page up
envelopeלהשארת פרטים

לאחרונה אתם מרגישים שאתם עומדים במקום ושום דבר לא זז. המשימות לא מתקדמות, ההישגים בינוניים, הבוס לא מעריך אתכם כפי שאתם סבורים שמגיע לכם, האינטראקציה עם עמיתים אינה חיובית ואולי פשוט החלטתם לקחת את עצמכם צעד אחד קדימה בקריירה.
כך או כך, הגיע הזמן לחפש עבודה חדשה. בין אם מדובר בהחלטה ספונטאנית או בשיקול אסטרטגי, חשוב לדעת כיצד לעשות זאת נכון. החל משליחה מכוונת של קורות החיים דרך הכנה יעילה לקראת ראיונות עבודה ומבדקים ועד עזיבה נעימה וסגירת פינות.
 

לפניכם המלצות כיצד לחפש עבודה בדיסקרטיות, להרשים את המעסיקים הפוטנציאלים ולמצוא את הג'וב הנחשק הבא. קורס משאבי אנוש יוכל לסייע לכם להתנהל בחוכמה בתהליך החיפושים ומול ה-HR בחברות וארגונים?

הכינו את עצמכם לתפקיד הבא

כדאי להתחיל בביצוע תהליך חיפוש העבודה בשלב בו אתם חשים מיצוי במקום הנוכחי או במידה והגעתם למסקנה שיש דברים טובים יותר בחוץ. בשלב הראשון, ערכו תחקיר שוק יסודי בעקבות המשרה הבאה ובדקו את היצע המשרות הרלבנטי עבורכם והאם אתם עונים על הדרישות כי לפעמים יש לערוך מקצה שיפורים בידע על מנת להגיש מועמדות.
תוכלו לנצל את זמן החיפוש לטובת קורס מקצועי לשדרוג הרזומה או רכישת כישורים חיוניים להשגת משרה אטרקטיבית יותר מזו בה אתם מחזיקים כיום.

הסודיות נדרשת

החליטו האם אתם מתחילים בחיפוש תוך כדי עבודה קיימת או עוזבים את העבודה על מנת לפנות את האנרגיות והזמן לטובת התהליך. אם החלטתם להישאר ולחפש תוך כדי עבודה, מומלץ לעשות זאת בדיסקרטיות כדי לא לפגוע במעמד שלכם במקום העבודה הנוכחי.
אל תשלחו קורות חיים ישירות מהמחשב במשרד והימנעו מלענות לשיחות ממגייסים ליד עמיתים.  קחו יום חופש במיוחד לראיונות כדי לא לעורר חשד וציינו כבר בקורות החיים ובשיחת הטלפון שאתם מחפשים עבודה ללא ידיעת המעסיק.

אקטיביות היא שם המשחק

אל תחכו להצעת עבודה מפתה כי היא לא תמיד תגיע, ממש כמו שהאביר על הסוס הלבן או הנסיכה לא מגיעים מעצמם. הפעילו את כל הקשרים האסטרטגיים שיצרתם בין אם בכנסים מקצועיים או מפגשי נטוורקינג ודרך רשת הלינקדאין, סרקו היטב את מודעות הדרושים בקבוצות בפייסבוק ובאתרי האינטרנט ועדכנו את חברות ההשמה המובילות בתחום.

ההתאמה האישית קובעת

חשוב להתאים את קורות החיים לפי פרופיל המשרה כפי שהוא מוצג במודעות הדרושים או כפי שדווח לכם על ידי חברת ההשמה, כדי לייצר התאמה מקסימלית בין המועמדות שלכם לאבטיפוס של המועמד האידיאלי עבור אותה משרה.
השתמשו במילים דומות, השמיטו ניסיון שאינו רלבנטי והדגישו את הכישורים והמאפיינים החיוניים לאיוש התפקיד. במקביל, ערכו סימולציות לקראת הריאיון, ערכו מחקר מקדים בנוגע למקום העבודה המגייס, תשובות לשאלות נפוצות וכל מה שיכול לסייע לכם בהשגת הג'וב.

לא עוזבים בטריקת דלת

בשעה טובה קיבלתם הצעה והחלטתם לעזוב. עשו זאת בדרך נעימה – אף פעם אי אפשר לדעת מתי תצטרכו את האנשים שעבדו אתכם או המלצה מהבוס. העולם הוא קטן ועדיף לסיים בטוב.

קורסים בתחום שיכולים לעניין אותך

icon
ניהול משאבי אנוש

56 שעות אקדמאיות

בעידן זה של שינויים, תחום ניהול משאבי אנוש מהווה מפתח להצלחת הארגון. בפני העוסקים בתחום זה ניצבות משימות מאתגרות הדורשות ידע מקצועי ומיומנויות. בתוך מעגל המשאב אנושי, על המנהלים בתחום לדעת כיצד לגייס את האדם הנכון והמתאים ביותר למשימות, כיצד להכשיר לתהליך העבודה, כיצד לייצר תהליכי סוציאליזציה פנים ארגוניים – המייצרים סיפוק לעובד וחוויית עבודה טובה, אופן קביעת תגמולים וטיפול ברווחת העובד, כמו גם כיצד לעבור את חוויית הפיטורין של העובד. הקורס נוגע ביסודות המרכיבים את ניהול המשאב האנושי בארגון. הקורס מקנה בסיס מקצועי איתן לעוסקים בתחום ומאפשר למידה וקבלת מיומנויות בניהול משאבי אנוש בסיוע התיאוריות המתקדמות בתחום מחד, ומאידך בסיוע של כלים מעשיים.

ספרו לי עוד
ספרו לי עוד

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

אני מסכים/ה שהמי"ל בע"מ תשתמש במידע למטרות שיווק, דיוור ישיר ומשלוח פרסומות באמצעי הקשר שמסרתי, ותכלול אותו במאגר המידע של החברה, והכל בכפוף למדיניות הפרטיות של המי"ל בע"מ וקבוצת מטריקס הזמינה כאן.

המידע שייאסף יישמר במאגר מידע מס' 990051484 הרשום בפנקס מאגרי המידע. להסרה בעתיד פנה/י לדוא"ל info@hamil.co.il או בטלפון: 03-6711911.