page up
envelopeלהשארת פרטים


ישיבת צוות מהווה הזדמנות לסיעור מוחות, שיתוף מידע וקביעת משימות ויעדים. מנהלים רבים נוהגים לקיים ישיבת צוות במועד קבוע על מנת שהם וחברי הצוות יוכלו להתכונן לקראת המפגש ולהפיק ממנו את המיטב.

היתרונות של ישיבת צוות
ישיבות צוות מסייעות להכרות בין חברי הצוות הנדרשים לעבוד ביחד כיחידה מובחרת ולהעלות נושאים לדיון ולגבש את דרך הפעולה הנחוצה בעבודה המשותפת למען הצלחת הפרויקט. בישיבת צוות ניתן להציף קונפליקטים ולחשוב ביחד על פתרון של בעיות. הישיבות משרתות הן את האינטרסים של חברי הצוות עצמם המעוניינים לשתף והן את המנהלים שיכולים לנצל את המומנטום להענקת משובים ולחלק משימות להמשך הדרך, כדי לשפר תהליכי עבודה.

חלק ניכר מישיבות צוות מוקדש לעניינים ביורוקרטיים ואינפורמטיביים, כמו חידושים ועדכונים מטעם ראשי הארגון ולרוב נהוג לקיים סבב בין כל המשתתפים, כך שכל אחד בתורו יוכל לעדכן בחלק עליו הוא אחראי בפרויקט.

למנהל, כפי שנלמד במסגרת קורס ניהול, תפקיד חשוב שניהול ישיבות צוות אפקטיביות כאשר המטרה היא להניע את הצוות גם בתנאי לחץ. ניתן לרתום את חברי הצוות ולערוך מעין סימולציות או דיונים כדי להגיע להסכמה בנוגע לנושאים לא פתורים וללמוד את החולשות והחוזקות של המשתתפים תוך כדי הישיבה. מנהל מיומן יידע כיצד לאתר את נקודות התורפה של הצוות וכיצד לייצר תקשורת אפקטיבית בין חברי הארגון שיאפשרו זרימת עבודה טובה יותר. זו הזדמנות נהדרת גם לחלק פידבקים והערכות על מנת להעלות את המוטיבציה של כל המשתתפים ולהחליט ביחד על המשך העבודה.

ישיבת צוות יכולה להתקיים אחת לשבוע, אבל סביר יותר להניח שתתקיים אחת לחודש במיוחד בעתות לחץ וכאשר מדובר בצוותים גדולים יחסית ולרוב תתקיים כמספר שעות. כמובן שאפשר לקיים ישיבות צוות בתדירות גבוהה יותר בהתאם לצרכי הארגון והצוות.

ניהול אפקטיבי של הישיבה
על מנת לייעל את התהליך כדאי להגיש מראש הצעה לסדר היום של ישיבת צוות מנושאים שיעלו לדיון ועד חלוקת זמן לכל משתתף או תוכן עניינים לפי נושאים בהם מעוניינים לדון במסגרת הישיבה. מומלץ תמיד שיהיה משתתף שיתעד את הנושאים השונים ויוכל גם לשלוח סיכום למשתתפים וגם לאלה שלא יכלו להגיע וכן כרקע למפגש הבא. חשוב מאוד לסיים כל ישיבה עם משימות מוגדרות או הסכמות בדבר הפעילות כדי שהמשתתפים יצאו מהישיבה כשהם יודעים בדיוק מה מצופה מהם וגם חדורי מוטיבציה.

מנהלים רבים נוטים לבקש גם משובים מהעובדים בדבר ישיבת הצוות והתנהלותה על מנת לשפר את ההגשה של החומר או את תרבות הדיון, מפיקים מסקנות ומשתכללים עם הזמן.

רוצים לנהל ישיבת צוות מוצלחת? בקורס ניהול לומדים תוך כדי סימולציות ואימונים מהמומחים בתחום כיצד לנהל ישיבת צוות טובה, איך לקהל החלטות במסגרת ישיבת צוות, לחזק ולהעצים את עצמם כמנהיגים בעיני העובדים וליצור גיבוש צוותי בעבודה למען השגת מטרה משותפת.

קורסים בתחום שיכולים לעניין אותך

icon
ניהול משא ומתן לבכירים

40 שעות אקדמאיות

אנו מנהלים מגוון תהליכי משא ומתן מידי יום - מול עובדים, קולגות, לקוחות, ספקים וכמובן – בחיים הפרטיים. רובנו מתנהלים בזירות השונות מתוך אינטואיציה וניסיון החיים אולם למעשה, היכרות מעמיקה עם מיומנות המשא ומתן הינה חיונית על מנת למקסם את ההישגים ולא לסיים בתחושת החמצה. ההתמקצעות בעולם המשא ומתן מחייבת ידע מדיסציפלינות רבות: פסיכולוגיה, תקשורת וחשיבה אסטרטגית לצד יכולת אלתור והתמודדות עם אירועים בלתי צפויים. קורס זה נועד להעניק למנהלים מעטפת 360° במיומנות מורכבת זו במטרה להפוך את המשא ומתן מתהליך אוטומטי ואינטואיטיבי לתהליך מתוכנן ומבוסס חשיבה. בתוכנית זו יושם דגש על למידה, תרגול והתנסות תוך שימוש בכלים של סימולציות, דיונים וניתוחי אירוע לשם יישום אפקטיבי של התכנים והעקרונות הנלמדים.

ספרו לי עוד
ספרו לי עוד

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

אני מסכים/ה שהמי"ל בע"מ תשתמש במידע למטרות שיווק, דיוור ישיר ומשלוח פרסומות באמצעי הקשר שמסרתי, ותכלול אותו במאגר המידע של החברה, והכל בכפוף למדיניות הפרטיות של המי"ל בע"מ וקבוצת מטריקס הזמינה כאן.

המידע שייאסף יישמר במאגר מידע מס' 990051484 הרשום בפנקס מאגרי המידע. להסרה בעתיד פנה/י לדוא"ל info@hamil.co.il או בטלפון: 03-6711911.