page up
envelopeלהשארת פרטים

הידע הוא הנכס הגדול של הארגון וארגונים מכל הסוגים משקיעים היום משאבים רבים בהשבחה מקצועית של העובדים כמפתח לצמיחת ושגשוג הארגון.
ג'ק וולש, לשעבר מנכ"ל ג'נרל אלקטריק, אמר שהיכולת של הארגון ללמוד ולתרגם בפועל את הלמידה לפעולה מהירה היא היתרון התחרותי האולטימטיבי.

מי שמנצח על תהליכי הלמידה הפנים ארגוניים הוא מפתח ההדרכה או מפתח הלמידה אשר במסגרת תפקידו מאפיין את תכני הלמידה, בוחר טכניקות לימוד ותכנים חשובים להכשרות, מסגרות לימוד המותאמות לעובדים, בין אם במסגרת קורסים חיצונים מוזמנים המועברים בסביבת העבודה על ידי מומחים שונים או מחוץ להם בבתי ספר להכשרות מקצועיות. כמו כן, הוא מחליט האם הלימוד יהיה פרטני או קבוצתי ובאילו מיומנויות וידע כל הכשרה תתמקד.
 

יש מה ללמוד - הטכנולוגיה והשפעתה על התפקיד
הלמידה הפנים ארגונית היום דינאמית ומגוונת להפליא והאחראים על פיתוח ההדרכה רותמים את הטכנולוגיה המתקדמת להצלחה. בין אם בדמות הדרכות ממוחשבות או אינטרנטיות ושיטות למידה חווייתיות. כמו כן, מדובר בפיתוח מוצרי הדרכה שונים לפי צרכי הארגון – חוברות, תוכנות, מערכות למידה פנים ארגוניות ומצגות לשימוש מקצועי.

תהליכי פיתוח הלמידה מושפעים מהיעדים העסקיים של הארגון כאשר האחראי על פיתוח הלמידה מעצב אסטרטגיות למידה מובנות לקידום הכישורים המקצועיים של עובדי הארגון. למשל, התאמת התכנים לפי צרכיה של כל מחלקה בארגון או לצורך הצלחה מיטבית בפרויקט קונקרטי.
העבודה מחייבת כישורי הדרכה אך גם ניתוח אנליטי ויכולת סדר וארגון ברמה גבוהה, בבניית תכניות הכשרה לפי לוחות זמנים ותקציב נתון.
יצירתיות היא שם המשחק! חשוב לדעת כיצד לפתח תכני ומוצרי הדרכה שמחד, יהיו אפקטיביים וברמה גבוהה ומאידך, יהיו מעניינים וכמובן עדכניים בהתאם לחידושים הרלבנטיים לאותה תעשייה.
תקשורת בינאישית טובה תסייע לכם להצליח בתפקיד, כי העבודה היא עם אנשים ודורשת תקשורת מצוינת.


חלק בלתי נפרד מהתפקיד מוקדש לנושא הערכת הלמידה ובחינת השפעת הלמידה על הביצועים של הארגון. מפתח הלמידה אחראי להערכה וניטור ובקרה האם הלמידה אכן אפקטיבית ותכניה באים לידי ביטוי ביישום במהלך העבודה היומיומית השוטפת. חשוב לחשוב גם בצורה חדשנית ו"מחוץ לקופסא" גם בתעשיות מסורתיות בהן השינויים איטיים יותר, כדי להוביל את הארגון ולקחת אותו צעד אחד קדימה.  הדרישות לתפקיד משתנות מחברה לחברה, בין אם מדובר בהדרכה על SAPאו פיתוח הדרכות במערכות CRMאו פיתוח תוצרי הדרכה מתוקשבים.
 

מחברות ביטוח ועד מערכות מידע – אתם בוחרים את עולם ההדרכה
ההזדמנויות התעסוקתיות של תחום ההדרכה הן רבות וכיום כמעט בכל ארגון יש מחלקת פיתוח הדרכה. בנוסף, מפתח הלמידה יכול להשתלב בחברות הדרכה וייעוץ מהדרכה טכנולוגית ועד הדרכות פרונטאליות קלאסיות.  בתחילת הדרך בחברה תתבקשו לחקור לעומק את עולם התוכן הארגוני על מנת לפתח תוצרי הדרכה מותאמים בין אם זה מדריך למשתמש או מבחנים ותרגילים לבדיקת רמת הידע של כל עובד המשתתף בהדרכה לאורך תהליך הלמידה.

 

קורס פיתוח הדרכה יעניק לכם את הכלים הנחוצים להצלחה בפיתוח הדרכה מכל הסוגים ובמגוון ארגונים. 

קורסים בתחום שיכולים לעניין אותך

icon
ניהול הדרכה בארגונים

56 שעות אקדמאיות

הקורס מקיף בתכניו את כל תחומי העיסוק של מנהל הדרכה ופיתוח אירגוני וממצב את בעלי תפקידים אלה כסוכני שינוי ושותף אסטרטגי בארגון. בקורס נדון במרכיבי התפקיד של מנהל הדרכה ופיתוח ארגוני, שליחותו בארגון החל משלב איתור הצורך ועד להפקת לקחים וניהול תקציבים. בכל מרכיב תפקיד נעסוק בהעצמת המשתתפים והבאתם לשיח הארגוני כאשר בארגז המיומנויות שלהם כלים להיות שותף אסטרטגי מלא בניהול הארגון. הקורס הינו קורס יישומי וילווה בדוגמאות עדכניות, שינותחו על ידי משתתפי הקורס, את הקורס ילווה תרגיל מתגלגל בסיום כל נושא יתבקשו המשתתפים ליישם את הנלמד על ארגוניהם לפי המודלים והכלים המוצעים להם, סיכום הקורס יעשה דרך תרגיל יישומי אותו יתבקשו המשתתפים להציג במליאה.

ספרו לי עוד
ספרו לי עוד

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

אני מסכים/ה שהמי"ל בע"מ תשתמש במידע למטרות שיווק, דיוור ישיר ומשלוח פרסומות באמצעי הקשר שמסרתי, ותכלול אותו במאגר המידע של החברה, והכל בכפוף למדיניות הפרטיות של המי"ל בע"מ וקבוצת מטריקס הזמינה כאן.

המידע שייאסף יישמר במאגר מידע מס' 990051484 הרשום בפנקס מאגרי המידע. להסרה בעתיד פנה/י לדוא"ל info@hamil.co.il או בטלפון: 03-6711911.