page up
envelopeלהשארת פרטים

מחקרים בעידן המודרני מצביעים על כך שעובדים מרוצים, עובדים טוב יותר. כך למשל, מחקר שנערך על ידי כלכלנים מאוניברסיטת וורוויק בבריטניה, מצא כי האושר הוביל לעלייה של 12% בפריון והראה שרגשות חיוביים ממריצים עובדים וכך הפרודוקטיביות שלהם עולה באופן משמעותי. עובדים מאושרים תורמים יותר להצלחת הארגון ולראייה, בחברות שהתברגו לרשימת "המקומות שהכי טוב לעבוד בהן "ניתן לראות שימת דגש על ימי כיף וגיבוש לעובדים, סביבת עבודה דינאמית וערוץ תקשורת פתוח עם ההנהלה. 

מנהלי משאבי אנוש מעצם היות החוליה המקשרת בין העובדים להנהלה, הינם בעלי השפעה רבה על שביעות הרצון של שני הצדדים. בשנים האחרונות השתנה משמעותית הפרופיל של עולם משאבי האנוש וכתוצאה מכך, גם תפקידם בפועל של העוסקים בתחום.
אם בעבר מרבית מנהלי משאבי האנוש עסקו בעיקר בפעולות גיוס, מיון והשמת עובדים, הרי שכיום מדובר במקצוע רב-תחומי המתמקד בפן האנושי וממגוון היבטים כמו דאגה לרווחת העובדים, פיתוח הדרכה והטמעת שינויים טכנולוגיים. כמו כן, מנהלי משאבי אנוש מסייעים לארגונים לנווט בזירה התחרותית בין השינויים המהירים בהם מאופיין העידן הנוכחי.

לפניכם מספר דברים שחשוב לדעת על ניהול משאבי אנוש – הדור החדש.

 
טיפוח המשאב האנושי
כיום כבר ברור לארגונים שחשוב להשקיע בעובד ולכן, מושקעים מאמצים רבים מצד מנהלי משאבי אנוש בטיפוח העובדים מכל הכיוונים: השבחה מקצועית וכן מעורבות אישית.
האתגר הגדול של מנהלי משאבי אנוש הוא לחבר את העובד לארגון ברמה הרגשית, כדי שהוא ירגיש שייכות וירצה לתרום. השגת שיתוף הפעולה מהעובדים באה לידי ביטוי במתן הטבות, שיפור תנאים ובכלל, גישה שגורמת לעובד להרגיש שהוא חלק חשוב מהחברה.
מנהלי HR קשובים לצרכי העובדים, נותנים מענה לצרכיהם הייחודיים במידת האפשר ועושים את המקסימום, כדי שהעובדים יהיו חלק פעיל וחיוני לארגון. כך למעשה הפכו מנהלי משאבי אנוש לסוג של שותפים אסטרטגיים בארגון, כיוון שהם מסייעים להנהלה בחיזוק העוצמה הארגונית. בנוסף, הם מסייעים לעובדים להתמודד עם שינויים פנים ארגוניים, כמו למשל, התרחבות החברה או צמצומים בחברה, חילופי מנהלים וכדומה.

 
מנהלים שהם מנהיגים
מנהלי משאבי אנוש הם "הפנים" של הדרג הניהולי בארגון, כיוון שהם אלה שמגשרים בין החלקים השונים בהיררכיה. כדי להניע את העובדים ולעורר בהם השראה ומוטיבציה, עליהם להיות מנהיגים. הם אלה שהופכים את החזון של הארגון למציאות, מעבירים את המסר בדרכים שונות ורותמים את העובדים למאמץ הארגוני ולהצלחה.
הנוכחות שלהם בארגון תורמת מאוד לשימור עובדים, כיוון שהם מזהים בזמן עובד שמעוניין לעזוב ויודעים כיצד לפעול על מנת להשאיר אותו בארגון תוך שמירה על שביעות רצון גבוהה.

 

אין ספק שהעידן הנוכחי מציב בפני מנהלי משאבי אנוש אתגרים רבים. אך מצד שני, הוא מציע להם מגוון הזדמנויות לפיתוח הקריירה ולהפיכתם לפונקציה חשובה ויקרת ערך בארגונים.
חשוב מאוד לרכוש את הכלים החיוניים היום להתמודדות עם שינויים ארגוניים ודרישות מהתפקיד באמצעות קורס ניהול משאבי אנוש.
קורס משאבי אנוש כולל בין היתר, פיתוח הדרכה, כלים להנעת עובדים, הערכת ביצועים ושיחות משוב, יחסים פיננסיים, תהליכי פיטורין ועוד. לימודים המסייעים למנהלי משאבי אנוש לגדול ולצמוח בדרך המקצועית המעמיקה ביותר.

קורסים בתחום שיכולים לעניין אותך

icon
ניהול משאבי אנוש

56 שעות אקדמאיות

בעידן זה של שינויים, תחום ניהול משאבי אנוש מהווה מפתח להצלחת הארגון. בפני העוסקים בתחום זה ניצבות משימות מאתגרות הדורשות ידע מקצועי ומיומנויות. בתוך מעגל המשאב אנושי, על המנהלים בתחום לדעת כיצד לגייס את האדם הנכון והמתאים ביותר למשימות, כיצד להכשיר לתהליך העבודה, כיצד לייצר תהליכי סוציאליזציה פנים ארגוניים – המייצרים סיפוק לעובד וחוויית עבודה טובה, אופן קביעת תגמולים וטיפול ברווחת העובד, כמו גם כיצד לעבור את חוויית הפיטורין של העובד. הקורס נוגע ביסודות המרכיבים את ניהול המשאב האנושי בארגון. הקורס מקנה בסיס מקצועי איתן לעוסקים בתחום ומאפשר למידה וקבלת מיומנויות בניהול משאבי אנוש בסיוע התיאוריות המתקדמות בתחום מחד, ומאידך בסיוע של כלים מעשיים.

ספרו לי עוד
ספרו לי עוד

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

אני מסכים/ה שהמי"ל בע"מ תשתמש במידע למטרות שיווק, דיוור ישיר ומשלוח פרסומות באמצעי הקשר שמסרתי, ותכלול אותו במאגר המידע של החברה, והכל בכפוף למדיניות הפרטיות של המי"ל בע"מ וקבוצת מטריקס הזמינה כאן.

המידע שייאסף יישמר במאגר מידע מס' 990051484 הרשום בפנקס מאגרי המידע. להסרה בעתיד פנה/י לדוא"ל info@hamil.co.il או בטלפון: 03-6711911.