page up
envelopeלהשארת פרטים

עולם התעסוקה משתנה בלי הפסקה ומתכתב עם תמורות גלובליות וסגנונות עבודה חדשים שמשפיעים על מבנה הארגון ותפקודו. חדשנות היא שם המשחק וחברות רבות מחפשות דרכים יצירתיות לגייס עובדים חדשים, לשמר עובדים קיימים ולייצר תהליכי עבודה אפקטיביים הנענים להלך התקופה הדיגיטלי בו הטכנולוגיה לא מפסיקה לחדש ולהפתיע. לפניכם כמה תהליכים חדשים ומעניינים בזירת משאבי האנוש שרלוונטיים לשינויים שעובר העולם התעסוקתי.

גיוס בשלט רחוק
השאיפה למקסם את פוטנציאל ראיון העבודה ולחסוך תוך כדי בזמן וכסף הביאה חברות רבות כמו ביטוח ישיר לראיין עובדים דרך הסקייפ כתחליף לראיון פרונטאלי. המחשבה היא שבדרך הזו הטכנולוגיה מספקת אפשרות הן לצפות בעובד כולל שפת הגוף שלו ותוך כדי לשאול אותו את השאלות החשובות או לספק לו מידע חיוני כרקע לתפקיד מבלי ליזום יום ראיונות מרוכז וארוך בו המועמד נדרש להגיע פיזית למקום העבודה הפוטנציאלי ולעבור ראיון עבודה. הסקייפ למעשה הוא ערוץ תקשורת יעיל ומספק עבור ראיון עבודה כיוון שהוא משלב הן תמונה והן קול וניתן להשתמש בו בכל שעה של היום בה שני הצדדים פנויים לראיון. כשמדובר בעובדים מעבר לים, השיטה יעילה אף יותר כיוון שהיא אינה מחייבת לזמן את המועמד בטיסה למקום העבודה המרוחק גיאוגרפית ממקומו הטבעי של המועמד.

עבודה מהבית
מעסיקים רבים הסתגלו למחשבה שיש עובדים שמתפקדים טוב יותר כשהם עובדים בסביבה הטבעית שלהם. כלומר, בבית שלהם וחברות כמו פמי פרימיום אף החלו בפרויקט פורץ דרך של עובדי מוקד שעובדים מהבית ועונים לשיחות שמגיעות למרכז התקשורת של החברה מהטלפון הביתי שלהם או ממכשור שסיפקה להם החברה. בדרך זו העובד יעיל בעבודתו והחברה חוסכת משאבים על מקום פיזי תוך כדי שהיא יכולה לעקוב ולנטר את עבודתו של העובד מבלי שיימצא במקום העבודה עצמו.

תקשורת ארגונית בוואטס אפ או ב-Facebook Work
פלטפורמות דיגיטלית חדשות מאפשרות למנהלים ולמשאבי אנוש לשמור על קשר שוטף עם העובדים באמצעים השימושיים עבורם. כך למשל, צוותים רבים השיקו קבוצות וואטסאפ סגורות דרכן מתנהלת תקשורת פנימים מהירה בה כל המשתתפים מעורבים באופן מיידי, הזרמת הודעות חשובות כמו מתי תתקיים ישיבה, סטטוס של פרויקטים, עדכונים שונים שבעבר עברו במייל ולא תמיד הגיעו לכל המשתתפים במיידי. פלטפורמה נוספת היא פייסבוק וורק – זירת פייסבוק שהיא כמו קהילה סגורה של השותפים לעבודה בלבד בה הם יכולים לעדכן בחידושים שונים ובהודעות חשובות מלוות בקטעי וידאו, תמונות, להגיב לקולגות וכדומה. אפילו ארגונים שחסמו שימוש ברשתות חברתיות מאפשרים שימוש בפייסבוק וורק. הסיבה שהם עושים זאת היא כי היום עובדים חולקים מידע רגיש ברשתות החברתיות וניצול הפלטפורמה החברתית במסגרת העבודה היא הדרך של מעסיקים לאפשר לעובדים להרגיש שהם מחוברים אבל תוך כדי שהם עצמם שותפים פעילים בתכנים שהעובדים מעלה לרשת החברתית.

חוויות במקום העבודה
במאמר של Jeanne Meiste שפורסם בפורבס עולה שאחד השינויים החדשניים בתפיסה של HR את מקום העבודה הוא ההתייחסות של מקום העבודה כאל חוויה תעסוקתית כוללת, כשהעובדים נהנים משירותים שלא היו בעבר וכך יוצרים קשר רגשי עמוק יותר למקום העבודה – הוספה של מתקני כושר, כיסויים חינם ואוכל גורמה הם בין האלמנטים שמייצרים חוויה תעסוקתית המשלבת בין עסקים להנאה במקום העבודה.

על מנת לשמור על רלוונטיות ועדכניות יש להיפתח לאותם השינויים וללמוד כיצד להביא אותם אל הארגון. נושאים אלו ועוד ילמדו המשתתפים קורס ניהול משאבי אנוש תוך שילוב הרצאות אורח מארגונים מובילים.

קורסים בתחום שיכולים לעניין אותך

icon
ניהול משאבי אנוש

56 שעות אקדמאיות

בעידן זה של שינויים, תחום ניהול משאבי אנוש מהווה מפתח להצלחת הארגון. בפני העוסקים בתחום זה ניצבות משימות מאתגרות הדורשות ידע מקצועי ומיומנויות. בתוך מעגל המשאב אנושי, על המנהלים בתחום לדעת כיצד לגייס את האדם הנכון והמתאים ביותר למשימות, כיצד להכשיר לתהליך העבודה, כיצד לייצר תהליכי סוציאליזציה פנים ארגוניים – המייצרים סיפוק לעובד וחוויית עבודה טובה, אופן קביעת תגמולים וטיפול ברווחת העובד, כמו גם כיצד לעבור את חוויית הפיטורין של העובד. הקורס נוגע ביסודות המרכיבים את ניהול המשאב האנושי בארגון. הקורס מקנה בסיס מקצועי איתן לעוסקים בתחום ומאפשר למידה וקבלת מיומנויות בניהול משאבי אנוש בסיוע התיאוריות המתקדמות בתחום מחד, ומאידך בסיוע של כלים מעשיים.

ספרו לי עוד
ספרו לי עוד

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

אני מסכים/ה שהמי"ל בע"מ תשתמש במידע למטרות שיווק, דיוור ישיר ומשלוח פרסומות באמצעי הקשר שמסרתי, ותכלול אותו במאגר המידע של החברה, והכל בכפוף למדיניות הפרטיות של המי"ל בע"מ וקבוצת מטריקס הזמינה כאן.

המידע שייאסף יישמר במאגר מידע מס' 990051484 הרשום בפנקס מאגרי המידע. להסרה בעתיד פנה/י לדוא"ל info@hamil.co.il או בטלפון: 03-6711911.