page up
envelopeלהשארת פרטים


המאה ה-21 מאופיינת בשינויים רבים בזירה העסקית המשפיעים על מהות וסגנון עבודתם של מנהלי משאבי האנוש. אלה נדרשים להתמודד עם אתגרים חדשים הנוצרים בעקבות תנודתיות במשק ושינוי האוריינטציה הארגונית. מיזוגים ורכישות, התפרסות גלובלית, תחלופה גבוהה של עובדים, התפתחויות טכנולוגיות שמשנות את כללי המשחק. לפונקציה של גיוס ומיון עובדים, נוספות מחויבויות כמו שימור עובדים, גישור על פערים תרבותיים וקידום ההכשרה הטכנולוגית. 

לפניכם כמה אתגרים בולטים עמם מתמודדים מנהלי משאבי אנוש במאה ה-21:
 
שינויים גלובליים
ארגונים מקומיים הפכו גלובליים וארגונים גלובליים משיקים סניפים מקומיים וכתוצאה מכך, מנהלי משאבי אנוש בארגונים אלה מטפלים גם בגיוס והעסקת עובדים מעבר לים. כמו כן, הם אחראים ביצירת גישור על הפערים התרבותיים ומסייעים בגיבושם של צוותים בינלאומיים לטובת אינטראקציה אפקטיבית בין חברי הצוות. שינויים בתמהיל העסקה הובילו לכך שמנהלי משאבי אנוש צריכים פעמים רבות גם לנהל ב"שלט רחוק" עובדים במיקור חוץ ולדאוג שהם יעמדו בסטנדרטים הגבוהים ביותר.


טכנולוגיית מידע ובקרה עסקית
בזירה העסקית התחרותית של המאה ה-21, אחד מהיתרונות של ארגונים הוא כוח אדם איכותי ומיומן המצויד בטכנולוגיה העדכנית ביותר. תפקידם של מנהלי משאבי אנוש הוא, בין היתר, לדאוג להכשרת עובדים כך שיקבלו את הכלים המתקדמים ביותר.
בנוסף, מנהלי משאבי אנוש מתבקשים גם לפקח ולבקר תהליכים טכנולוגיים שעוברים על הארגון, למשל, בשכירת שירותים מקצועיים של מומחי תשתיות ענן, CRM וכדומה.
אתגר נוסף שפוגש את מנהלי משאבי אנוש כיום הוא שהטכנולוגיה מאפשרת לעובדים להשלים שעות עבודה או לעבוד גם מהבית ולכן הם מתבקשים למצוא פתרונות לפיקוח האפקטיביות של עבודת העובדים מהבית לרבות חיזוק תפיסת האחריות של כל עובד בעבודה מרחוק.

 

איזון בין חיים לעבודה
אחד האתגרים המשמעותיים של עובדים בעידן המודרני הוא במציאת הבאלאנס הנכון בין חיים אישיים לעבודה. כאן נכנסים לתמונה מנהלי משאבי אנוש שתפקידם לדאוג לרווחת העובד כך שיהיה מרוצה בעבודה ויוכל לנהל גם חיים אישיים שישתלבו בהרמוניה עם החיים המקצועיים. בין היתר, פועלים מנהלי משאבי האנוש לתכנון תמהיל תעסוקתי נכון, יוזמים סדנאות לניהול זמן, גיבושים עם בני זוג ומשפחות שיכירו את הווי הארגון.

אתגרים נפוצים נוספים שעומדים בפני מנהלי משאבי אנוש בעידן הנוכחי: חתירה למען שוויון הזדמנויות במקום העבודה, העצמה ופיתוח מנהיגות של העובדים כך שיוכלו למקסם את היכולות שלהם להגברת תחושת המסוגלות העצמית אך גם לטובת קידום האינטרסים הארגוניים, יצירת סביבת עבודה נעימה שתתרום לתחושת שביעות הרצון של העובדים ממקום העבודה ועוד.

בעקבות שינויים דרמטיים בנוף הארגוני, השתנה גם הפרופיל של מנהל משאבי האנוש האולטימטיבי. מנהלי משאבי אנוש שהיו רגילים לניהול הון אנושי בדרכים מסורתיות, נדרשים לבצע אדפטציה בכישוריהם כך שיענו על הצרכים של המאה ה-21.
קורס ניהול משאבי אנוש יסייע למנהלי משאבי אנוש לשדרג את תפקידם ובאמצעות לימודי ניהול משאבי אנוש להתמודד בדרך יעילה יותר עם השינויים המהירים והדרישות הגוברות מצד המעסיקים ומצד העובדים.

קורסים בתחום שיכולים לעניין אותך

icon
ניהול משאבי אנוש

56 שעות אקדמאיות

בעידן זה של שינויים, תחום ניהול משאבי אנוש מהווה מפתח להצלחת הארגון. בפני העוסקים בתחום זה ניצבות משימות מאתגרות הדורשות ידע מקצועי ומיומנויות. בתוך מעגל המשאב אנושי, על המנהלים בתחום לדעת כיצד לגייס את האדם הנכון והמתאים ביותר למשימות, כיצד להכשיר לתהליך העבודה, כיצד לייצר תהליכי סוציאליזציה פנים ארגוניים – המייצרים סיפוק לעובד וחוויית עבודה טובה, אופן קביעת תגמולים וטיפול ברווחת העובד, כמו גם כיצד לעבור את חוויית הפיטורין של העובד. הקורס נוגע ביסודות המרכיבים את ניהול המשאב האנושי בארגון. הקורס מקנה בסיס מקצועי איתן לעוסקים בתחום ומאפשר למידה וקבלת מיומנויות בניהול משאבי אנוש בסיוע התיאוריות המתקדמות בתחום מחד, ומאידך בסיוע של כלים מעשיים.

ספרו לי עוד
ספרו לי עוד

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

אני מסכים/ה שהמי"ל בע"מ תשתמש במידע למטרות שיווק, דיוור ישיר ומשלוח פרסומות באמצעי הקשר שמסרתי, ותכלול אותו במאגר המידע של החברה, והכל בכפוף למדיניות הפרטיות של המי"ל בע"מ וקבוצת מטריקס הזמינה כאן.

המידע שייאסף יישמר במאגר מידע מס' 990051484 הרשום בפנקס מאגרי המידע. להסרה בעתיד פנה/י לדוא"ל info@hamil.co.il או בטלפון: 03-6711911.