביל פרויקטים – להשיג תוצאות

מנהל פרויקטים הינו בעל אחריות רבה והוא זה שמשרטט את קווי המתאר של הפרויקט מהגדרת היקף הפעילות דרך קביעת לוחות זמנים ותקציב ועד ניתוח סיכונים, עבודה עם ספקים, בקרת איכות ואופטימיזציה של ההתנהלות בשטח.
מנהל פרויקט המתמחה ומתמקצע בתחום זה ידע להתבסס על הידע הטכני שיש ברשותו על מנת לבחור את חברי הצוות הנכונים ולהקצות סמכויות על פי נקודות החוזק והחולשה של כל אחד מהם, כמו כן, לקבוע לוח זמנים ריאלי לביצוע ולפתח תוכנית לפרטי פרטים הכוללת אבני דרך מוגדרים בפרויקט ואם נדרש, לבצע שינויים בהתאם לסיטואציה על מנת לקדם את הפרויקט תוך עמידה ביעדים.
המעקב אחר ההתקדמות הוא חלק בלתי נפקד מהפעילות שלו, כיוון שעליו לבדוק אם הפרויקט אכן מתקדם כמצופה ובמידה ולא, לשנות את התוכנית או להתאים את דרך הפעולה, הטכנולוגיה, התקציב והספקים כדי שהפרויקט יוכל להמשיך עד השגת התוצר המבוקש. התפקיד כולל בין היתר גם מחקרי שוק, תהליכי ייצור ואוטומציה, ניתוח דוחות, תמיכה בפיתוח מערכות ועוד.
כיום קיימות פלטפורמות ותוכנות רבות לייעול עבודתו של מנהל הפרויקטים במשימותיו הכוללים פיצ'רים להקצאת משאבים, תרשימי גאנט, כלי משוב, הפקת דוחות, עדכונים ודיווחים בזמן אמת וכדומה.

 

שילוב מנצח בין תוכן מרתק להזדמנויות קידום

הקריירה של מנהל פרויקטים היא מגוונת להפליא ומשתנה מפרויקט לפרויקט, כאשר יש פרויקטים קצרי טווח ואחרים ארוכים יותר, בהתאם לפעילות החברה ואופי הפעילות העסקית. ניתן להתקדם בסולם הדרגות לתפקידי מפתח ולהוביל מספר פרויקטים בו זמנית ולהתברג בתפקידי ניהול בכירים במגוון תעשיות.
הדרישות לתפקיד משתנות מארגון לארגון כאשר לרוב מדובר בכישורי ניהול ותקשורת, לרבות ניהול מו"מ, חשיבה אסטרטגית וביקורתית, כישורים אנליטיים, יכולת ארגון ומנהיגות.
הרקע של מנהלי פרויקטים משתנה, כאשר רבים מגיעים מתחום הנדסת תעשייה וניהול בהתמחות בניהול פרויקטים ועם זאת, יש תמיד מה ללמוד ולהתמקצע לאור ההתקדמות הטכנולוגית בתחום, התממשקות בין מערכות מידע בעידן של טרנספורמציה דיגיטלית.
מנהלי פרויקטים נדרשים היום להיות עם היד על הדופק בכל ההיבטים של ניהול הפרויקט על פי התקנים העדכניים.
קורס ניהול פרויקטים המבוסס על תוכן עדכני ומקנה ידע מעשי יכול לסייע בשדרוג הפעילות בתחום כגון   עריכת חוזים והתקשרויות עם ספקים, ניהול סיכונים, אינטגרציה בניהול פרויקטים, ניתוח והפקת מסקנות מכל פרויקט ועוד תכנים פרקטיים לעבודה מעשית וקידום מקצועי.
אין ספק שמדובר בתחום עתיר הזדמנויות עם היצע רחב של משרות, תגמול נאה ועניין מתמשך. בחרו מוסד לימודים המציע מסגרת נוחה גם לאנשים עובדים ותוכנית לימוד המבוססת על תכנים הרלבנטיים לעת הנוכחית.

קורסים בתחום שיכולים לעניין אותך

icon
גישות חדשות לניהול פרויקטים

75 שעות אקדמאיות

מנהל הפרויקט הוא העובד שעליו הטיל הארגון את האחריות להשגת יעדי הפרויקט. לשם כך, הוא חייב להפגין ידע רב ומיומנות גבוהה כדי להצליח. הקורס העוסק בגישות חדשות בניהול פרויקטים מתרכז באותן מיומנויות הדרושות למנהלה פרויקט ומייצרות לו את הערך המוסף הדרוש. השילוב הנכון בין הידע, המיומנות, הכלים והשיטות הם אלו שייצרו את היכולות להוביל ולהנחות את צוות הפרויקט תוך השגת מטרות הפרויקט ואיזון בין אילוציו . לשם כך הוא חייב לשלוט בתהליכי ניהול הפרויקטים, בעיקר בסביבה מרובת פרויקטים, ולענות לצרכי הלקוח ולדרישות העסקיות המורכבות כדי להצליח בפרויקט. הקורס משלב שתי גישות שונות ומשלימות, בכדי להעניק למשתתפים את התמונה הרחבה ביותר בעולם ניהול הפרויקטים: חלקו הראשון של הקורס מתבסס על מתודולוגיות ניהול הפרויקטים של ה PMI - כפי שמוצגות ב PMBOK . חלק זה יקנה למשתתפים את הידע הבסיסי והכלים לניהול הפרויקט. חלקו השני של הקורס יציג תפיסות מתקדמות לניהול ושיטות ותהליכים מעולם ה- Agile

ספרו לי עוד
ספרו לי עוד

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

אני מסכים/ה שהמי"ל בע"מ תשתמש במידע למטרות שיווק, דיוור ישיר ומשלוח פרסומות באמצעי הקשר שמסרתי, ותכלול אותו במאגר המידע של החברה, והכל בכפוף למדיניות הפרטיות של המי"ל בע"מ וקבוצת מטריקס הזמינה כאן.

המידע שייאסף יישמר במאגר מידע מס' 990051484 הרשום בפנקס מאגרי המידע. להסרה בעתיד פנה/י לדוא"ל info@hamil.co.il או בטלפון: 03-6711911.